چرا نسل هزاره کارایی بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی دارد؟

چرا نسل هزاره کارایی بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی دارد؟

متولدان دهه 1980 تا 2000

 

خیلی‌ها نسل ایگرگ، یا نسل هزاره را به عنوان جوانانی تنبل و لوس می‌شناسند! این نگرش از زمان مدرسه‌رفتن این نسل وجود داشت و با افزایش امکاناتی که در اختیار آنها قرار می‌گرفت بیشتر هم می‌شد. اما این موضوع همیشه صادق نیست. نسل هزاره سطح کارایی بسیار بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی دارد و این مسئله از دلایل زیادی ناشی می‌شود.

به هشت دلیل کارایی بیشتر نسل هزاره توجه کنید:

 

  • آ‌نها از تکنولوژی بهره می‌گیرند.

نسل هزاره به خوبی با تکنولوژی آشناست. آنها با کامپیوتر و اینترنت بزرگ شده‌اند. به همین خاطر اطلاعات زیادی در مورد نحوه به‌کارگیری این منابع دارند. هر فرد جوانی که نداند کاری را چطور باید انجام دهد، به سرعت به یوتیوب سری می‌زند و ویدئویی در مورد آن مشاهده می‌کند و دیگر نیازی نیست با آزمون و خطا چیزی را امتحان کند و یاد بگیرد.

آنها می‌دانند که چه منبع فنی‌ای باعث افزایش بهره‌وری‌شان می‌شود و همیشه از این منابع، از جمله ویکی‌پدیا، انواع اپلیکیشن یا حتی تایمر گوشی هوشمندشان استفاده می‌کنند.

 

  • آنها کسب‌وکار جانبی دارند.

اقتصاد باعث شده که نسل هزاره، حتی آنهایی که شغلی تمام‌وقت و حرفه‌ای دارند، به کسب‌وکارهای جانبی نیز روی بیاورند: تدریس در کلاس‌های بدنسازی، پرستاری از کودک یا باریستایی. در حقیقت یک‌چهارم از جوانان نسل هزاره یک کسب‌وکار جانبی نیز دارند.

این کسب‌وکارهای جانبی وقت زیادی از آنها می‌گیرد. پس آنها باید زمانشان را مدیریت کنند. فقط از اين طريق است که جوانان نسل هزاره می‌توانند هم از پس شغل تمام‌وقتشان برآیند و هم کسب‌وکارشان را به جایی برسانند. چنین کاری منبع درآمد دیگری برای آنها خواهد بود.

اگر بدانید در صورت عدم پیشبرد کارتان، آن را از دست خواهید داد، انگیزه بیشتری برای مدیریت صحیح کار خواهید داشت. به همین دلیل است که نسل هزاره کارایی بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی، که امنیت شغلی بیشتری داشتند، دارد.

 

  • آنها ارزش زیادی برای بهره‌وری قائل هستند.

معمولاً مردم کارهایی را که از نظرشان ارزشمند هستند به شکل بهتری انجام می‌دهند. پژوهشی که به تازگی از سوي مایکروسافت صورت گرفته نشان می‌دهد که 93 درصد از جوانان نسل هزاره باور دارند که بهره‌وری و کارایی کلید اصلی رسیدن به شادی و خوشبختی است.

این نسل جوان، چه بخواهد اپلیکیشن رایگانی برای مدیتیشن پیدا کند، چه به دنبال نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری بگردد و چه بخواهد یک سیستم اتوماتیک‌سازی راه‌اندازی کند، معیار اصلی خود را «کارایی» می‌داند. دوران کودکی بسیار منظم این نسل از آنها افرادی ساخته که پرمشغله‌بودن و به دست‌آوردن خواسته‌هایشان را معادل زندگی خوب مي‌دانند. این نشانه بسیار خوبی برای کارفرمایان و هرکس دیگری است که می‌خواهد کارمندانی کارآمد پیدا کند.

بیشتر این افراد حتی معتقدند باید در زمانی از روز از خواب بیدار شوند که بیشترین بهره‌وری را داشته باشد (و این زمان لزوماً صبح نیست).

 

  • آنها استراتژی‌هایی برای افزایش بهره‌وری خود دارند.

همان پژوهشی که از سوي مایکروسافت انجام شده بود، نشان می‌داد که 92 درصد از جوانان نسل هزاره برنامه کارهای روزمره‌شان را یادداشت می‌کنند. به همین خاطر آنها به درستی می‌دانند که چه اولویت‌هایی دارند و کارهایشان را باید تا چه زمانی تحویل دهند، به همین خاطر به راحتی می‌توانند کارهایشان را به موقع انجام دهند. آنها فهرست کارهای روزمره‌شان را اغلب در گوشی‌های هوشمندشان ثبت می‌کنند، اما این موضوع چیزی از ارزش‌های این کار کم نمی‌کند.

 

  • مرز ميان کار و تفریح مشخص نیست.

والدین نسل هزاره بر این عقیده بودند که کار، کار است و خانه، محل استراحت. اما این مرزبندی برای جوانان نسل هزاره خیلی مشخص نیست. آنها حتی در محل کارشان نیز تفریح می‌کنند: عضو تیم فوتبال شرکت می‌شوند و جمعه‌ها با همکاران به گردش می‌روند.

با این حال آنها احتمالاً بیشتر از نسل قبل کارهایشان را به خانه می‌آورند. ممکن است یکی از این افراد را ببینید که سه‌شنبه‌شب، ساعت ده، پشت لپ‌تاپ نشسته و دارد روی گزارشی کار می‌کند که باید روز جمعه تحویل دهد. آنها تا زمانی که کارشان انعطاف کافی داشته باشد، با کار‌کردن طولانی‌تر مشکلی ندارند.

 

  • آنها از شکست درس می‌گیرند.

نسل هزاره با بازی‌های کامپیوتری بزرگ شده؛ بازی‌هایی که شکست در آنها فقط به منزله شانس دیگری برای شروع مجدد و عمل‌کردن بهتر بوده است. شاید به همین خاطر است که آنها انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به آزمودن ایده‌هایشان و حتی شکست‌خوردن دارند. این نسل عاشق این است که پروژه‌های جدیدی را قبول کند، حتی اگر مطمئن نباشد که می‌تواند از پس آن بربیاید.

البته کارها به این شکل سریع‌تر پیش می‌روند، چرا که این افراد تمایلی به کمال‌گرایی ندارند. فراموش نکنید قبل از اینکه کارهایتان را به نسل هزاره بسپارید، تصمیم بگیرید که سرعت کار برایتان بیشتر مهم است یا دقت انجام آن، و سپس در مورد این مسئله با جوانان نسل هزاره صحبت کنید.

 

  • آنها عاشق و خبره مالتی‌تسکینگ (انجام همزمان چند کار) هستند.

ذهن جوانان نسل هزاره با تکنولوژی زنده است. به همین خاطر آنها می‌توانند با سرعت زیادی به ده‌ها محرک پاسخ دهند. اگر کسب‌وکاری دارید که در آن به کارمندانی چندبعدی نياز دارید که بتوانند چندکار را به طور همزمان مدیریت کنند، از نسل هزاره کمک بگیرید. این کار برایشان، مثل بازی تتریس، مانند آب خوردن است!

 

مترجم: شادی حسن‌پور