قدرت فوق‌العاده و شگفت‌انگیز شما

قدرت فوق‌العاده و شگفت‌انگیز شما

دو یادداشت از رندی گیج

 

 

به منظور اینکه دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم، باید به تمام افراد روی کره زمین کمک کنیم تا به اهمیت و توانایی‌های شگفت‌انگیزشان پی ببرند. در همین راستا می‌خواهم چیزهایی را به شما یادآوری کنم و چیزهای دیگری را به شما بیاموزم.

می‌دانید که چه موهبت‌هایی در اختیار شما قرار گرفته است، اما تصوری که از ظرفيت و توانایی واقعی خود دارید، محدود و شاید حتی نادرست است.

شما به دیگران و عوامل خارجی اجازه داده‌اید تا تصوری از خودتان برای خودتان ایجاد کنند و بسیاری از آن افراد و عوامل آنقدر صلاحیت ندارند که در مورد شما نظر بدهند یا اهداف دیگری دارند که می‌خواهند تصور شما را از خودتان تغییر دهند.

شما زمان زیادی را به سردرگمی و ناراحت‌کردن خودتان اختصاص داده‌اید. قدرت زیادی به دیگران و عوامل خارجی ناراحت‌کننده داده‌اید و حالا دیگر وقت آن رسیده است که آن قدرت را پس بگیرید.

هوشمندی و انتخاب مسیر درست زندگی حق اساسی شماست. روی این دو مورد متمرکز شوید و تلاش زیادی برای جذب آنها انجام دهید.

شما موهبت‌های زیادی در اختیار دارید که حتی از برخی از آنها باخبر نیستید.

آنقدر انرژی دارید که هنوز از بخش زیادی از آن استفاده نکرده‌اید.

استعدادهای بسیاری دارید که بسياري از آنها نهفته مانده است.

بیش از آنچه فکر می‌‌کنید، قدرتمند هستید.

توانایی عشق‌ورزیدنتان خیلی بیشتر از چیزی است که فکرش را می‌‌کنید.

توانایی بخششتان خیلی از آنچه تصورش را می‌‌کنید، بیشتر است.

فقط می‌خواستم این موضوع را به شما یادآوری کنم.

 

 

حقیقتی شگفت‌آور در مورد افرادی که کارایی بسیار زیادی دارند.

وارد دنیای من شوید. جای جالبی است، زیرا من مشاور و مربی بسیاری از افرادی هستم که در سطح بسیار بالایی فعالیت می‌‌کنند. این شغلی است که باعث فروتنی من می‌شود و نگرش منحصربه‌فردی را در مورد پیشرفت به من می‌‌دهد.

عقاید و نظرات رایجی در مورد این افراد موفق و چگونگی به موفقیت‌رسیدن آنها وجود دارد، که تقریبا تمامی آنها اشتباه است.

از آنجا که من با افراد موفق بسیاری در حیطه‌های گوناگون، از ورزش گرفته تا هنر، کار می‌‌کنم، وجوه مشترک و ویژگی‌هایی را در آنها می‌‌بینم که باعث نتیجه‌گرفتن آنها شده است. البته شما نیز برخی از دلایل موفقیت آنها را می‌‌دانید؛ اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است باعث تعجب یا حتی شوکه‌شدنتان شوند!

بیشتر مردم فکر می‌‌کنند افراد موفق، افراد قدرتمند و پویایی هستند که از بدو تولد چنین بوده‌اند. این‌طور نیست.

هیچ‌ کس قدرتمند و پویا به دنیا نمی‌‌آید.

البته برخی از مردم در محیط مثبتی رشد می‌‌کنند که همین باعث افزایش عزت نفس، داشتن رویاهای بزرگ‌تر و اعتمادبه‌نفس بیشتر آنها می‌‌شود. اعتمادبه‌نفس، عامل مهمی در موفقیت به شمار می‌‌آید. فرمول موفقیتی که من در بیشتر موارد مشاهده کرده‌ام این است:

توانایی باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس می‌شود و اعتمادبه‌نفس، به موفقیت می‌‌انجامد.

اما بیشتر مردم فکر می‌‌کنند که افراد فوق‌موفق، افراد بسیار خاص و ویژه‌ای هستند که از همان بدو تولد موهبت‌های خاصی نصیب آنها شده است، اعتمادبه‌نفس خاصی دارند و توانسته‌اند بدون زحمت زیادی به خواسته‌هایشان برسند. اما واقعیت این نیست.

افراد فوق‌موفقی که من با آنها کار کرده‌ام، از کودکی اعتماد‌به‌نفس بالایی نداشتند و از همان بدو تولد هم ورزشکار، هنرمند یا کارآفرین خبره‌ای نبوده‌اند. اعتمادبه‌نفس آنها، که باعث موفقیتشان شده، موهبتی ذاتی نبوده است.

نکته‌ای که ممکن است باعث تعجب و حتی شوکه‌شدنتان شود این است: آنها فکرش را هم نمی‌‌کردند که انسان خارق‌العاده‌ای هستند، بلکه کاملا برعکس فکر می‌‌کردند.

آنها این‌طور می‌‌پنداشتند که افرادی معمولی هستند و ممکن است در مسیر موفقیتشان با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوند. اعتمادبه‌نفسشان ناشی از دانستن این موضوع است که مهارت‌های موردنیاز برای حل مشکلات پیش‌رو را دارند. آنها همچنین سعی می‌کنند عادات مثبت را در وجودشان نهادینه کنند و ویژگی‌های شخصیتی مطلوبشان را به دست آورند.

آنها فقط عاشق چیزهایی که می‌خواهند به دست بیاورند، نیستند، بلکه از مسیری که برای رسیدن به مطلوبشان طی می‌‌کنند نیز لذت می‌‌برند.

بله، آنها غرور دارند. اعتمادبه‌نفس دارند. باور دارند. اما تمام این غرور و اعتمادبه‌نفس و باور ناشی از دیدگاهی متفاوت با آن چیزی است که اکثر مردم می‌‌پندارند.

آنها به شهروندانی درجه یک تبدیل می‌شوند؛ نه به این خاطر که خود را درجه یک فرض می‌‌کنند، بلکه می‌دانند که توانایی درجه یک و موفق‌بودن را دارند.

آنها نسبت به توانایی‌شان در یادگیری و رسیدن به اهداف موردنظر، اعتمادبه‌نفس دارند و از تک‌تک لحظاتی که در مسیر موفقیت سپری می‌‌کنند، از تمام فداکاری‌ها، چالش‌ها و تلاش‌هایشان لذت می‌‌برند.

این اعتماد‌به‌نفس، به توانایی می‌‌انجامد و این توانایی، به اعتماد‌به‌نفسی بیشتر.

پرسشي از شما دارم:

چه چیزی می‌خواهید یاد بگیرید تا به جایی که می‌خواهید برسید؟

 

مترجم: شادی حسن‌پور