کتاب صوتی | بازار در دستان شماست

1
درس
12
فایل
206
دقیقه
15000 تومان

محمدرضا پاشا زانوسی و مجید کجوری هرج در کتاب بازار در دستان شماست، ابتدا مسائل بازاریابی، فروش و تفکر سیستمی را مورد مطالعه قرار می‌دهند، سپس مطالب مربوط به حسابداری و تحلیل مالی را بررسی می‌کنند.
در این کتاب تجارب علمی و عملی نویسندگان طی بیست سال گذشته در بازار ایران به زبان ساده بیان شده است. آن‌ها با پشتکار و تلاش عاشقانه‌ و با رعایت همین اصول ساده توانسته‌اند در کسب و کارهایی که خود ایجاد نموده‌اند یا در مجموعه‌هایی که بخشی از آن بوده‌اند، فروش میلیونی را به میلیاردی تبدیل کنند.
همچنین در کتاب بازار در دستان شماست بخش مهمی از 9 اشتباه اصلی که اکثر کسب و کارها مرتکب می‌شوند، بیان شده و راهکارهای اصلاحی آن‌ها نیز اعلام می‌شود که اگر شما هم آن‌ها را اجرا کنید قطعاً به همان نتایج خواهید رسید.
این کتاب در 12 فصل به رشته‌ی تحریر درآمده که نخستین فصل آن بیست و پنج اصل ساده موفقیت در تجارت که اغلب کسب و کارها به آن‌ها توجهی ندارند را واکاوی می‌کند. فصل دوم به ضرورت و اهمیت یادگیری اصول و مهارت‌های کسب‌ و کار پرداخته و فصل سوم چگونگی موفقیت در کسب ‌و کار را شرح می‌دهد.
فصل‌های چهارم تا هشتم به مسائلی همچون سه اصل پیشرفت در کسب ‌و کار، هدف‌گذاری، قانون جذب، تفکر سیستمی و ... می‌پردازد. فصل‌های هشتم تا دهم نیز به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید یک کسب و کار برای خود انتخاب کنید، سپس به بازاریابی برای آن کسب و کار بپردازید. در نهایت دو فصل پایانی چند نکته مهم و کلیدی در زمینه فروش حرفه‌ای، حسابداری و تحلیل مالی ارائه می‌دهد.
در برخی از فصل‌های کتاب، تعدادی کتاب و فیلم آموزشی معرفی شده تا اگر در طول مطالعه آن فصل احساس نموده‌اید برای اجرایی کردن مباحث نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، از آن‌ها استفاده کنید.
فيلم آموزشي در ويدان موجود است
در بخشی از کتاب بازار در دستان شماست می‌خوانیم:
فقط آن‌هایی می‌توانند مسیر موفقیت را به پایان برسانند که با همه مشکلات و سختی‌ها در مسیر بمانند و بمانند و بمانند و با هر سنگی در مسیر شان، تلاششان مضاعف شود و انگیزه‌شان چندین برابر. برخی افراد هر چند وقت یک بار (از 1 ماه تا 1 سال و بیشتر) شغل خود را عوض می‌کنند، در حالی که می‌توان در کسب و کارهای مختلف حتی تا سه سال را مدت زمان رسیدن به سوددهی در نظر گرفت که با توجه به نوع شغل و سرمایه لازم می‌تواند متفاوت باشد.
آقای دارن هاردی، مدیر مجله موفقیت آمریکا و یکی از موفق‌ترین انسان‌های دنیا، در رابطه با ماندگاری در شغل داستانی تعریف می‌کند که به شخصه از آن زیاد سود برده ام. ایشان می‌گوید: «در 22 سالگی در سمیناری با موضوع موفقیت شرکت نموده و مابین آن، مدرس را به ناهار دعوت کردم. در هنگام ناهار از ایشان پرسیدم اگر در یک جمله بخواهید مسیر موفق شدن را به من یاد دهید، آن چیست؟ که در جواب گفتند: «تا می‌توانی شکست بخور!» و بعد ادامه داد که در کاری که می‌خواهی موفق شوی از مشتریان، همکاران و... نه بشنو، اما با هر نه شنیدن، بدان که یک گام به موفقیت نزدیک تر می‌شوی.»
دارن هاردی بیان می‌کند که «پس از این نصیحت در کار املاک بودم، هر روز شروع به برقراری تماس تلفنی، یا دیدار حضوری با مشتریانی که احتمال نه گفتنشان به من زیادتر بود، کردم. در عرض دو ماه در بین 42 فروشنده ملک منطقه نفر اول و طی 6 ماه در کل ایالتی که بودیم و در عرض دو سال بهترین و موفق‌ترین فروشنده ملک امریکا شدم.»
مشکلات، سختی‌ها و پاسخ‌های منفی، پله‌های موفقیت‌مان هستند که به جای ناامید شدن باید با تدبیر و انرژی دوچندان، آن‌ها را پشت سر بگذاریم، چون موفقیت بسیار نزدیک‌تر از آنی است که فکرش را می‌کنیم

اساتید دوره

محمدرضا پاشا

محمدرضا پاشا زانوسی در سال ١٣٧٥ وارد دانشگاه علامه طباطبايي تهران شد . تحصیل در رشته مديريت بازاريابي ،نزد اساتيد بنام ايران ، مسيري جديدی در زندگي او ايجاد كرد. حضور در بازار ايران در كنار تحصيل، که تلفیقی از علم و عمل بود منجر شد تا به نتایج ارزشمندي در زمينه بازاريابي و فروش برسد.
سپس در بزرگترين شركت روشنايي ايران(لامپ پارس شهاب) از ويزيتوري تا مشاور مديريت در امور بازاريابي مشغول به فعالیت شد و به همراه تیم اش توانست تمامي ركوردهاي فروش در اين صنعت را بزند. بعد از دريافت مدرك كارشناسي ارشد بازاريابي از دانشگاه علوم و تحقيقات و تجربه حضور موفق در بازار تهران ، در سال ١٣٨٧ در مسیر کارآفرینی گام نهاد . برخی از دستاورد های او که با تيم سازي و شراكت با افراد متفاوت انجام گردید عبارتند از:
نگارش کتاب «بازار در دستان شماست»
ایجاد فروشگاه روشنايي زانوس نور (با سه شعبه در استان مازندران)،
شركت بازارسازان آينده نگر پاشا(مركز مشاوره كارآفريني با مجوز اداره كار و با بيش از ٦٤٠ مشاوره به كسب و كارها، پنج سمينار و بيش از صدها كارگاه هاي عملي در زمينه كسب و كار)،
مجله اوج بازار
شركت گردشگري زانوس(در بيش از ٢٠ هزار متر زمين در روستاهاي كجور)
اکنون تجربه 16 سال تدریس وهمچنین كار و مشاوره در بازار ايران را در اختیار کسب و کارهایی قرار می دهد که می خواهند آینده را از آن خود کنند.

person
mail