در کمتر از 30 دقیقه برای مصاحبه شغلی آماده شوید

در کمتر از 30 دقیقه برای مصاحبه شغلی آماده شوید

 

عالی است! به یک مصاحبه شغلی دعوت شده‌اید. اما قبل از اینکه بروید و با کارفرمایتان صحبت کنید، 25 دقیقه وقت بگذارید و آماده شوید، تا بتوانید با خیال راحت شغل رویایی‌تان را به دست آوريد و درگیر هزار اما و اگر نشوید.

 

رایج‌ترین مسئله‌ای که کارفرمایان را حین استخدام درگیر می‌کند، عدم آمادگی واضح متقاضیان شغل است.

چه برای یک مصاحبه شغلی تلفنی و چه براي مصاحبه حضوری بخواهيد آماده شويد، ضروری است که روی مهارت‌های خود کار کنید.

اگر فقط 25 دقیقه وقت بگذارید و شرکت مورد نظر را بررسی و روی مهارت برقراری ارتباط و پرسش خود کار کنید، حین مصاحبه اوضاع خیلی متفاوت خواهد بود.

 

  • شغل مورد نظر را به خوبی بشناسید.

توضیحات شغلی مربوطه را بخوانید. توجه زیادی به مهارت‌ها و تجربیات مورد نیاز داشته باشید. هم برای وقت خود و هم فرد مصاحبه‌کننده ارزش قائل شوید و اگر از حداقل شرایط مورد نیاز برخوردار نیستید، تقاضای وقت مصاحبه نکنید. مطمئن شوید از لحاظ سنی، تحصیلات، سابقه کار و جنسیت با شرایط کاری همخوانی دارید.

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه

 

  • شرکت موردن ظر را بشناسید.

باید اطلاعات کلی‌اي در مورد محصولات و خدمات منحصر به فرد، الگوی قیمت‌گذاری، مشتریان و رقبای آن شرکت داشته باشید. امروزه به کمک اینترنت به راحتی می‌توانید اطلاعات بسیار زیادی در هر زمینه‌ای پیدا کنید. سری به وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی آن شرکت بزنید. فضای کاری را بسنجید و از قوانین پوشش آن شرکت نیز اطلاع پیدا کنید تا در روز مصاحبه با لباس مناسبی در جلسه حاضر شوید.

زمان مورد نیاز: 10 دقیقه

 

  • پاسخ‌های مربوط به تجربیاتتان را آماده کنید.

به مثال‌هایی فکر کنید که نشان‌دهنده استعدادتان هستند. حتما از شما سوالاتی در زمینه تجربیاتتان و خدماتی که می‌توانید ارائه کنید، پرسیده خواهد شد. آیا تا به حال مشتری‌یابی کرده‌اید؟ آماده باشید که تجربیات خود را در زمینه مشتری‌یابی به آنها ارائه کنید. آیا تا به حال قرارداد فروشی بسته‌اید؟ به معامله‌ای که به سرانجام رسانده‌اید و به روش‌هایی که برای متقاعد‌سازی مشتری به کار برده‌اید، فکر کنید. به یاد داشته باشید که در هنگام کار باید محصول یا خدماتی را بفروشید اما در هنگام مصاحبه باید مهارت‌های خودتان را بفروشید!

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه

 

  • همیشه سوال بپرسید.

بر اساس تحقیقاتتان، سه یا چهار پرسش در مورد شرکت، شغل مورد نظر، محصولات یا خود شخص مصاحبه‌کننده آماده کنید. سوالاتی بپرسید که در تصمیم‌گیری برای انتخاب شغل برایتان بسیار حاثز اهمیت هستند.

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه

 

  • در نهایت، روز و ساعت مصاحبه را دوباره كنترل کنید.

زمان مورد نیاز: یک دقیقه