زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی در جلسات کاری

4
درس
11
فایل
77
دقیقه
99000 تومان

درحالی‌که کلید موفقیت در روابط شخصی و حرفه‌ای، در توانایی شما در برقراری ارتباط خوب نهفته است، این نشانه‌های غیرکلامی یا زبان بدن شما هستند که بیشترین تأثیر را دارند، نه کلماتی که استفاده می‌کنید!

زبان بدن استفاده از رفتار، بیان و حرکات فیزیکی برای برقراری ارتباط غیرکلامی است که معمولاً به‌طور غریزی انجام می‌شود و نه آگاهانه. شما  ناآگاهانه هنگامی‌که با دیگران تعامل می‌کنید به‌طور مداوم سیگنال‌های بی‌کلام ارسال می‌کنید. تمام رفتارهای غیرکلامی شما، ژست‌هایی که می‌گیرید، وضعیت بدنی شما، لحن صدای شما، میزان تماس چشمی که برقرار می‌کنید، پیام‌های قوی ارسال می‌کنند، آن‌ها می‌توانند باعث آسودگی مردم شوند، اعتماد ایجاد کنند و دیگران را به سمت شما بکشانند یا می‌توانند توهین‌کننده و گیج‌کننده باشند و آنچه را می‌خواهید بیان کنید تضعیف کنند.

چرا ارتباط غیرکلامی مهم است؟ زیرا اطلاعات ارزشمندی را در مورد یک موقعیت به ما می‌دهد. ازجمله اینکه یک فرد ممکن است چه احساسی داشته باشد، چگونه اطلاعات را دریافت می‌کند یا چگونه می‌توان به یک فرد یا گروهی از افراد نزدیک شد. پرورش توانایی خواندن ارتباط غیرکلامی و توجه به آن یک مهارت ارزشمند است که می‌توانید در هر مرحله از یک حرفه یا شغل از آن استفاده کنید.

نشانه‌های ارتباط غیرکلامی شما، نحوه گوش دادن، نگاه کردن و واکنش شما به فردی است که با او ارتباط برقرار می‌کنید و می‌گویند که آیا برایتان مهم است یا نه، صادق هستید یا نه و شنونده خوبی هستید یا نه؟ وقتی سیگنال‌های غیرکلامی شما با کلماتی که می‌گویید مطابقت دارند، اعتماد و شفافیت را افزایش می‌دهند و زمانی که مطابقت نداشته باشند، می‌توانند تنش، بی‌اعتمادی و سردرگمی ایجاد کنند.

مدرس دوره زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی در جلسات کاری، تی جی واکر مدرس دوره‌های توسعه شخصی، سخنرانی عمومی و سایر مهارت‌های ارتباطی و آموزشی است. وی در این دوره آموزشی ارتباط غیرکلامی را به‌آسانی تعریف می‌کند، انواع ارتباط غیرکلامی و چگونگی تسلط بر زبان بدن را آموزش می‌دهد، سپس به تشریح ارتباطات غیرکلامی در کسب‌وکار در بهترین و بدترین حالت می‌پردازد.

اساتید دوره

تی جی واکر

تی جی واکر دوره های آموزشی متعددی را در زمینه‌های توسعه شخصی، سخنرانی عمومی، مهارت‌های ارائه، آموزش رسانه و مهارت‌های ارتباطی ایجاد کرده است.

واکر بنیانگذار Media Training است و از سال 1984 کارگاه ها و سمینارهای آموزشی سخنرانی عمومی را برگزار کرده است.
person
mail