برد کلیولند

برد کلیولند متخصص شناخته‌شده در عرصه‌ی خدمات امنی‌چنل، مدیریتی و استراتژی مشتری است.
بِرَد سخنران و مشاوری محبوب است که در 45 ایالت و بیش‌از 60 کشور فعالیت می‌کند. مشتریان او شامل بسیاری از رهبران شرکت‌های بزرگ، از جمله Apple، American Express، USAA، Google و غیره، می‌شود. همچنین، به دولت‌های ایالات متحده، استرالیا، آلمان، کانادا و انگلستان مشاوره می‌دهد.
برد هشت کتاب نوشته است و جایزه‌ی پرفروش‌ترین کتابِ Amazon.com را اذعان خود کرده است. کتاب و مقاله‌های او به بیش از دوازده زبان ترجمه شده است. همچنین، در رسانه‌های نیز فعالیت داشته است، از وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز گرفته تا برنامه‌ی All Things Considered، در ان‌پی آر و غیره. در حوزه‌ی خدمات مشتری، جایزه‌‌های صنعتی بی‌شماری را دریافت کرد و نامزد دریافتِ جایزه‌ی Computerworld Smithsonian 21st Century Pioneering Award شد. در می 2002، جایزه‌ی Inaugural Lifetime Achievement Award را از نهاد بین‌المللی مدیریت ارتباط مشتری (ICMI) دریافت کرد. بِرد یکی از شرکای اولیه، رئیسِ سابق و مدیرعاملِ نهادِ بین‌المللی مدیریت مشتری (ICMI) است که شرکت را به سوی رهبری صنعتِ جهانی پیش بُرد؛ شرکتی که اکنون، بخشی از رسانه‌ی کسب‌وکار متحد (لندن: UBM.L) است. امروز، او نویسنده، مشاور و سخنران پرمشغله‌ای است.
برد به همراه همسرش، کریستن، و دخترشان، گریس، در سان‌ولی، آیداهو، زندگی می‌کند. او خلبان خصوصی است و از اسکی‌بازی و دوچرخه‌سواری کوهستان لذت می‌برد و خاطراتِ سفرش، که به پنج میلیون مایل هم می‌رسد، نوشته است.