رشد غافلگیرانه تجارت الکترونیک در روزهای کرونایی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ 0

۲۳مرداد ۹۹

مهدی آزادی مدیرکل پست استان فارس گفت: در این مدت کرونایی، برای جلوگیری از زمین ماندن برخی امورات مردم، پست وارد کارشده و تجارت الکترونیک به شکل غافلگیرانه‌ای رشد کرد، در حدی که فقط رشد خرید ۱۳۰ درصدی بسته از طریق درگاه‌های تجارت الکترونیک را تجربه کردیم.

مهدی آزادی در نشست تقدیر از خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای خردادماه تصدی مدیرکلی پست فارس را عهده‌دار شده، عنوان کرد: در این مدت به‌منظور خدمت‌رسانی بهتر اتفاقاتی را سعی بر رقم زدن داشتیم که برای جلوگیری از زمین ماندن برخی امورات مردم، پست وارد کارشده و تجارت الکترونیک به شکل غافلگیرانه‌ای رشد کرد، در حدی که فقط رشد خرید ۱۳۰ درصدی بسته از طریق درگاه‌های تجارت الکترونیک را تجربه کردیم.

در ۵ ماه گذشته حداقل‌ترین مرخصی‌ها را در پست داشته‌ایم.

وی با ذکر اینکه در پنج ماه گذشته حداقل‌ترین مرخصی‌ها را در پست داشته‌ایم، تصریح کرد: ما با در معرض بیماری قرار گرفتن خود را به‌نوعی پیش‌مرگ مردم قراردادیم و با رعایت تمام اصول بهداشتی سعی داریم که مردم کمتر در معرض خطر و بیماری باشند.

مدیرکل پست فارس با اشاره به اندیشیدن تدابیری در سطح ملی و استانی گفت: پیش ‌از این برای ارسال مرسوله از شیراز به تبریز باید مرسوله به تهران و سپس به تبریز ارسال می‌شد اما برای کاهش سیر مرسوله و در نظر گرفتن مباحث پدافند غیرعامل چهار باب جدید مانند اصفهان و خراسان را در استان‌های مختلف ایجاد کرده تا مرسوله زودتر ارسال شود که این اتفاق ظرفیت جدیدی را برای شبکه پستی ایجاد کرده است.

آزادی از نیاز استان فارس به زمینی چهار هکتاری و ساختمانی متناسب جهت خدمات‌دهی بهتر و بیشتر به مردم استان خبر داد و اظهار داشت: در حال رایزنی برای تامین چنین زیرساختی هستیم تا باب جنوب هم در فارس ایجاد شود و پله موازات همین امر علاوه بر هفت خط اصلی هفت خط فرعی درنظرگرفته شده است تا در صورت نیاز نوبت‌ها و کامیون‌های فوق‌العاده خدمات ارائه دهند.

وی با بیان اینکه برای عدم اختلال در کار، نوبت سوم در پست استان استفاده‌شده تا کاری روی زمین نماند، خاطرنشان کرد: از تمام ظرفیت‌ها استفاده‌شده و پویش‌های همدلانه برای جلوگیری از عدم رسیدگی به مرسولات در نظر گرفته‌شده است و در تعطیلات گذشته برای جلوگیری از خستگی و بهتر شدن روحیه‌ها سعی شد مسئولان و مدیران به مرخصی نروند و در کنار همکاران باشند.

مدیرکل پست فارس گفت: قراردادهای متعددی در حال پیگیری است تا مردم کمتر از خانه خارج‌شده و خدماتی مانند توزیع شناسنامه‌ها درب منازل صورت بگیرد و زحمت تردد ثانویه از دوش مردم برداشته شود.

آزادی پیرامون مراجعات مکرر جهت گرفتن سند تک‌برگ متذکر شد: تبدیل اسناد دفترچه‌ای ثبت‌اسناد به اسناد تک‌برگ دیگر نیاز به حضورهای مکرر در ثبت‌اسناد نیست و از طریق پست به دستشان می‌رسد و با یک‌بار مراجعه مابقی کار با همکاری اسناد و پست انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۲۵ خدمت که از طریق پست و ۱۱۰۰ خدمت از طریق دفاتر پیشخوان به مردم ارائه می‌شود، ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان و پست را به‌منظور کاهش هزینه‌های حضور و تردد مردم در شهر عنوان کرد.

طرح «ستاپ» در حال پیگیری برای کسانی است که فضای فیزیکی برای ارائه محصول نداشته باشند

مدیرکل پست فارس در ادامه به موضوع ستاپ پرداخت و تشریح کرد: طرح «ستاپ» (سکوی تجارت الکترونیک پست کشور) در حال پیگیری برای کسانی است که فضای فیزیکی برای ارائه محصول نداشته باشند و از این طریق می‌توانند اقدام به اختیار کردن یک پنل پست کرده و تخفیفانی نیز برای آن در نظر گرفته‌شده است.

آزادی اظهار کرد: پست حلقه اتصال بین فروشنده و مشتری است که برای هردو طرف سعی در تسهیل خدمات دارد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نظر بدهید

امتیاز این:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]