سبک زندگی حرفه‌ای

1
درس
9
فایل
205
دقیقه
390000 تومان
26%
290000 تومان

سبک زندگی شما چگونه است؟ آیا کنترل زندگی‌تان، در اختیار خودتان است؟ سبک زندگی شما، از چه چیزی حمایت می‌کند؟ سبک زندگی، شمارا به چه سمتی سوق می‌دهد؟ آیا به دنبال چیزی در زندگی هستید که، رسالت زندگی شما با آن تعریف‌شده است؟

به زبان ساده، سبک زندگی حرفه‌ای، یعنی در راستای اهداف خود زندگی کنیم. سبک زندگی یعنی چگونه زندگی کنیم؟ گاهی باید به طرز فکرمان توجه کنیم و بفهمیم دنیا در نظر ما چگونه است. گاهی باید به سیستم اخلاقی خود توجه کنیم. گاهی کارهای روتین و روزمره خود را بررسی کنیم.

پیام بهرام پور، مربی و مدرس مهارت‌های اجتماعی، سخنرانی و فن بیان، مدرس دوره سبک زندگی حرفه‌ای است. سه بخش ابتدایی این دوره، درس‌هایی از مدرسه استادی پیام بهرام پور با موضوع اخلاق در کسب‌وکار است. از بخش چهارم این دوره، وبینار این مربی با موضوع سبک زندگی حرفه‌ای شروع می‌شود. در این وبینار، فلسفه سبک زندگی درست و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود. همچنین تجربیات مربی، برنامه روتین و روزمره مربی و نوع برنامه‌ریزی او برای گذران زندگی، جهت الگوبرداری دانش پذیران بیان‌شده است.

موضوعات این دوره آموزشی عبارت‌اند از: اخلاق در کسب‌وکار، روتین صبحگاهی و شبانگاهی چیست؟ معنای سبک زندگی چیست؟ عوامل مؤثر بر سبک زندگی چیست؟ بهترین نوع سبک زندگی کدام است؟ راهکارهای طلایی برای بهتر کردن سبک زندگی چیست؟ آیا سبک زندگی سالمی دارید؟ سبک زندگی شما از چه چیزی حمایت می‌کند؟ چرا افراد موفق جهان، موفق هستند؟

همه ما به‌صورت روزمره نگران سلامتی خود هستیم و راهکارهایی برای آزمودن صحت تندرستی و سلامتی خود به کار می‌گیریم مانند مراجعه به دکتر یا انجام آزمایش‌های تشخیصی؛ اما توجه نمی‌کنیم که یکی از عوامل مهم ایجاد بیماری‌های انسان، به سبک زندگی مربوط هستند. اصلاح سبک زندگی به مفهوم کلی خود ازلحاظ روانی و فیزیکی می‌تواند یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های مختلف در انسان باشد.

طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، سبک زندگی ترکیبی از الگوهای رفتاری و عادات فردی در سراسر زندگی شامل تغذیه، تحرک بدنی، استرس، مصرف دخانیات و کیفیت خواب است که در پی اجتماعی شدن به وجود آمده است. شیوه زندگی پدیده‌ای چندوجهی است و شامل تمام جنبه‌های زندگی روزمره، خواب، غذا، بهداشت، آداب‌ورسوم، کار، بازی، سرگرمی، وقت‌گذرانی، روابط اجماعی، طرز تفکر، رفتار، احساسات و عواطف است.

سبک زندگی سالم منبعی ارزشمند برای کاهش مشکلات سلامتی، کنار آمدن با عوامل استرس‌زا و بهبود کیفیت زندگی است. مجموعه‌ای از شواهد علمی در حال رشد وجود دارند که نشان می‌دهند سبک زندگی ما سهم بزرگی در سلامت ما دارند. از چیزهایی که می‌خوریم و می‌نوشیم، میزان ورزش و اینکه آیا سیگار می‌کشیم یا مواد مخدر مصرف می‌کنیم تا ازنظر امید به زندگی و اینکه چه مدت می‌توانیم بدون زندگی با یک بیماری مزمن، سلامتی خود را حفظ کنیم، همه این‌ها ارزش یک زندگی سالم را نشان می‌دهند.

برخی از عادت‌های سبک زندگی روزمره، مانعی برای رسیدن به اوج حرفه‌ای ما هستند. ضروری است این انتخاب‌ها با عادت‌های جدید و آزموده شده‌ای جایگزین شود که راهی مشخص و تضمین‌شده را در جهت رسیدن به موفقیت مورد انتظار ما ارائه می‌کند. با رعایت و بهره‌گیری از روش‌های این دوره، سبک زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. و اگر بعضی از عادت‌ها را کنار بگذارید، زندگی رنگ بهتری پیدا می‌کند و به اهدافتان می‌رسید.

اساتید دوره

پیام بهرام پور

کارشناسی ارشد رشته علوم اعصاب کاربردی (Neuroscience Applied )از دانشگاه کینگز لندن KCL هم اکنون ـ ۲۰۲۰
کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار اجرایی (EMBA )از دانشگاه NEOMA فرانسه۲۰۱۹ ـ ۲۰۱۸
کارشناسی تکنولوژی آموزشی و علوم تربیتی از دانشگاه خوارزمی تهران ۹۴ـ۱۳۹۰

همبنیانگذار اپلیکشن آرامیا تاکنون ـ ۱۳۹۸
• مدیر اجرایی انتشارات بیشتر از یک نفر تاکنون ـ ۱۳۹۸
• بنیانگذار مجموعه موسسات بیشتر از یک نفر 1 +از سال ۱۳۹۲ تاکنون (بیش از ۴۰ کارمند)
• مدیر پرمخاطب ترین سایت آموزش ارتباطات در ایران (با بازدید روزانه ۲۰ هزار نفر)
• راه انـدازی و مدیـریت باشگاه سخنـرانـی و فـن بیان برج میلاد تهـران ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵
• مربی و مدرس سخنرانی به مسئولین سیاسی و نمایندگان مجلس
• مشـاور و مـدرس مهـارتهای ارتبـاطـی بـرخـی از فعـالیـن و رهبـران اقتصـادی کشـور
• داور مسابقـه سخنـرانـی تریبون (دانشگاه تهـران، امیرکبیـر و شـریف ) از سال۱۳۹۴ تا کنـون

person
mail