مدیریت تغییر برای مدیران

6
درس
24
فایل
86
دقیقه
99000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
خوش آمدید
2:00 - 6.9 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
نقش مدیر در رهبری تغییر
3:38 - 12.2 مگابایت

واقعیت تغییر شما

play_arrow
داخلی در مقابل خارجی
2:45 - 9.6 مگابایت
play_arrow
منحنی تغییر
3:37 - 12.6 مگابایت
play_arrow
نقش اعتماد در تغییر
3:45 - 12.8 مگابایت
play_arrow
اشباع تغییر
4:21 - 15.0 مگابایت
play_arrow
عامل ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD)
4:19 - 14.8 مگابایت

تغییر را تثبیت کنید

play_arrow
درد و لذت تغییر
2:46 - 9.4 مگابایت
play_arrow
به آن‌ها بگویید؛ وادارشان کنید
4:28 - 15.2 مگابایت
play_arrow
شما چیزی که به زبان میاورید را بدست میاورید و با پاداشی که می‌دهید، آن را تقویت می‌کنید
4:20 - 14.6 مگابایت
play_arrow
پس زدن: نحوه برخورد با مقاومت‌ها
3:37 - 12.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
مهارت گوش کردن: کار کردن با مقاومت‌ها
3:14 - 11.1 مگابایت
play_arrow
ماندگاری تغییرها
3:50 - 13.1 مگابایت

با تغییر پیش بروید

play_arrow
نقش شما در تغییر
4:35 - 15.7 مگابایت
play_arrow
مدیریت خودتان در طول تغییر
4:20 - 15.0 مگابایت
play_arrow
ارتباطات باز
3:54 - 13.4 مگابایت
play_arrow
چشم‌انداز
3:06 - 11.0 مگابایت
play_arrow
تیم خودتان را در تغییر درگیر کنید
3:17 - 11.2 مگابایت
play_arrow
مدیریت و رهبری در طی چندین تغییر
5:49 - 9.7 مگابایت

تغییر را به اشتراک بگذارید

play_arrow
مؤثر در مقابل کارآمد
4:28 - 15.2 مگابایت
play_arrow
مخاطبان‌تان را بشناسید
3:31 - 12.2 مگابایت
play_arrow
اعتماد مهم است
2:37 - 8.9 مگابایت
play_arrow
مواردِ تغییر
:37 - 12.4 مگابایت

نتیجه‌گیری

play_arrow
مهم‌ترین چیز در تغییر
2:14 - 7.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

احتمال دارد، شما مدیری باشید که همراه تیم تان به خاطر شرایط کرونا، چند ماهی است که در خانه کار می‌کنید. اما حالا رئیستان قانون کار کردن از خانه را لغو می‌کند و دستور می‌دهد همه سرکار بیایند. شما مدیری هستید که با این تغییر مواجه شده‌اید، شما مزیت کار از خانه را از دست می‌دهید و مجبورید به تیم‌تان بگویید که باید هرروز به محل کار بیایند و نباید با این موضوع مشکلی داشته باشند. چطور می‌خواهید کاری کنید که تیم شما این جمله از منابع انسانی را درک کند که ارتباط رودررو در بین کارکنان باعث می‌شود، همکاری بیشتری بین آن‌ها صورت بگیرد. درحالی‌که مطالعات نشان می‌دهد، افرادی که در خانه کار می‌کنند، مؤثرتر هستند اما خلاقیت کمتری دارند. هیچ‌کدام از این‌ها برای شما و تیم شما مهم نیست. توانایی شما برای کار کردن از خانه دارد حذف می‌شود، شما خوشحال نیستید. شما نقش منحصربه‌فردی در این تغییر دارید. نقش شما به‌عنوان مدیر این است که تیم خودتان را در طول تغییر رهبری کنید.

شما برای موفقیت تغییر، حیاتی و مهم هستید. پذیرفتن تغییر، راهنمایی شما در طول تغییر و حمایت شما از تیم، روی توانایی آن‌ها برای انجام تغییر تأثیر می‌گذارد. اما شما در موقعیت سختی هستید. تغییر شمارا در میان یک موقعیت قرار داده، شما شخصاً به تغییر عادت نکرده‌اید. بااین‌حال مجبورید که تیم خودتان را برای انجام این تغییر کمک کنید. شما همیشه با چندین تغییر به‌طور هم‌زمان سرکار خواهید داشت و از لحاظ شخصی برای هر تغییر در نقطه خاصی خواهید بود. وظیفه شما این است که صرف‌نظر از اینکه شخصاً در کجای پروسه تغییر قرار دارید، روی افراد خودتان تأثیر بگذارید و الهام‌بخش آن‌ها باشید. این نقش چالش‌برانگیز و اساسی هست که شما در این تغییر دارید.

در دوره مدیریت تغییر برای مدیران، دونا برایتون مربی این دوره، بر روی مهارت‌های رهبری تأکید می‌کند که به شما کمک می‌کنند به قهرمان تغییرات تبدیل شوید؛ بتوانید باوجود چندین تغییر هم‌زمان، تیم تان را به سمت موفقیت هدایت کنید. منحنی تغییر را تعریف و توصیف می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه مدیران می‌توانند تغییر موفقیت‌آمیز را تسهیل کنند یا مانع آن شوند.

درباره نقش مدیران در هدایت فرا گرد تغییرات، سافیکیز (فیلسوف نامدار 400 سال قبل از میلاد مسیح) گفته است:" تغییر چاقویی برنده و تیغی دو دم است که هرگز نمی‌توان از آن گریخت. اما باید این عامل تحول بخش را به دست جراحان کارکشته و توانمند و آگاه سپرد تا با استفاده از آن در فرصت‌های مناسب به درمانگری سودمند بپردازند."

مدیریت تغییر یعنی اعمال کردن یک ساختار هدفمند برای عبور یک فرد یا یک گروه از یک مرحله به مرحله‌ای در آینده تا به مزایای مورد انتظار و اهداف سازمانی برسید. درحالی‌که مدیریت تغییر یک ساختار هدفمند را به پروژه اعمال می‌کند. در نقش مدیریتی شما، رهبری تغییر یعنی استفاده از مهارت‌های خودتان برای الهام‌بخش بودن تیم برای تغییر، قبل از اینکه شما وظیفه رهبری تیم خودتان در طول تغییر را داشته باشید، باید روی آن‌ها تأثیر بگذارید، تا الهام‌بخش آن‌ها در طول تغییر باشید.

با مشاهده و آموزش‌های دوره مدیریت تغییر برای مدیران، به رهبران تغییر تبدیل خواهید شد. رهبران تغییر از توانایی‌های خود و افراد پیرامون خود به‌خوبی استفاده می‌کنند.

اساتید دوره

دونا برایتون

دونا برایتون یک متخصص بین‌المللی در زمینه تغییرات هوشمند فرهنگی است. دونا به رهبران در سراسر جهان کمک می‌کند نفوذشان را بیشتر کنند، تیم‌هایی قدرتمند و کارآمد بسازند و بااطمینان تغییراتی ایجاد کنند که منجر به موفقیت شود. علاوه بر کار مشاوره، دونا طراح جوامع رهبری مختلفی از جمله Leadership: Chicago است. این جوامع مختص رهبران و کسانی است که با اشتیاق، مطابق اهداف‌شان زندگی می‌کنند، بیشترین استفاده را توانایی‌هایشان می‌کنند و محیطی برای شکوفایی استعدادها ایجاد می‌کنند. او همچنین هم‌بنیانگذار Leadership Uncorked نیز است که در آن، سه علاقه‌ی او در یک جا قرار دارند:
رهبران باهوش، یادگیری و نوشیدنی فوق‌العاده!
دونا یک رهبر شناخته‌شده در زمینه‌ی تغییرات سازمانی است و زمانی سردبیر ویرایش ویژه‌ی مدیریت تغییر مجله‌ی People & Strategy بوده است. او رئیس سابق و عضو هیئت مدیره‌ی انجمن متخصصین مدیریت تغییر (ACMP) است؛ یک سازمان جهانی با هدف پیشرفت حرفه‌ی مدیریت تغییر
دونا دارای مدرک کارشناسی ارشد رهبری سازمانی و همچنین مدرک پیشرفته‌ی مدیریت تغییرات سازمانی است. او استاد دوره‌ی MBA دانشگاه DePaul و مدرس انجمن مدیریت آمریکا بوده است.
دونا اصالتاً اهل پیتسبورگ است اما با اینکه در شیکاگو زندگی می‌کند، همچنان عاشق چیزهای مشکی و طلایی است!

person
mail