حل مشکلات رایج در جلسات

4
درس
13
فایل
55
دقیقه
69000 تومان

یکی از کارهای روزمره همه مدیران و کارشناسان و کارمندان در نظام اداری دولتی و عمومی و شرکت‌های خصوصی برگزاری جلسات به‌منظور هماهنگی و تصمیم سازی و تصمیم‌گیری است. آن‌قدر برگزاری جلسات در برنامه‌های روزمره شیوع دارد که گاه فراموش می‌شود همه ما در برگزاری جلسات دچار آسیب‌های زیاد و نقاط ضعف فراوان هستیم و همین ضعف‌ها منجر به کاهش راندمان جلسات و گاه ملال‌آور شدن این جلسات می‌شود و طبیعتاً باید برای آن فکری کرد و چاره‌ای اندیشید.

جلسه‌ها یکی از قسمت‌های موردتنفر کار، در یک سازمان هستند. درواقع بنا به نظرسنجی اتلاف وقت در محل کار از سایت Salary.com، چهل‌وهفت درصد آر افراد می‌گویند جلسه‌ها بزرگ‌ترین تلف کننده وقت هستند. متخصصان امور جلسات اعلام کردند که حدود ۵۰ درصد وقت جلسات یعنی وقتی‌که شما در جلسات می‌گذارید غیر مؤثر، بی‌ارزش و بی‌نتیجه است. فکرش را کنید که اغلب افراد مشغول به کار، حداقل ۲۵ درصد وقت کاری خود را در جلسات می‌گذرانند و مدیران ارشد ۵۰ درصد وقت خود را در جلسات به سر می‌برند.

جلسات غیرقابل‌اجتناب هستند و اگر به‌درستی انجام شوند، می‌توانند خیلی مفید باشند. پس اگر جلسه‌ای شرکت می‌کنید یا آن را اداره می‌کنید، این دوره به شما کمک می‌کند جلسه را برای خودتان بهتر کنید و درنتیجه برای بقیه هم بهتر خواهد شد. هدف دوره این است که جلسات شما در آینده بهتر شود.

در دوره حل مشکلات رایج در جلسات، کریس کرافت مدرس دوره با سابقه ده ها سال مدیریت، عواملی ازجمله دیر کردن، حواس‌پرتی‌ها، تلفن‌ها و رفتارهای بدی که در جلسات اتفاق می‌افتند، را بررسی می‌کند. همچنین کمبود وقت و تصمیم‌گیری در جلسات و همه‌چیزهایی که برای تشخیص و مقابله با 10 تا از متداول‌ترین مشکلات جلسات نیاز دارید، آموزش داده می‌شود. همچنین برای حذف مشکلات رایج فنی که ممکن است در حین جلسات مجازی رخ دهند، توصیه‌هایی ارائه می‌شود تا بتوانید جلسات خودتان را بهتر کنید.

جلسات حضوری، متداول‌ترین روش گروهی برای تصمیم‌گیری، حل مسائل، آموزش افراد و طرح‌ریزی برنامه‌ها و پروژه‌ها هستند. برگزاری یک جلسه می‌تواند باعث دست‌یابی مؤثر به اهداف شود. بااین‌حال، یک جلسه ناکارآمد خسته‌کننده است و بر روی علاقه و نگرش افراد تأثیر منفی می‌گذارد. این موضوع همچنین جایگاه سازمان را تحت تأثیر قرار داده و ممکن است اقدامات انجام‌شده برای جذب نیروهای کمکی، شرکا و حامیان مالی را با مشکل مواجه کند. مدیریت جلسه کاری یکی از کارهای در معرض توجه و چالش‌برانگیز برای هر مدیر است. یک جلسه مؤثر به موفقیت یک سازمان کمک می‌کند؛ یک جلسه ضعیف بیشتر از عدم برگزاری جلسه زیان‌بار است.

موفقیت یک جلسه به‌خودی‌خود اتفاق نمی‌افتد. هدف دوره حل مشکلات رایج در جلسات، این است که دیگر این مشکلات را در جلسات خود نداشته باشید و تأثیرگذاری و موفقیت جلسات خود را افزایش دهید. اگر قبول داشته باشید که وقت طلاست، به اهمیت این دوره آموزشی واقف هستید و برای محافظت از این طلای باارزش اقدام خواهید کرد.

حتی اگر رهبر جلسه نیستید می‌توانید تأثیر خوبی در جلساتی که شرکت دارید، داشته باشید. این زندگی شماست که توسط جلسات بد تلف می‌شود. اگر فکر می‌کنید جلسه‌ای می‌تواند بهتر شود، می‌توانید بیان کنید و باید هم این کار را انجام دهید و درواقع برای این کار، همه از شما تشکر خواهند کرد. تصور کنید که همه نشسته‌اند و منتظر هستند که شما آن‌ها را نجات دهید.

اساتید دوره

کریس کرافت

کریس کرافت، سخنران و رهبر ایده پرداز، تا به حال بیش از 80000 نفر را در مدیریت و انجام پروژه آموزش داده است.
کریس همچنین آموزش های مربوط به مدیریت زمان و مذاکرات را ارائه کرده و دو میلیون نفر را در Lynda.com آموزش داده است. او دارای سابقه عملیاتی درخشانی ست و با کسب مدرک مهندسی از دانشگاه کمبریج، به عنوان مهندس ارشد دارای صلاحیت شناخته شده و 10 سال به عنوان مدیر ارشد در تولید، فعالیت داشته است. او با کسب مدرک MBA , قبل از افتتاح شرکت آموزشی خود در سال 1974 , چهار سال به عنوان مدرس دانشگاه در مدرسه کسب و کار دانشگاه بورنموث، فعالیت کرد. از آن زمان، او درخواست های متعددی برای سخنرانی داشته و به بیش از 20،000 نفر به صورت مستقیم کمک کرده است.
وب سایت او، www.chriscroft.co.uk، می باشد که در آن راهنمایی های رایگان زیادی ارائه می دهد. کریس همچنین اپلیکیشن های متعدد رایگان سازگار با آیفون و اندروید ایجاد کرده است، که شاخص ترین آنها اپلیکیشن "کارهایی که باید انجام دهیم "و برنامه "راهنمای شادی روزانه" است.
کتاب "مدیریت زمان" او در آمازون و بیشتر کتابفروشی ها موجود است. او 11 کتاب جیبی راهنمای سریع در www.lulu.com و در فروشگاه کیندل آمازون دارد و اخیرا کتاب "راهنمای شادی روزانه"را برای Kindle منتشر کرده است.

 

person
mail