می‌خواهید موفق شوید؟ این 7 کار را در اوقات فراغت خود انجام دهید

می‌خواهید موفق شوید؟ این 7 کار را در اوقات فراغت خود انجام دهید

عادات ناکارآمد خود را با عادات مفیدتری جایگزین کنید که به شما در مسیر موفقیت کمک می‌‌کنند.

 

 

آیا می‌‌دانستید که میزان شکست کسب‌وکارها چهاربرابر بیشتر از موفقیت آنهاست؟ آیا می‌دانید چرا به موفقیت‌رساندن یک کسب‌وکار تا این اندازه سخت است؟ این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از آنها، کارهایی است که هر کارآفرین در اوقات فراغتش انجام می‌‌دهد.

اگر بتوانید میزان کارایی خود را در اوقات فراغتتان افزایش دهید، نتایج بهتری نیز در اقدامات حرفه‌ای به دست خواهید آورد. مطمئن باشید افراد موفق و مشهوری که می‌‌شناسید، همه‌وهمه در اوقات فراغتشان کار مفیدتری نسبت به لم‌دادن روی مبل و تلویزیون‌دیدن انجام می‌دهند.

اگر دارید با خودتان کلنجار می‌‌روید تا هر طور که شده کارآفرین موفقی شوید، باید نگاه دقیق‌تری به ساعاتی که خارج از اداره می‌‌گذرانید، بیندازید. سعی کنید برخی از عادات ناکارآمدتان را با کارهای زیر جایگزین کنید:

 

1- ورزش کنید.

ورزش‌کردن هم برای بدن و هم ذهن مفید است. بر اساس مطالعات مختلف صورت‌گرفته، افرادی که پنج روز هفته روزی 30 دقیقه ورزش می‌‌کنند، از سلامت ذهنی بالاتری برخوردارند، یعنی روحیه شادتر، استرس کمتر، خلاقیت بیشتر و تفکر مثبتی دارند. ورزش بهترین کاری است که می‌توانید برای افزایش هوشیاری و سرزندگی‌تان انجام دهید.

 

2- به سرگرمی‌هایتان برسید.

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که برخی از موفق‌ترین کارآفرینان دنیا، سبک زندگی خاص و جالبی نیز دارند؟ این به این خاطر است که آنها تصمیم گرفته‌اند ساعات بیکاری‌شان را نیز با کارهای سرگرم‌کننده مفیدی مانند نقاشی، خطاطی یا هر هنر دیگری پر کنند. اینطور سرگرمی‌ها میزان استرس را به شکل محسوسی کاهش می‌‌دهند و خلاقیتتان را به کار می‌‌اندازند.

 

3- چیزی یاد بگیرید.

موفقیت اغلب به معنای عشق به یادگیری نیز هست. اگر می‌خواهید عشق به یادگیری را در وجودتان زنده کنید، چیز جدیدی بیاموزید. برخی از مردم دوست دارند زبان‌های مختلفی یاد بگیرند؛ دیگران می‌خواهند از آخرین جریان‌های تکنولوژی سر دربیاورند. سعی کنید چیزی یاد بگیرید که در حیطه شغلی‌تان نیز به دردتان بخورد؛ چیزی مثل مسائل مربوط به فناوری اطلاعات. اگر بتوانید عشق به یادگیری را در وجودتان زنده کنید، می‌توانید کارایی شخصی و کاری‌تان را تا 37 درصد افزایش دهید.

با کمک ویدئوهای آنلاین آموزشی، دوره‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های آموزشی، دیگر هیچ بهانه‌ای برای یادگیری چیزهای جدید نخواهید داشت.

 

4- خودآگاهی داشته باشید.

دلیلی وجود دارد که امروزه یوگا به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های دنیا تبدیل شده است. خودآگاهی باعث آرامش، افزایش کارایی و خلاقیت و حفظ سلامت کلی بدن می‌شود.

مهم است بدانید که تمرین خودآگاهی لزوما به معنای انجام‌دادن یوگا یا حتی مدیتیشن نیست؛ اگرچه هر دو این موارد به خودآگاهی منجر می‌‌شوند. خودآگاهی را می‌توانید به سادگی با 20 دقیقه نشستن در سکوت یا لم‌دادن روی مبل و خیره‌شدن به سقف به مدت 10 دقیقه انجام دهید.

 

5- به دیگران کمک کنید.

اگر انگیزه‌تان را از دست داده‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی برایتان از همه چیز مهم‌تر است، وقت بگذارید و به کسانی که به مشکل خورده‌اند، کمک کنید. کمک‌کردن به جامعه، به شما نیز کمک می‌کند تا غرق در مشکلات خود نشوید و بتوانید از دور نگاهی به وضعیت خود بیندازید و بدانید که اگرچه مشکلاتی دارید، اما از خیلی جهات فرد موفقی هستید.

 

6- مطالعه کنید.

بهترین روش برای آگاهی‌یافتن از فعالیت‌های افراد موفق دنیا مطالعه‌کردن است. چه بخواهید فقط اخبار روز دنیا را بخوانید، چه به مطالعه کتاب‌هایی در زمینه موفقیت و توسعه شخصی بپردازید و چه بیوگرافی افراد موفقی را که تحسینشان می‌‌کنید، بخوانید، به هر حال با این کار میزان خلاقیت خود را افزایش مي‌دهيد و استرس یک روز کاری را از تن خود می‌‌زدایید.

 

7- به خانواده‌تان برسید.

هر از چند گاهی استراحتی به خودتان بدهید و تمام توجهتان را به کسانی که عاشقانه دوستشان دارید، معطوف کنید. فقط چند ساعت در هفته به طور کامل از اتفاقات کاری دور شوید و به چیزهایی توجه کنید که در منزل اتفاق می‌‌افتد. افراد سالم، شاد و پربازده به خوبی می‌‌دانند که وقت‌گذرانی به همراه عزیزانشان باعث حفظ سلامتی ذهنی‌شان شده و باعث می‌شود پله‌های ترقی را به شکل راحت‌تری پشت سر بگذارند.

 

لاری آلتون/ مترجم: شادی حسن‌پور