همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن "وب اپ"های بیشتر به پلی استور

همکاری گوگل و مایکروسافت برای آوردن
تاریخ : ۲۳ تیرماه ۹۹

شرکت های گوگل و مایکروسافت می‌خواهند با همکاری یکدیگر "وب اپ"های بیشتری را به پلی‌استور بیاورند که ویژگی‌های بیشتری را روی اندروید پشتیبانی کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، پشتیبانی مایکروسافت از سیستم‌عامل اندروید در حال فراتر رفتن از برنامه‌های خاص این شرکت و دستگاه‌هایی مانند "Surface Duo" است. گزارش ها حاکی از آن است که مایکروسافت با گوگل همکاری می‌کند تا از طریق "پلی استور"(Play store) بتواند برنامه‌های پیشرفته تحت وب را به دستگاه‌های اندروید وارد کند.

بنابراین برنامه هایی که با استفاده از ابزار PWABuilder مایکروسافت ساخته شده اند، از ابزار و کتابخانه Bubblewrap گوگل استفاده می کنند تا از ویژگی های جدید از جمله استاندارد جدید برای میانبرهای وب، اعلان های عمیق تر و سفارشی سازی های بصری استفاده کنند. برنامه های وب یا همان وب اپ ها باید احساس راحتی بیشتری بر روی تلفن شما داشته باشند و به عبارت دیگر، استفاده از آنها ساده تر شود.

مایکروسافت می گوید این ویژگی های توسعه یافته نیازی به تلاش زیاد برای اجرا ندارند. البته مدتی طول خواهد کشید تا برنامه هایی که از این ویژگی های جدید استفاده می کنند، پدیدار شوند.

این همکاری می‌تواند منجر به دستیابی بیشتر به برنامه های بهتر در تلفن همراه کاربران شود و جای تعجب نیست که مایکروسافت و گوگل با یکدیگر روی چنین موردی همکاری کنند.

همچنین این همکاری به سازندگان دلایل بیشتری برای استفاده از مجموعه ابزارهای مایکروسافت می دهد، در حالی که گوگل نیز به جای اینکه مردم را به سمت ایجاد برنامه های کلی در یک مرورگر بکشاند، برنامه نویسان بیشتری را با این همکاری ترغیب می کند که برنامه های وب سازگار با اندروید بسازند.

  منبع : ایسنا

دیدگاه کاربران (0)