9 نقل قول آموزنده از وارن بافت

9 نقل قول آموزنده از وارن بافت

 

وارن بافت مشهورترین سرمایه‌گذار امروز دنیاست، اما تخصص او صرفا محدود به مسائل مالی نمی‌شود. چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید از این تاجر، نخبه اقتصاد و مردم‌شناس بیاموزید و در زندگی به کار بگیرید.

انگار از همان دوران کودکی مشخص بود که وارن بافت قرار است میلیاردر شود! او سنی نداشت وقتي کیسه زباله به همسایه‌ها مي‌فروخت و به توزیع روزنامه می‌پرداخت. بافت در 15سالگی هزاران دلار سرمایه داشت و سرمایه‌گذاری را در املاک و مستغلات شروع کرده بود.

70سال جلوتر برویم؛ هم‌اکنون وارن بافت 86ساله، سرمایه‌ای بالغ بر 2/78 میلیارد دلار دارد و دومین فرد ثروتمند دنیاست (بیل گیتس کماکان نفر اول است!).

به این 9 نقل قول ارزشمند از وارن بافت توجه کنید.

 

-‌ مهم نیست که چقدر بااستعداد هستید یا چقدر تلاش می‌کنید؛ برای رسیدن به برخی چیزها باید زمان بگذارید. به عنوان مثال، اگر فرزندی می‌خواهید، باید 9 ماه صبر کنید. نمی‌توانید 9 بار ازدواج کنید تا یک ماه بعد فرزندتان را در آغوش بگیرید!

-‌ من علاقه‌ای به پریدن از روی موانع هفت‌متری ندارم، بلکه می‌گردم و موانع یک‌متری را پیدا می‌کنم و به راحتی از روی آنها عبور می‌کنم.

-‌ اگر در چاله افتاده‌اید، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که دیگر عمیق‌ترش نکنید.

-‌ تا زمانی که زیاد کارهای اشتباهی انجام ندهید، فقط کافی است چند کار درست انجام دهید تا موفق شوید.

-‌ فرض کنید مدام سوار قایقی می‌شوید که سوراخ‌هایی در کف آن وجود دارد. اگر انرژی‌تان را صرف تعویض این قایق کنید، کارایی بسیار بیشتری نسبت به وقتی خواهید داشت که بخواهید انرژی‌تان را صرف پوشاندن سوراخ‌ها یا تعمیر قایق کنید.

-‌ وقتی فرصتی نصیبتان می‌شود، کاری را که باید انجام دهید.