آموزش ساخت یک رزومه جذاب ویدیویی

4
درس
14
فایل
64
دقیقه
75000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
با ساختن یک رزومه ویدیویی متمایز جلوه کنید
1:34 - 4.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

آشنایی با رزومه ویدیویی

play_arrow
رزومه ویدیویی چیست؟
1:35 - 4.8 مگابایت
play_arrow
فواید و مضرات رزومه ویدیویی چیست؟
4:55 - 15.3 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
راهنمایی هایی برای رزومه ویدیویی
3:42 - 11.5 مگابایت

ساختن رزومه ویدیویی

play_arrow
آماده سازی رزومه ویدیویی
7:09 - 22.1 مگابایت
play_arrow
نوشتن متن
2:08 - 6.6 مگابایت
play_arrow
مکالمه_متن شخص اپلای کننده ما
8:37 - 26.6 مگابایت
play_arrow
ربط دادن اجرا و مفهوم اصلی به هم
3:40 - 11.4 مگابایت
play_arrow
مکالمه_ اجرای شخص اپلای کننده ما
7:35 - 23.4 مگابایت
play_arrow
برنامه ریزی محصول نهایی
5:14 - 15.8 مگابایت
play_arrow
مکالمه_ برنامه ریزی محصول نهایی اپلای کننده ما
5:48 - 17.8 مگابایت
play_arrow
ویرایش رزومه ویدیویی
9:33 - 23.8 مگابایت
play_arrow
مثال_ رزومه ویدیویی
1:48 - 5.4 مگابایت

قدم بعدی

play_arrow
نتیجه گیری
1:37 - 4.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

فرض کنید که دنبال کار می‌گردید، چیزی که همه ما تجربه‌اش کرده‌ایم، در آگهی‌ها می‌گردید و رزومه‌تان را ارتقا می‌دهید، درحالی‌که امیدوارید نظر کسی را جلب کنید. می‌دانید که اگر می‌توانستید داستان زندگی‌تان را بگویید و خودتان را با شخصیتتان نشان دهید، بهترین برداشت اولیه ممکن را از شما خواهند داشت. پس از رزومه ویدئویی استفاده کنید.

رزومه ویدئویی چیست؟ رزومه ویدئویی یک ویدئو کوتاه است که شخص جویای کار، برای کارفرما ارسال می‌کند تا آن را بررسی کند. درواقع یک رزومه ویدئویی می‌تواند فایلی پرشده از توانایی‌های شما و توضیحات اضافی و جزئیات و یک مصاحبه آنلاین باشد. همه باهم در یک فایل قرار می‌گیرند که درواقع همان تأثیر اولیه است که شما روی کارفرما می‌گذارید. و همان‌طور که خودتان می‌دانید تأثیرهای اولیه بسیار حیاتی هستند.

در دوره آموزش ساخت یک رزومه جذاب ویدئویی، اشلی کندی کل پروسه ساخت یک رزومه ویدئویی از آماده‌سازی تا نوشتن متن‌ها و نصب برنامه موردنیاز برای ویدئو، اجرا و ادیت کردن ویدئو را آموزش می‌دهد. همچنین خاطرنشان می‌کند که چه زمانی باید از رزومه ویدئویی استفاده شود و چه زمانی گزینه مناسبی نیست. نکته مهم و کاربردی این دوره این است که برای اینکه این دوره تبدیل به یک تجربه واقعی شود، یک شخص جویای کار با اشلی کندی در طول این پروسه همکاری می‌کند و با همکاری هم، ‌ساخت یک رزومه ویدئویی را به پایان می‌رسانند. با اشلی کندی برای یادگیری بایدها و نبایدهای ساخت یک رزومه ویدئویی همراه باشید.

رزومه ویدئویی به کارجویان این اجازه را می‌دهد تا نحوه ارائه و صحبت کردن خود در حضور عموم، خصوصیت‌های درون فردی و مهارت‌های خلاقانه و فنی خود را به کارفرمای بالقوه خود به‌خوبی نمایش دهند.

اگر به‌عنوان یک کارجو می‌خواهید رزومه خود را در میان رزومه‌های دیگر متمایز کنید، به شما توصیه می‌شود از رزومه ویدئویی به همراه رزومه کلاسیک و متنی استفاده کنید. در این شرایط است که کارفرما می‌تواند فهم و بینش بهتری از شما داشته باشد و پیش از مصاحبه تلفنی یا حضوری، توانایی‌های شمارا بهتر قضاوت کند. یک رزومه حرفه‌ای متنی خوب می‌تواند مهارت‌ها، صلاحیت‌ها، شرایط کلی و تجارب کاری شمارا به نمایش بگذارد، این در حالی است که یک رزومه ویدیویی شخصیت شمارا به نمایش گذاشته و می‌تواند حسی از حضور شمارا به کارفرما بدهد.

در رزومه ویدیویی این نکته مهم مطرح است که کارجویان فرصت اضافه کردن نکاتی را دارند که نمی‌توانند در رزومه نوشتاری خود بگنجانند؛ درواقع رزومه ویدیویی حکم مکمل رزومه نوشتاری را دارد، بنابراین نیازی به بازگو کردن تمامی نکات ذکرشده در رزومه نوشتاری نیست. این رزومه داوطلبان را قادر می‌سازد تا توانایی‌ها، مهارت‌ها و ظرفیت‌های خود را فراتر از رزومه نوشتاری به نمایش بگذارند و همچنین فرصتی را برای شرکت‌های متقاضی نیروی انسانی فراهم می‌کند تا با مشاهده این رزومه‌ها، گفتار و لحن داوطلبان، یک دید کلی نسبت به آن‌ها و شایستگی‌هایشان به دست آورند.

رزومه ویدیویی تأثیرات مثبت انکارناپذیری برای متقاضیان کار و شرکت‌ها دارد؛ مدیران منابع انسانی روزانه با حجم زیادی از رزومه‌های خوب و بد سروکار دارند، به همین دلیل زمانی که برای بررسی هر رزومه اختصاص می‌دهند بسیار محدود است، بنابراین ارائه یک رزومه ویدیویی خلاقانه و دور از استرس می‌تواند یک ذهنیت مثبت از کارجو برای بررسی‌کنندگان رزومه ایجاد نمی‌آید که راه ورود به مراحل بعدی را هموار می‌کند.

همین‌که وقت می‌گذارید و برای کارفرما و یک موقعیت شغلی خاص ویدیویی اختصاصی تهیه می‌کنید، به کارفرما این حس را منتقل می‌کنید که قادر خواهید بود مرزها را رد کنید و در آن موقعیت شغلی، قدم‌هایی بزرگ و مستحکم بردارید.

اساتید دوره

اشلی کندی

اشلی کندی نویسنده ارشد کادر لینکدین، یک سری درس های ویدئویی پس از تولید را برای Lynda.com می سازد. اشلی کندی قبلا استاد کالج آوید و کلمبیا شیکاگو بود. او ویرایش ویدئو و داستان نویسی را آموزش می دهد. وی علاوه بر برگزاری دوره های آنلاین، تجربه ی حضور در صدها کلاس حضوری و برنامه ریزی برای کلاس های انلاین و ترکیبی را نیز در کارنامه خود دارد. او همچنین دو کتاب درسی راجع به ویرایش ویدئو نوشته که به طور گسترده ای مورد استفاده ویراستاران و فیلم آموزان در سراسر جهان قرار گرفته است.

او قبل از پیوستن به تیم Lynda.com، به مدت 5 سال در زمینه ی پسا تولید در کالج کلمبیا شیکاگو تدریس می کرد. پیش از آن به عنوان مربی اصلی و مدیر برنامه های صدور گواهی در آوید مشغول به کار بود، کندی در آنجا به تدریس و گسترش برنامه درسی تایید شده توسط آوید پرداخته و برنامه های آموزشی آن در سراسر جهان را مدیریت می کرد. اشلی دارای مدرک کارشناسی روزنامه نگاری از دانشگاه ایلینوی و مدرک کارشناسی ارشد فیلم از دانشگاه بوستون است. او به همراه همسر و دو فرزندش در شیکاگو زندگی می کنند.

این ویدان به تمام کارآفرینان، راه اندازان استارتاپ و یا افرادی که می خواهند کسب و کار خانگی راه اندازی کنند توصیه می شود.

person
mail