نوشتن یک رزومه حرفه‌ای

9
درس
27
فایل
55
دقیقه
69000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
چرا به رزومه نیاز دارید
2:12 - 5.5 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

جزئیات یک رزومه تخصصی

play_arrow
مدیران استخدام چگونه رزومه تان را میخوانند
4:01 - 10.7 مگابایت
play_arrow
اندازه ی رزومه
1:53 - 5.0 مگابایت
play_arrow
تفاوت رزومه و سی وی (CV)
1:38 - 4.5 مگابایت

محتوای رزومه

play_arrow
اطلاعات تماس
2:41 - 7.0 مگابایت
play_arrow
تحصیلات
4:09 - 11.8 مگابایت
play_arrow
سوابق کاری
3:01 - 8.3 مگابایت
play_arrow
مهارت های مرتبط
2:48 - 7.5 مگابایت
play_arrow
جوایز و مدارک
1:51 - 4.9 مگابایت

نکات و ترفند های محتوا

play_arrow
اهمیت انتخاب لغت
3:41 - 10.0 مگابایت
play_arrow
بیان تاثیر گذاری ها
1:52 - 4.7 مگابایت

ابزار ساخت رزومه

play_arrow
واژه پرداز ها
2:43 - 7.1 مگابایت
play_arrow
نرم افزار های ساخت رزومه
2:30 - 6.7 مگابایت
play_arrow
ابزار طراحی بصری
2:0 - 5.6 مگابایت

بایدها و نباید های طراحی

play_arrow
تایپوگرافی
3:12 - 8.5 مگابایت
play_arrow
رنگ
2:25 - 6.6 مگابایت
play_arrow
ترتیب چیدمان
1:48 - 4.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
فرمت فایل
2:01 - 5.2 مگابایت

چه چیزهایی باید در رزومه لحاظ شود

play_arrow
رزومه هدف محور یا خلاصه محور
1:45 - 4.9 مگابایت
play_arrow
فعالیت ها و سرگرمی های فوق برنامه
1:26 - 3.8 مگابایت
play_arrow
توصیه نامه ها
1:40 - 4.3 مگابایت
play_arrow
عکس
1:03 - 2.7 مگابایت
play_arrow
سال فارغ‌التحصیلی
0:47 - 2.9 مگابایت

حضور آنلاین حرفه ای

play_arrow
LinkedIn
2:02 - 5.3 مگابایت
play_arrow
GitHub
0:59 - 2.6 مگابایت
play_arrow
وبسایت یا نمونه کارهای شخصی
1:17 - 3.4 مگابایت

جمع بندی

play_arrow
مراحل بعدی رزومه شما
0:49 - 2.2 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

ما برای تصمیم‌گیری در هر زمینه‌ای، نیاز به جمع‌آوری اطلاعات داریم، خب! حال چطور یک سازمان یا شرکت راجع به انتخاب گزینه‌های استخدام تصمیم می‌گیرد؟ از اطلاعاتی که رزومه کاریتان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

رزومه کاری اولین چیزی است که برای درخواست شغل نیاز دارید. داشتن یک رزومه کامل شمارا از بقیه داوطلب‌ها متمایز می‌کند. رزومه به کارفرمایان این امکان را می‌دهد که درباره داوطلب قبل از دعوت آن‌ها برای مصاحبه شغلی، اطلاعات بیشتری کسب کنند. رزومه شما تبلیغی است برای شما و مهارت‌هایی که با خودتان به تیم می‌آورید. اطلاعات مربوط به تجربه کاری قبلی، تحصیلات شما، مجموعه مهارت‌ها و موفقیت‌های شما است. بدون رزومه، تقریباً رقابت با صدها نفر که برای همان سمت درخواست دارند، غیرممکن خواهد بود. هدف اصلی رزومه کاری، این است که شمارا به یک مصاحبه کاری برساند، جایی که می‌توانید به کارفرما نشان دهید که چه کسی هستید و چرا بهترین گزینه برای این نقش هستید.

کارفرماها رزومه‌ها را آن‌قدر رد می‌کنند تا به رزومه موردنظرشان برسند. این ‌زمانی است که یک رزومه تمیز، دقیق و به‌خوبی ساختاریافته می‌تواند خودش را نشان دهد. ممکن است از خودتان بپرسید، چرا آن‌قدر مهم است که رزومه داشته باشیم؟ رزومه شما قبل از شما نزد کارفرما می‌رود. قبل از اینکه شما وارد دفتر کارفرما شوید، رزومه این کار را انجام می‌دهد. عموماً وقتی شرکتی از شما رزومه می‌خواهد، ابتدا به سراغ کارهایی که انجام داده‌اید، می‌روند و اگر با احتیاجاتشان مطابقت داشته باشد، آن را انتخاب می‌کند. پس رزومه‌ای که به‌خوبی نوشته‌شده باشد، نصف کار را برایتان انجام می‌دهد. داشتن رزومه‌ای ساختاریافته و دقیق اولین تأثیرگذاری شغل را برایتان انجام می‌دهد.

بسیاری از کارفرمایان از رزومه شما به‌عنوان راهنما در طول مصاحبه استفاده می‌کنند و داشتن یک رزومه عالی فواید زیادی دارد که فراتر از رساندن شما به یک مصاحبه شغلی است. می‌تواند به شما احساس امنیت بدهد، اگر به‌طور غیرمنتظره نیاز به جستجوی کار جدید دارید، استرس آماده کردنش را در لحظه آخر نخواهید داشت. حتی رزومه کاری عالی می‌تواند شمارا به شغلی در یک کشور خارجی برساند، جایی که می‌توانید یک زندگی کاملاً جدید را شروع کنید.

در دوره نوشتن یک رزومه حرفه‌ای، اما بستیان به شما یاد می‌دهد، جزئیات یک رزومه تخصصی شامل چه چیزهایی می‌شود، مدیران استخدام چگونه رزومه را می‌خوانند، محتوای رزومه باید شامل چه مواردی باشد. همچنین در این دوره با نکات و ترفندهای محتوا نویسی در رزومه، ابزارهای ساخت یک رزومه عالی، بایدها و نبایدها در طراحی رزومه و نحوه حضور آنلاین حرفه‌ای آشنا می‌شوید.

شما پس از مشاهده دوره نوشتن رزومه حرفه‌ای، تمام اطلاعات و ابزارهای موردنیاز برای ایجاد یک رزومه عالی و گرفتن مصاحبه شغلی را در اختیار دارید. دانستن اینکه از چه قالبی باید استفاده کنید، ترکیب کلمات تأثیرگذار و اعمال برخی موارد و نکات طراحی ساده به شما کمک می‌کند، تا رزومه شما متمایز باشد و نظر استخدام‌کننده را جلب کند. پس با یادگیری و ایجاد یک رزومه عالی می‌توانید کارفرما را قانع کنید که شما مناسب هستید، مصاحبه بگیرید، برند خود را بسازید، یک تأثیر کوتاه اما ماندگار بگذارید، دستاوردهای خود را نشان دهید و نشان دهید که از کارتان مطمئن هستید. اگر رزومه حرفه‌ای بنویسید، از هیچ شرکتی پاسخ رد نخواهید گرفت.

یک نظرسنجی جدید نشان داده، که 54 درصد کارجویان رزومه خود را برای هر کار تنظیم نمی‌کنند، بنابراین این کار شما می‌تواند شمارا از بیش از، نیمی از رقابت جلو بیندازد.

اساتید دوره

اما بستیان

اما بستیان یک مهندس نرم افزار ساکن کارلسروهه آلمان است.
او کار خود را به عنوان مهندس نرم افزار در IBM در آستین، تگزاس شروع کرد و سه سال بعد مهاجرت کرد. او در حال حاضر بر روی ساخت سیستم های طراحی با React تمرکز دارد. او یک پروژه Open source به نامCoding Coach را پایه گذاری کرده و مدیریت مینماید که یک پلتفرم رایگان با هدف ارتباط توسعه دهندگان نرم افزار و مربیان در سراسر جهان است. اما یکی از مجریان پادکست لیدی باگ و همچنین یکی از اعضای پنل JSParty بوده و مشغول تدریس در Stack Overflow, Frontend Masters و Egghead.io است.

person
mail