سرمایه‌گذاری بورسی در سکه و طلا

1
درس
5
فایل
27
دقیقه
69000 تومان

سرمایه گذاری بورسی در سکه وطلا
وقتی سکه و طلای فیزیکی می گیریم، با چند دردسر روبرو می شویم:
1) تشخیص اصل و تقلبی بودن
2) هزینه نگهداری در صندوق امانات یا نگرانی از سرقت
3) خالی کردن زمان برای رفتن به محل خرید و فروش
4) پرداخت مالیات بابت نوسان گیری از بازار (در رقمها و دفعات زیاد)
ضمن اینکه خیلی از ما اینکار را برای حفظ ارزش پولمان انجام می دهیم ولی مجبور می شویم وارد بازی نوسان گیران و دلالان این حوزه وارد شویم که به اقتصاد کشورمان لطمه می زند.
برای کسانی مثل ما، در بورس کالا ابزارهایی برای سرمایه گذاری ساخته اند که می توانیم با همان کد بورسی معمولی خودتان از آن خرید کنیم. در همان صفحه کارگزاری ای که بقیه سهام مان را می خریم.
دکتر کنعانی در این ویدان به زبانی ساده به ما می گوید که چطور می توانیم اوراق گواهی سکه یا واحدهای صندوق طلا در بورس بخریم، ساعت کارش کی است و هزینه و کارمزدش چقدر است و ... . همچنین نشان می دهد که چطور می توانیم با سرمایه گذاری در طلا و سکه بورسی، ریسک ریزش در سبد بورسی خودمان را با این ابزارها کم کرده و بیشتر از بقیه کسانی که فقط در بورس عادی کار می کنند سود بگیریم.

اساتید دوره

مهدی کنعانی

دکتر مهدی کنعانی از دانش آموختگان ممتاز دانشگاه تهران در رشته کارآفرینی است. ایشان در 20 سال گذشته مدیرعامل و عضو هیات مدیره 5 موسسه بوده و به عنوان مشاور سرمایه گذاری و مالی با هلدینگ ها و شرکت های دولتی و خصوصی استان های مختلف کشور فعالیت داشته است. همچنین سابقه ۱5 ساله در تدریس دوره های MBA و DBA و نیز طرح و مدل کسب و کار و ارزیابی و تامین مالی دارد.
تالیف 5 کتاب فارسی و انگلیسی و انتخاب به عنوان استاد برتر کارآفرینی (1389) و استاد محبوب دانشجویان کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران (1394) و نیز چندین دوره مقاله برتر در کنفر انس های بین المللی از افتخارات ایشان است.
مشاوره هلدینگ های عمرانی و ساختمانی، عضویت در شورای فرهنگ سازی بورس و مشاوره مالی و سبد سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و تالیف کتاب "ورود به بازی خرس ها و گاوها" (انتشارات بورس) از فعالیت های اخیر ایشان است.

person
mail