سرمایه گذاری در صندوق های سهامی بورسی

1
درس
10
فایل
53
دقیقه
79000 تومان

وقتی سرمان خیلی شلوغ است و نمی رسیم در بورس کار کنیم، سه انتخاب داریم:
1) سپردن پولمان به صندوق های بورسی
2) کار کردن با سبدگردان های مجوز دار
3) سپردن پول و کد بورسی به دست دوست و آشنا
اکثر افراد دنبال فردی برای گزینه سه هستند، اما این روش قانونی نیست و نظارت موثری هم بر آن نمی شود داشت. آخرش هم معمولاً رابطه دوستی و فامیلی دوطرف به هم می خورد. بعضی ها سراغ گزینه دو می روند، که مناسب رقم های بالاست و هزینه های خودش را هم دارد. گزینه اول تنها روشی است که تحت نظارت شدید بورس بوده و با هر مقدار پولی (کم یا زیاد) قابل اجراست. اما این گزینه چیست؟
صندوق های سرمایه گذاری مشترک در همه کشورها برای سرشلوغ ها ساخته شده است. مدلشان شبیه آپارتمان خریدن است. ما چند واحد از آن ها می خریم، آنها با پول ما در بورس و اوراق مشارکت و ... سرمایه گذاری کرده و با سودش قیمت واحدهای آپارتمان فرضی ما را بالا می برند. هر وقت هم لازم داشتیم واحدها را فروخته و اصل و سود پولمان را پس می گیریم.
این ویدان راهنمای گام به گام سرمایه گذاری در صندوق های بورسی است. همچنین کمک می کند که خیلی سریع، سطح ریسک و ضمانت نقدشوندگی صندوق ها را تشخیص دهیم.

دکتر کنعانی به زبانی ساده و با مثال های واقعی، به ما می گوید که چطور بدون دغدغه، تا زمان مسلط شدن بر بورس، از سود بورس جا نمانیم.

اساتید دوره

مهدی کنعانی

دکتر مهدی کنعانی از دانش آموختگان ممتاز دانشگاه تهران در رشته کارآفرینی است. ایشان در 20 سال گذشته مدیرعامل و عضو هیات مدیره 5 موسسه بوده و به عنوان مشاور سرمایه گذاری و مالی با هلدینگ ها و شرکت های دولتی و خصوصی استان های مختلف کشور فعالیت داشته است. همچنین سابقه ۱5 ساله در تدریس دوره های MBA و DBA و نیز طرح و مدل کسب و کار و ارزیابی و تامین مالی دارد.
تالیف 5 کتاب فارسی و انگلیسی و انتخاب به عنوان استاد برتر کارآفرینی (1389) و استاد محبوب دانشجویان کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران (1394) و نیز چندین دوره مقاله برتر در کنفر انس های بین المللی از افتخارات ایشان است.
مشاوره هلدینگ های عمرانی و ساختمانی، عضویت در شورای فرهنگ سازی بورس و مشاوره مالی و سبد سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور و تالیف کتاب "ورود به بازی خرس ها و گاوها" (انتشارات بورس) از فعالیت های اخیر ایشان است.

person
mail