سرمایه‌گذاری بورسی در سکه و طلا

سرمایه گذاری بورسی در سکه وطلا
وقتی سکه و طلای فیزیکی می گیریم، با چند دردسر روبرو می شویم:
1) تشخیص اصل و تقلبی بودن
2) هزینه نگهداری در صندوق امانات یا نگرانی از سرقت
3) خالی کردن زمان برای رفتن به محل خرید و فروش
4) پرداخت مالیات بابت نوسان گیری از بازار (در رقمها و دفعات زیاد)
ضمن اینکه خیلی از ما اینکار را برای حفظ ارزش پولمان انجام می دهیم ولی مجبور می شویم وارد بازی نوسان گیران و دلالان این حوزه وارد شویم که به اقتصاد کشورمان لطمه می زند.
برای کسانی مثل ما، در بورس کالا ابزارهایی برای سرمایه گذاری ساخته اند که می توانیم با همان کد بورسی معمولی خودتان از آن خرید کنیم. در همان صفحه کارگزاری ای که بقیه سهاممان را می خریم.
دکتر کنعانی در این ویدان به زبانی ساده به ما می گوید که چطور می توانیم اوراق گواهی سکه یا واحدهای صندوق طلا در بورس بخریم، ساعت کارش کی است و هزینه و کارمزدش چقدر است و ... . همچنین نشان می دهد که چطور می توانیم با سرمایه گذاری در طلا و سکه بورسی، ریسک ریزش در سبد بورسی خودمان را با این ابزارها کم کرده و بیشتر از بقیه کسانی که فقط در بورس عادی کار می کنند سود بگیریم.

1
درس
5
فایل
27
دقیقه
69000 تومان
55%
31050 تومان

اساتید دوره

مهدی کنعانی

دکتر مهدی کنعانی از دانش آموختگان ممتاز دانشگاه تهران در رشته کارآفرینی است. ایشان در 20 سال گذشته مدیرعامل و عضو هیات مدیره 5 موسسه بوده و به عنوان مشاور سرمایه گذاری و مالی با هلدینگها و شرکتهای دولتی و خصوصی استانهای مختلف کشور فعالیت داشته است. همچنین سابقه ۱5 ساله در تدریس دوره های MBA و DBA و نیز طرح و مدل کسب و کار و ارزیابی و تامین مالی دارد.
تالیف 5 کتاب فارسی و انگلیسی و انتخاب به عنوان استاد برتر کارآفرینی (1389) و استاد محبوب دانشجویان کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران (1394) و نیز چندین دوره مقاله برتر در کنفر انسهای بین المللی از افتخارات ایشان است.
مشاوره هلدینگهای عمرانی و ساختمانی، عضویت در شورای فرهنگ سازی بورس و مشاوره مالی و سبد سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و تالیف کتاب "ورود به بازی خرسها و گاوها" (انتشارات بورس) از فعالیتهای اخیر ایشان است.

person
mail