7 شعار قدرتمند که باید به خودتان بگویید

7 شعار قدرتمند که باید به خودتان بگویید

 

عناصری در ذات همه ما وجود دارند که هم می‌توانند موفقیت ما را نابود کنند و هم ما را به علو درجات برسانند. من در کتابم، «شکاف مدیریت: چه چیزی ميان شما و موفقیتتان قرار گرفته است»، در مورد هفت ویژگی شخصیتی صحبت کرده‌ام که می‌توانند شما را از مشکلات و شکست‌هایتان دور کنند و اجازه دهند تا به بالاترین درجات و در نهایت به موفقیت دلخواهتان برسید.

در این مقاله می‌خواهم به هفت جمله‌ای اشاره کنم که بازتابی از این ویژگی‌های شخصیتی هستند. هر جایگاهی که در زندگی شخصی یا حرفه‌ای داشته باشید، باید بتوانید روبه‌روی آینه بایستید و جملات زیر را خطاب به خودتان با صدای بلند بگویید.

 

1- من اعتمادبه‌نفس بالایی دارم.

اعتمادبه‌نفس با ما متولد نمی‌شود. ما باید روی آن کار کنیم، توانایی‌هایی به دست آوریم و در حیطه‌های شغلی و حرفه‌ای‌مان تخصص پیدا کنیم. اگر نسبت به توانایی‌هایتان مطمئن باشید، می‌توانید صادقانه به خودتان بگویید که اعتمادبه‌نفس بالایی دارید.

روش‌های زیادی برای افزایش اعتمادبه‌نفس وجود دارد که یکی از آنها، این است که برای ظاهر خود اهمیت قائل شوید. لباس‌های مناسب و زیبا بپوشید و با خودتان مهربان باشید. صبح تا شب به انتقاد از خودتان نپردازید و سعی کنید رویکرد مثبت‌گرایانه‌ای را در پیش بگیرید. افکار منفی را خیلی زود از بین ببرید و با لبخندزدن، حتی مصنوعی، حس‌وحال بهتری برای خود ایجاد کنید.

 

 

2- من به حس ششمم اعتماد دارم.

بسیاری از مردم به سختی می‌توانند ذهن منتقدشان را کنار بگذارند و به غریزه یا حس ششمشان اعتماد کنند. دشواری این کار برای آنها در حیطه کسب‌وکار و مدیریت بیشتر نیز هست. اما من در تحقیقاتم متوجه شده‌ام که اعتمادکردن به حس ششم، مهارتی است که برخی از بهترین مدیران از آن بهره‌مند هستند و در هنگام تصمیم‌گیری‌هایشان، اعتماد زیادی به غریزه خود دارند. من همچنین متوجه شده‌ام آنهایی که به حس ششم خود اعتماد دارند، کارایی بیشتری نسبت به افرادی دارند که همیشه با ذهن منتقدشان درگیر هستند.

 

3- من فرد صادقی هستم.

بیایید صادقانه در مورد صداقت صحبت کنیم: مطالعات نشان می‌دهند که یک‌سوم از چیزهایی که هر فرد می‌گوید، دروغ است. وقتی دروغ‌گفتن، چنین امر شایعی است، پس طبیعتا راست‌گویی کار دشواری باید باشد. اما اهمیت صداقت قابل کتمان نیست. وقتی مسئولیت انتخاب‌ها و اشتباهاتتان را به عهده می‌گیرید و وقتی کار اشتباهی انجام می‌دهید، به آن اعتراف می‌‌کنید، آرامش ذهنی‌تان با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست. زمانی که مسئولیت چیزی را قبول می‌‌کنید، مردم احساس می‌کنند که شما فرد قابل اعتمادی هستید.

 

4- من شجاعم.

برای اکثر ما، شجاعت به آسانی به دست نمی‌‌آید. معمولا اولین قدم در راستای کسب شجاعت این است که ترس را به عامل انگیزه‌بخشی تبدیل و سپس با خود ترس مقابله کنیم. ترس در محل کار، درست مانند دیگر حیطه‌های زندگی، چیزی است که ما را از شادی و موفقیت دور می‌‌کند. اما وقتی که بتوانید خود را به عنوان فرد شجاعی به دیگران بشناسانید، این موضوع را نشان می‌دهید که حاضرید با ترس‌هایتان روبه‌رو شوید، با وحشتتان بجنگید و هر کاری را که لازم است برای کسب شجاعت، انجام دهید.

 

5- من قابل اعتمادم.

معتمد و امین‌بودن نیز ویژگی‌ای نیست که هر کسی داشته باشد. اگر می‌خواهید دیگران به شما اعتماد کنند، باید قابل اعتمادبودن را تمرین کنید. این ویژگی با حرف‌زدن به دست نمی‌‌آید و نیاز به عمل دارد. شما باید کار درست را به شکلی درست و در زمانی مناسب انجام دهید و در هر شرایطی کار درست را انتخاب کنید. آن زمان است که می‌توانید بگویید «من قابل اعتماد هستم».

 

6- من فرد درستکاری هستم.

بیشتر مردم همیشه به دنبال راه حل‌های سریع و آسانی می‌‌گردند. اگر می‌خواهید کارها را عالی انجام دهید، باید به دنبال راهکار بهتر باشید، نه سریع‌تر. باید روی کیفیت تمرکز کنید، نه کمیت. اگر می‌خواهید مردم به نوع رهبری شما اعتماد کرده و با شما کار کنند، باید خود را به عنوان فرد درستکاری نشان دهید.

 

7- من فرد فداکاری هستم.

کسی که خود را به عنوان فرد فداکاری معرفی می‌‌کند، می‌داند که چطور باید به دیگران خدمت کند، از آنها محافظت کند و به آنها یاری برساند. فداکاری، به معنای این است که قبل از فکرکردن به خودتان، به فکر دیگران باشید.

 

مترجم: شادی حسن‌پور