روش‌هایی برای افزایش شادی و سلامت کارمندان‌

روش‌هایی برای افزایش شادی و سلامت کارمندان‌

 

 

آیا تا به حال به عنوان یک مدیر یا رهبر کسب‌وکار با چنین شرایطی برخورد کرده‌اید؟

  • کارمندان بسیار خوبتان به طور ناگهانی استعفا دهند.
  • یکی از مشتریان کلیدی‌تان که نقش زیادی بر درآمد شما داشت، دیگر از شما خرید نکند.
  • شرکت جدیدی ظاهر شود و شما را از بازار کنار بزند.
  • در جذب سرمایه ناموفق عمل کنید.
  • دچار مشکل سلامتی شوید.
  • فهرست بلندبالایی از کارهایی داشته باشید که باید انجام شوند و حتی ندانید که باید از کجا شروع کنید.
  • مدتی طولانی گذشته باشد و شما به یاد نیاورید که آخرین بار کی خندیده‌اید.

هرکدام از این سناریوها ممکن است باعث ایجاد استرس، اضطراب و ناراحتی شما شوند. این استرس و ناراحتی پس از مدتی از کارایی شما خواهد کاست و استرس دوچندانی را در محیط کار بر شما وارد خواهد کرد و زمانی که شما، به عنوان یک مدیر، دچار استرس باشید، کل تیم کاری‌تان به این ویروس مبتلا خواهند شد.

خبر خوب این است که روش‌های زیادی برای کاهش تاثیر استرس در محیط کاری وجود دارد. در ادامه به شیوه‌های خاصی اشاره می‌‌کنیم که به وسیله آنها هم می‌توانید به خودتان کمک کنید و هم کارمندانتان را شادتر و سلامتی آنها را حفظ کنید.

 

1- کارمندانتان را تشویق کنید.

شرکت‌های موفق این مسئله را به خوبی درک کرده‌اند که قدرشناسی، روش عالی و قدرتمندی برای رشد و حفظ کارمندان خوبشان، افزایش بهره‌وری و ایجاد محیطی سرزنده و ارزشی است. زمانی که شخصیت فردی را بالا ببرید، سطح دوپامین و سروتونین او افزایش می‌‌یابد و در نتیجه احساس شادی بیشتری می‌‌کند. همچنین سطح کورتیزول، عامل استرس، کاهش پیدا می‌کند. زمانی که کارمندانتان متوجه شوند زحمات آنها در شرکت به رسمیت شناخته می‌شود، احساس آسودگی خاطر، آرامش و اعتمادبه‌نفس خواهند کرد. اعتمادبه‌نفس، استرس آنها را از بین خواهد برد. وقتی می‌‌دانیم که اهمیت داریم، از کارکردن لذت بیشتری می‌‌بریم و پرانرژی‌تر به آن ادامه خواهیم داد. در واقع احساس شادی بیشتری در محل کار خواهیم داشت.

 

2- توقعاتتان را واضح بیان کنید.

زمانی که مسیر روشنی برای ادامه راه به کارمندانتان می‌‌دهید و آنها را در وادی حدس و گمان رها نمی‌‌کنید، ذهنیت کارآمدتری خواهند داشت. این شفافيت ذهنی، استرس را کاهش می‌دهد و آرامش را در فضای کاری پراکنده می‌‌کند. آرامش در فضای کاری هم به معنای روابط سالم افراد با یکدیگر و هم به معنی آگاهی کامل فرد از نقشی است که در آن مجموعه بر عهده دارد.

 

3- برای داشتن فضا و فرهنگ شاد کاری، هزینه کنید.

محل کاری مثبت و سرزنده در طولانی‌مدت به موفقیت بیشتری خواهد رسید، چرا که احساسات مثبت و آرامش را در تک‌تک کارمندان نهادینه خواهد کرد. این مسئله روابط کارمندان با یکدیگر را نیز دستخوش تغییراتی مثبت می‌کند و توانایی و خلاقیتشان را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. مشارکت فعالانه کارمندان در امور شرکت، روی نتایج کلی اثرگذار خواهد بود. زمانی که شرکت‌ها، محیط گرم و فضای مثبتی برای کارکردن درست کنند، کارمندان نیز اشتیاق بیشتری به پیروی از اصول شرکت و انجام‌دادن وظایف خود به شکلی مشتاقانه و فداکارانه دارند. آنها شادتر خواهند بود و شما را تحسین خواهند کرد. روش‌هایی که برای بهبود محیط کاری دارید عبارتند از:

  • به کارمندانتان اجازه دهید هر سه ماه یک‌بار فرزندشان، مادربزرگشان یا کنسول بازی‌شان را به محل کار بیاورند.
  • نیازهای کارمندانتان را برطرف کنید. یک تردمیل با سرعت کم یا فضایی برای قدم‌زدن در اختیارشان بگذارید. اتاقی برای یک ربع استراحت نیمروزی داشته باشید و با استفاده از فنگ‌شویی و بهره‌بردن از گیاهان، فضای زیباتری را برای کارکردن ایجاد کنید.
  • کارمندانتان را به ادامه تحصیل تشویق کنید. شرکت‌هایی مانند اپل این کار را کرده‌اند و کارمندان میزان رضایت بسیار بالایی نسبت به این موضوع داشته‌اند.

 

4- کمی تفریح کنید.

پژوهشی که اخیرا به وسیله موسسه BrightHR صورت گرفته است، نشان می‌دهد کارمندان جوانی که ساعات خوشی را در محل کار می‌‌گذرانند، کمتر به بیماری دچار می‌‌شوند، سخت‌کوش‌تر هستند و بهره‌وری بالایی دارند. 79 درصد افرادی که به تازگی تحصیلاتشان را به پایان رسانده‌اند و می‌خواهند وارد بازار کار شوند، معتقدند کمی تفریح‌کردن در محل کار واقعا ضروری است و 44 درصد این افراد بر این باور هستند که تفریح در محل کار باعث افزایش بهره‌وری آنها می‌شود. تفریح‌کردن به معنای وقت‌کشی یا هدردادن بودجه نیست. خندیدن با همکاران، جشن‌گرفتن تولد همکاران و لذت‌بردن از وظایف کاری نیز نوعی تفریح در محل کار به شمار می‌‌آیند.

 

5- به آنها استراحت دهید.

چرا به کارمندانتان اجازه نمی‌دهید که یک روز در هفته یا در ماه را در خانه کار کنند یا در فصل تابستان، پنجشنبه‌ها کمی دیرتر در محل کار حاضر شوند؟ اگر امکانش را دارید، به برخی از کارمندانتان فرصت مطالعاتی بدهید تا در مدت مشخصی به سفر علمی بروند و در مورد چیزی تحقیق کنند.

 

جودی بی. میلر/ مترجم: شادی حسن‌پور


ثبت تیکت پشتیبانی