سرمایه گذاری در صندوق های سهامی بورسی

وقتی سرمان خیلی شلوغ است و نمی رسیم در بورس کار کنیم، سه انتخاب داریم:
1) سپردن پولمان به صندوقهای بورسی
2) کار کردن با سبدگردانهای مجوز دار
3) سپردن پول و کد بورسی به دست دوست و آشنا
اکثر افراد دنبال فردی برای گزینه سه هستند، اما این روش قانونی نیست و نظارت موثری هم بر آن نمی شود داشت. آخرش هم معمولاً رابطه دوستی و فامیلی دوطرف به هم می خورد. بعضی ها سراغ گزینه دو می روند، که مناسب رقمهای بالاست و هزینه های خودش را هم دارد. گزینه اول تنها روشی است که تحت نظارت شدید بورس بوده و با هر مقدار پولی (کم یا زیاد) قابل اجراست. اما این گزینه چیست؟
صندوقهای سرمایه گذاری مشترک در همه کشورها برای سرشلوغها ساخته شده است. مدلشان شبیه اپارتمان خریدن است. ما چند واحد از آنها می خریم، آنها با پول ما در بورس و اوراق مشارکت و ... سرمایه گذاری کرده و با سودش قیمت واحدهای آپارتمان فرضی ما را بالا می برند. هر وقت هم لازم داشتیم واحدها را فروخته و اصل و سود پولمان را پس می گیریم.
این ویدان راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در صندوقهای بورسی است. همچنین کمک می کند که خیلی سریع، سطح ریسک و ضمانت نقدشوندگی صندوقها را تشخیص دهیم.

دکتر کنعانی به زبانی ساده و با مثالهای واقعی، به ما می گوید که چطور بدون دغدغه، تا زمان مسلط شدن بر بورس، از سود بورس جا نمانیم.

1
درس
10
فایل
53
دقیقه
79000 تومان
50%
39500 تومان

اساتید دوره

مهدی کنعانی

دکتر مهدی کنعانی از دانش آموختگان ممتاز دانشگاه تهران در رشته کارآفرینی است. ایشان در 20 سال گذشته مدیرعامل و عضو هیات مدیره 5 موسسه بوده و به عنوان مشاور سرمایه گذاری و مالی با هلدینگها و شرکتهای دولتی و خصوصی استانهای مختلف کشور فعالیت داشته است. همچنین سابقه ۱5 ساله در تدریس دوره های MBA و DBA و نیز طرح و مدل کسب و کار و ارزیابی و تامین مالی دارد.
تالیف 5 کتاب فارسی و انگلیسی و انتخاب به عنوان استاد برتر کارآفرینی (1389) و استاد محبوب دانشجویان کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران (1394) و نیز چندین دوره مقاله برتر در کنفر انسهای بین المللی از افتخارات ایشان است.
مشاوره هلدینگهای عمرانی و ساختمانی، عضویت در شورای فرهنگ سازی بورس و مشاوره مالی و سبد سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و تالیف کتاب "ورود به بازی خرسها و گاوها" (انتشارات بورس) از فعالیتهای اخیر ایشان است.

person
mail