تبدیل شدن به یک مهندس فروش شگفت انگیز

در دنیای امروز فروشندگانی را داریم که می‌فروشند و مهندسینی داریم که می‌سازند. اما چه کسی این دو رشته را به هم پل می‌زند؟ این مسئولیت اصلی مهندسی فروش است.

نیروی کار امروز شامل 0.5 میلیون مهندس فروش است و نیاز به آن‌ها با نرخ 8 تا 10 درصدی در حال رشد است. اما برای مهندس فروش بودن باید مهارت‌های تکنیکی‌تان را بامهارت روابط عمومی ترکیب کنید.

مهندسی فروش که به فروش فنی نیز شناخته می‌شود معمولاً یک شغل پردرآمد و پرطرفدار در دنیای امروز است. اما بسیاری حتی نمی‌دانند چنین شغلی وجود دارد.

 

6
درس
15
فایل
51
دقیقه
49000 تومان

اساتید دوره

جان کر

جان کر مدیرعامل بخش فروش حرفه ای ست.

شرکت جان خدماتی را در راستای توسعه ی مهارت های حرفه ایِ کارشناسان فروش و مشاوران فنی در سراسر جهان ارائه می دهد. او از سال 1984در بخش صنایع با تکنولوژی بالا فعالیت هایی را انجام داده و گروه های فنی بسیاری را در شرکت هایی چون اوراکل، سای بیس، اچ پی و بیزینس ابجکت به کار انداخته است؛همچنین پیش از تاسیس شرکت خود در سال 2007، در بخش فناوری اطلاعات مشغول به کار بوده است. او نویسنده کتاب های "فروش حرفه ای: راهنمایی برای مهندسین فروش" و "مهندس فروش مشاور و معتمد". است.

برای دیدن مطالب بیشتر و همچنین وبلاگ جان به آدرسwww.masteringtechnicalsales.com مراجعه کنید.

این ویدان را به تمام فروشنده های حرفه ای و همچنین افرادی که قصد راه اندازی یک استارتاپ را دارند توصیه می کنیم

 

 

دوره های پیشنهادی

نظرات درباره تبدیل شدن به یک مهندس فروش شگفت انگیز (3 نظر)

سلام. خلاصه و مفید بود و بیشتر برای کسب و کارهایی که فروش B2B دارند مناسب هست و باید برای فروش B2C شخصی سازی کنیم
emadghasemi - 21 فروردين 1399
سلام ممنون از ویدان عالی بود.
9013 - 18 شهريور 1398
نظرات خوبی در مورد فروش وبازاریابی دارد اما این در جای حکم فرماس که چهار چوب بازار سالم باشد ونکات کلیدی بازار در دست بازاریان باشد نه سرمایه داران بی فکر
8788 - 31 مرداد 1398
person
mail