شناخت رسالت فردی

1
درس
6
فایل
184
دقیقه
200000 تومان

خیلی وقت‌ها تو زندگی دچار سردرگمی یا دور راهی می‌شویم. این سؤالات را از خود می‌پرسیم: درس بخوانم یا درس خواندن فایده‌ای ندارد؟، تو شهر خودم کار کنم یا برای کار کردن به تهران بروم؟، همکارانم از زیر کار در می‌روند، من هم بپیچانم یا کارم را انجام بدهم؟ و... این سؤالات وقتی به ذهن ما خطور می‌کند که خودمان و رسالت زندگی‌مان را نشناخته باشیم. این سخن از استیو جابز است. "از مهم‌ترین نشانه‌های انسان‌های بدون رسالت این است که احساس خوشبختی ندارند، آن‌ها عاشق کارشان نیستند و به دلیل همین موضوع، سردرگم هستند و حتی تلاش نمی‌کنند تا رسالت زندگی‌شان را پیدا کنند."

در این دنیای بزرگ، حتی کوچک‌ترین موجودی که خلق می‌شود یک رسالت بزرگ دارد، یعنی وظیفه‌ای که از ابتدای خلقتش با آن خلق‌شده است. حتی کوچک‌ترین موجودات هستی نیز با یک هدف خلق‌شده‌اند چه برسد به ما انسان‌ها که اشرف مخلوقات هستیم! رسالت به معنی مأموریت و هدف زندگی ما است که شاید بشود دلیل خلقت ما در این جهان را به آن مربوط دانست. هدف تمام‌شدنی هست و رسالت فردی تا انتهای زندگی ما جریان دارد و هیچ‌گاه تمام نمی‌شود.

چرا شناخت رسالت زندگی‌مان اهمیت زیادی دارد؟ تصور کنید در این دنیا هیچ هدف و معنایی برای شما وجود نداشته باشد، آنگاه چه می‌شود؟ آیا تا پایان عمر می‌توان بدون هیچ‌گونه معنا و رسالتی، زندگی کرد؟ شاید برای فردی، فرزندش معنای زندگی‌اش باشد، شاید فردی رسالتش کمک به دیگران است. بنابراین هر کس در این دنیا برای خود، معنایی چه کوچک و چه بزرگ در نظر می‌گیرد.

هرروز آمارهایی تکان‌دهنده از خودکشی، اعتیاد و … در دنیا منتشر می‌شود که یکی از علت‌های آن نبود رسالت و معنایی خاص در زندگی این افراد هست. البته قرار نیست که به خاطر ترس از خودکشی یا اعتیاد برای خودمان رسالت پیدا کنیم. برای داشتن یک زندگی پر از انگیزه و همراه با آرامش نیاز به داشتن رسالت و معنایی در زندگی هستیم.

اگر مدام در حال نق زدن و غرغر کردن هستید. اگر استاد اهمال‌کاری و تنبلی هستید. اگر حتماً باید کسی بالای سرتان باشد که کار کنید. اگر در زندگی خود، مدام در حال پریدن از این شاخه به آن شاخه هستید. اگر برای خودتان زندگی نمی‌کنید، اگر زود جا می‌زنید و برای بهتر شدن خودتان تلاش نمی‌کنید، جزء دسته افراد بدون رسالت در زندگی هستید.

اگر به اهمیت و ضرورت شناخت رسالت فردی در زندگی‌تان واقف هستید، دوره شناخت رسالت فردی محمد پیام بهرام پور، مؤسس و مدیرعامل مجموعه بیشتر از یک نفر را ببینید. در این دوره یاد می‌گیرید که رسالت فردی چیست؟ ماشین رسالت چگونه کار می‌کند. موانع رسیدن به رسالت زندگی چه هستند. چه گام‌هایی برای رسیدن به رسالت فردی باید بردارید، چگونه رسالت فردی خودتان را پیدا کنید..

اگر از افراد موفق بپرسید دو مورد از مهم‌ترین دلایل موفقیتشان چه بوده است، قطعاً یکی از آن‌ها را استعدادیابی و کشف رسالت و هدف اصلی زندگی خود می‌گویند. چراکه اگر شما ندانید که در زندگی خود باید به چه سمتی حرکت کنید، می‌خواهید چه‌کار کنید؟ هرچقدر هم که تلاش کنید و پشتکار بالایی داشته باشید، بازهم چون مسیر اشتباهی را برای حرکت انتخاب کرده‌اید به‌سوی بیراهه خواهید رفت!

برای داشتن رسالت، مهم این است که شما در هر کاری که هستید، بهترین عملکرد را با توجه به سطح توانمندی خودتان انجام بدهید و بهترین خودتان باشید.

اساتید دوره

پیام بهرام پور

کارشناسی ارشد رشته علوم اعصاب کاربردی (Neuroscience Applied )از دانشگاه کینگز لندن KCL هم اکنون ـ ۲۰۲۰
کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار اجرایی (EMBA )از دانشگاه NEOMA فرانسه۲۰۱۹ ـ ۲۰۱۸
کارشناسی تکنولوژی آموزشی و علوم تربیتی از دانشگاه خوارزمی تهران ۹۴ـ۱۳۹۰

همبنیانگذار اپلیکشن آرامیا تاکنون ـ ۱۳۹۸
• مدیر اجرایی انتشارات بیشتر از یک نفر تاکنون ـ ۱۳۹۸
• بنیانگذار مجموعه موسسات بیشتر از یک نفر 1 +از سال ۱۳۹۲ تاکنون (بیش از ۴۰ کارمند)
• مدیر پرمخاطب ترین سایت آموزش ارتباطات در ایران (با بازدید روزانه ۲۰ هزار نفر)
• راه انـدازی و مدیـریت باشگاه سخنـرانـی و فـن بیان برج میلاد تهـران ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵
• مربی و مدرس سخنرانی به مسئولین سیاسی و نمایندگان مجلس
• مشـاور و مـدرس مهـارتهای ارتبـاطـی بـرخـی از فعـالیـن و رهبـران اقتصـادی کشـور
• داور مسابقـه سخنـرانـی تریبون (دانشگاه تهـران، امیرکبیـر و شـریف ) از سال۱۳۹۴ تا کنـون

مجید عابدی

من مجید عابدی هستم. از اونجاییکه معتقدم کسی که نتونه خودش رو تغییر بده هیچوقت نمیتونه دیگران رو تغییر بده بنابراین همواره سعی میکنم در زمینه مهارتهای فردی و بین فردی، ابتدا خودم و سپس دیگران رو رشد بدهم. همچنین هیچ موقع دوست نداشتم عالم بی عمل باشم و همواره دوست داشتم خودم و دیگران رو توسعه بدم. از این جهت دیگران به من میگن: " مربی توسعه فردی"

 
person
mail