۸ راز شروع کسب‌وکار کوچک شخصی

۸ راز شروع کسب‌وکار کوچک شخصی

 

کریستی رایت خالق کتاب «بوتیک کسب‌وکار» است، کسب‌وکاری که به زنان کمک می کند تا با انجام کارهایی که دوست دارند درآمدزایی کنند. سال گذشته کتاب او پرفروش ترین کتاب سال شــد. این کتاب زنان را گام به گام راهنمایی می کرد تا نحوه شــروع، راه‌اندازی و پیشرفت کسب‌وکارشان را در ســطحی که می خواهند یاد بگیرند. رایت گفت: «من به عنوان یک مربی رسمی کسب‌وکار به ایالت رامسی ســفر کردم تا به زنان کمک کنم علایق خود را با کنارگذاشتن ترسشان، تعیین اهداف و رســیدن به موفقیت دنبال کنند. اما این دقیقا  کاری است که من در طول روز انجام می دهم. من در خانه مادر دو پسر بدخلق و همسر یک مرد بسیار بی طاقت هستم. من علایقم را دنبال می کنم و امیدوارم این نکته ها به شما نیز کمک کنند.» این هشت راز رایت را برای شروع یک کسب‌وکار بخوانید.

۱- هرگز زمان بهتری وجود نداشته

۳۰ سال پیش تجارت بسیار متفاوت بود و شروع یک کسب‌وکار کار هرکسی نبود. امروزه همه‌چیز تغییر کرده است. دیوار مانع ورود به بازار همواره کوتاه‌تر از قبل است. شما مجبور نیستید گروهی از سرمایه‌گذاران یا حتی یک فروشگاه ثابت و مستقر در یک مکان را داشته باشید. امروزه می‌توانید کسب‌وکار خود را با هیچ شروع کنید و فقط یک ایده و یک صفحه فیس بوک داشته باشید.

۲ - لزوماً  نیازی به یک ذهن تجاری ندارید.

شما مجبور نیستید یک MBA یا شخصیت خاصی برای شروع یک کسب‌وکار داشته باشید. من واقعاً  «کارآفرینان تصادفی» بیشــتری را نسبت به مردمی که هدفمند شروع به کار می‌کنند می‌بینم.

۳ - مسائل را حل کنید.

 کسب‌وکارها برای کمک به مردم راه‌اندازی می‌شوند بنابراین کسب‌وکار شما باید مسائلی را که مردم با آن روبه‌رو می‌شوند حل کند. بررسی کنید که چه نیازهایی را می‌توانید برآورده کنید، چه مسائلی را می‌توانید حل کنید و چرا کسب‌وکار شما به توجه مردم نیاز دارد. این ارزشــی است که شما فراهم می‌کنید و همان چیزی است که بازاریابی می‌کنید و درنهایت مسئول آن هستید.

۴- با آنچه از قبل داشتید کارکنید.

کسب‌وکار شــما بهترین فرصــت برای درآمدزایی شماست اگر هزینه‌هایتان را تا جایی که می‌توانید پایین نگه‌دارید موفق و پایــدار خواهید بود. یک روش عالی برای انجام این کار، شروع کسب‌وکارتان با حداقل چیزهایی است که در دســت دارید. وقتی به منابعتان از زاویه‌ای جدید نگاه می‌کنید از اینکه چقدر دارایی برای استفاده دارید شگفت‌زده خواهید شد. اگر شــما از قبل نیازهای خود را برای این کار بدانید خودتان را تا جایی که می‌توانید با داشته‌هایتان به چالش می‌کشید. این می‌تواند به شــما کمک کند تا مقدار زيادي از هزینه‌ها را پس‌انداز کنید.

۵- معامله پایاپای بهترین گزینه برای شماست.

برای فعالیت‌هایی کــه نمی‌توانید و نباید برای خودتان انجام دهید، معامله پایاپای کنید. شــما چیزی دارید که آن را به مردمی که نیاز دارنــد ارائه می‌دهید و مردم چیزی دارند که با ارائه آن نیاز شمارا برآورده می‌کنند. برای دریافت خدمات در شروع کار چه چیزی می‌توانید دادوستد کنید؟ برای تمام موهبت‌ها و اســتعدادهایی که دارید خودتان را باور داشته باشید، نترسید و آن‌ها را در مقابل استعدادهای دیگران ارائه دهید.

۶- خلق کنید.

خلاقیت به شــما اجازه می‌دهد تا بســیاری از هزینه‌های استارت آپ را کاهش دهید. چه کســانی را می‌شناسید که بتوانند به شما کمک کنند؟ کدام ارتباطات می‌توانند شمارا حمایت کنند؟ به‌واسطه ارتباطاتی که از قبل دارید می‌توانید بزرگ‌ترین هزینه‌های خود را مانند یک محیط کاری مدیریت کنید. همیشــه باکمی خلاقیت گزینه‌هایی بیش‌ازحد تصورتان دارید.

۷- کسب‌وکارتان را یک تجارت در نظر بگیرید.

یک اختلاف بین ســرگرمی و کسب‌وکار وجود دارد. یک کسب‌وکار برای شــما پول‌ساز اســت. سرگرمی باعث خرج شدن پول شما می‌شود. ساده به نظر می‌رسد اما بسیاری از مردم این واقعیت را نادیده می‌گیرند. بنابراین اگر شما می‌خواهید سرگرمی‌تان را به کسب‌وکار تبدیل کنید باید آن را مانند یک کسب‌وکار در نظر بگیرید.

۸- ترس خود را کنار بگذارید.

بسیاری از مردم برای شروع هر کاری رؤیاهایی در قلب خود دارند اما آن‌ها در کار گیر می‌کنند زیرا می‌ترسند. آن‌ها «آماده» نیستند. کارآفرینان هرروز در هر مرحله با ترس‌های واقعی مواجه می‌شوند. اما کارآفرینان موفق به‌هرحال آن کار را انجام می‌دهند. اگر شما منتظر هستید تا برای تلاش آمادگی پیدا کنید، هرگز تلاش نخواهید کرد. آمادگی یک افســانه است پس ترستان را کنار بگذارید.