داشتن کارمندان سازگار در زمان تغییرات

5
درس
12
فایل
36
دقیقه
49000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
چرا سازگار بودن مهم است؟
0:39 - 2.2 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

پرورش ذهنیت سازگار

play_arrow
اگر تغییرات ما را آشفته کردند، چه باید کرد؟
3:12 - 10.5 مگابایت
play_arrow
چگونه به خود انگیزه دهیم تا سازگارتر شویم؟
3:48 - 12.9 مگابایت
play_arrow
چگونه سازگار بودن را تمرین کنیم؟
3:55 - 12.9 مگابایت

یادگیری توانایی‌های سازگار بودن

play_arrow
از ذهینتِ فعال، با آغوش باز استقبال کنید
2:38 - 9.0 مگابایت
play_arrow
مشخص کنید که چگونه باید سازگار شد
3:34 - 12.1 مگابایت
play_arrow
چگونه نسبت به دیدگاه خود، کمتر اصرار بورزیم؟
3:56 - 12.9 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
استراتژی‌های کاربردی برای کمک به موفقیت شما
3:15 - 11.1 مگابایت

سازگاری در عمل

play_arrow
چگونه با رئیس‌تان درمورد تغییرات صحبت کنید؟
4:01 - 13.3 مگابایت
play_arrow
002 زمانی که از شما خواسته می‌شود کاری انجام دهید که در آن تخصص ندارید، باید چکار کنید؟
3:39 - 12.4 مگابایت
play_arrow
نفس خود را رها کنید
2:50 - 9.1 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
سازگاری یکی از راه‌های زندگی است
1:05 - 3.6 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

افرادی که می‌توانند خود را با تغییرات محیط کاری بخوبی وفق دهند، به عنوان کارکنانی در نظر گرفته می‌شوند که ارزش حفظ و نگهداری در سازمان را دارند. صرف نظر از اینکه تغییرات تا چه حد کوچک یا بزرگ باشند، از یک کارمند ایده‌ال انتظار نمی‌رود که لب به شکایت باز کند یا دستش را به نشانه‌ی اعتراض و قبول شکست بالا ببرد. بلکه کارفرمایان همواره به دنبال کارکنانی هستند که در این شرایط، به جمع‌آوری سوالات مؤثر می‌پردازند و تلاش می‌کنند که راه‌های پیشرفت را یاد گرفته، ارزیابی نمایند و به ارائه‌ی راه حل‌های خلاقانه برای بهبود شرایط بپردازند. اندیشه‌ی سیال، عزم راسخ، اراده و عمل، آن چیزی‌هایی هستند که از کارمندان انتظار می‌رود.

کارمندان برتر هم از لحاظ تجربیات و هم از لحاظ استعداد و توانایی بیشتر مورد توجه کارفرمایان هستند، معمولا کارمندان برای پیدا کردن یک فرصت شغلی خوب تلاش زیادی می کنند اما این تلاش نیاز به تجربه و مهارت کافی هم دارد. یک کارمند خوب باید قابلیت های زیادی برای انجام مسئولیت هایش داشته باشد. در هر کار و تجارتی نیروی کار خوب میتواند رسیدن به اهداف را آسان تر کند. نیروی کار باید از استعداد کافی، خلاقیت و روحیه ی کاری بالا برخوردار باشد.

دنیا به سرعت تغییر می کند. به همین خاطر به عنوان یک کارمند، ارزشمندترین مهارت شما قدرت تطبیق پذیری و انطباق است تا برای هر چیزی آماده باشید. در این دوره، دوری کلارک توصیه ها و استراتژی های خوبی برای تطبیق پذیری بیشتر و پذیرش تطبیق پذیری به عنوان بخشی از زندگی برای شما دارد.

در این ویدان می آموزید که چطور ذهنیت تطبیق پذیری را در خود شکل دهید و مهارت های صحیح از جمله ارتباطات و روشنفکری را در خود شکل دهید همچنین چگونه از مهارت های جدید خود در عمل استفاده کنید.

همچنین توانایی صحبت رودررو با روسا، پذیرفتن فعالیت های جدید و توسعه نگرش مثبت از مواردی هست که در این دوره آموزش خواهید دید

در پایان این دوره به شما کمک خواهد کرد تا در شرایط بحرانی شکوفا شوید و مستقل از این که در آینده چه اتفاقی می افتد به موفقیت برسید.

اساتید دوره

دوری کلارک

دوری کلارک استراتژیست بازاریابی و سخنران حرفه ای است که در دانشکده تجارت Fuqua دانشگاه دوک آموزش می دهد. او نویسنده کارآفرینی شما، بازآفرینی شما و ایستادگی است. سخنگوی پیشین مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، نیویورک تایمز او را به عنوان "متخصص در بازسازی خود و کمک به دیگران" در زندگی خود را توصیف کرد.

person
mail