راهکارهایی برای برگزاری جلسات کاری موثر

آیا همیشه درگیر جلسات متعدد و طولانی هستید؟ آیا جلسات و نشست‌های شما اثربخشی کافی را ندارند؟ آیا معمولاً بدون اینکه موضوع موردبحث را تمام کرده باشید با کمبود زمان مواجه می‌شوید؟ آیا شرکت‌کنندگان در جلساتتان ناراضی یا خسته به نظر می‌رسند؟

جلسات یکی از دوست‌نداشتنی‌ترین بخش‌های کار در یک سازمان هستند.

درواقع طبق نظرسنجی سایت salari.com در مورد اتلاف وقت در کار، 47% افراد می‌گویند که جلسات بیشتر از هر چیزی در روز وقت آن‌ها را هدر می‌دهد.

قطعاً بسیاری از جلساتی که شما تابه‌حال در آن شرکت کرده‌اید به‌خوبی پیش نرفته‌اند ولی جلسات اجتناب‌ناپذیرند و اگر به‌خوبی انجام بشوند می‌توانند خیلی مفید باشند.

پس چه جلسه را شما برگزار می‌کنید و چه فقط شرکت‌کننده در آن هستید، این دوره به شما کمک می‌کند راه‌هایی پیدا کنید که جلسه را برای خود و دیگرانی که در آن شرکت کرده‌اند بهبود ببخشید.

متأسفانه پنجاه‌درصد زمان جلسات یا بیشتر از آن هدر می‌رود. جلسات زمان زیادی می‌برند و ارزش درازمدت کمی دارند. بااین‌حال، از ابزار کلیدی مدیریت به‌حساب می‌آیند و باید به شکلی مؤثر از آن‌ها استفاده کرد تا بتوان به موفقیت در کسب‌وکار خود دست پیدا کرد.

این دوره توسط کریس کرافت، نویسنده، سخنران و مربی مهارت‌های مدیریتی آموزش داده می‌شود. او قبل از اینکه آموزش حوزه‌هایی از مدیریت پروژه، مذاکره، جسارت و درست کردن دوره‌هایی مثل این را آغاز کند، سال‌ها به‌عنوان مهندس و بعد به‌عنوان مدیر کارخانه کارکرده است.

او می‌گوید: «در آن زمان در جلسات بد خیلی زیادی شرکت می‌کردم و به همین خاطر می‌خواهم سعی کنم این جلسات برای شما در آینده بهتر برگزار شوند».

او در این ویدان به 10 مشکل اصلی که معمولاً در جلسات سنتی اتفاق می‌افتد، از قبیل تأخیر، حواس‌پرتی، تلفن‌ها، رفتارهای بدی که معمولاً در جلسات رخ می‌دهند، عدم پیشرفت و عدم تصمیم‌گیری و ... می‌پردازد و نحوه‌ی مدیریت هرکدام را توضیح خواهد داد.

همچنین او یک لیست 10 موردی مهم دیگر برای جلسات مجازی دارد که در فصل آخر این دوره به آن خواهد پرداخت.

پس در هر دو صورت شما می‌توانید کاری کنید که جلسه‌ی شما عالی برگزار شود.

سرفصل‌های این ویدان عبارت‌اند از:

بخش اول: مشکلات جلسات مشترک و راه‌حل،   جلسات غیرضروری،   سروصدا یا دیگر حواس‌پرتی‌هایی که جلسه را به هم می‌ریزد.،   شرکت کنده‌هایی که معمولاً دیر به جلسه می‌رسند،   مکالمات حاشیه‌ای،   رفتار مشکل‌آفرین شرکت‌کننده‌ها،   عدم تمرکز،   حواس‌پرتی‌هایی که ابزارها ایجاد می‌کنند،   جلسه خیلی طولانی و ازحدگذشته،   عدم پیشرفت،   افرادی که مشارکت نمی‌کنند.

بخش دوم:  جلسات مجازی،  تکنیک‌های برگزاری جلسات مجازی

4
درس
13
فایل
54
دقیقه
59000 تومان

اساتید دوره

کریس کرافت

کریس کرافت، سخنران و رهبر ایده پرداز، تا به حال بیش از 80000 نفر را در مدیریت و انجام پروژه آموزش داده است.

کریس همچنین آموزش های مربوط به مدیریت زمان و مذاکرات را ارائه کرده و دو میلیون نفر را در Lynda.com آموزش داده است. او دارای سابقه عملیاتی درخشانی ست و با کسب مدرک مهندسی از دانشگاه کمبریج، به عنوان مهندس ارشد دارای صلاحیت شناخته شده و 10 سال به عنوان مدیر ارشد در تولید، فعالیت داشته است. او با کسب مدرک MBA , قبل از افتتاح شرکت آموزشی خود در سال 1974 , چهار سال به عنوان مدرس دانشگاه در مدرسه کسب و کار دانشگاه بورنموث، فعالیت کرد. از آن زمان، او درخواست های متعددی برای سخنرانی داشته و به بیش از 20،000 نفر به صورت مستقیم کمک کرده است.

وب سایت او، www.chriscroft.co.uk، می باشد که در آن راهنمایی های رایگان زیادی ارائه می دهد. کریس همچنین اپلیکیشن های متعدد رایگان سازگار با آیفون و اندروید ایجاد کرده است، که شاخص ترین آنها اپلیکیشن "کارهایی که باید انجام دهیم "و برنامه "راهنمای شادی روزانه" است.

کتاب "مدیریت زمان" او در آمازون و بیشتر کتابفروشی ها موجود است. او 11 کتاب جیبی راهنمای سریع در www.lulu.com و در فروشگاه کیندل آمازوندارد و اخیرا کتاب "راهنمای شادی روزانه"را برای Kindle منتشر کرده است.

این ویدان را به همه کارآفرینان، مدیران و افرادی که می خواهند آینده موفقی در دنیای کسب و کار داشته باشند توصیه می کنیم.

دوره های پیشنهادی

نظرات درباره راهکارهایی برای برگزاری جلسات کاری موثر (5 نظر)

بسیار عالی و کاربردی ، ممنون از تیم ویدان
فرهاد منصوری - 2 فروردين 1399
دوره روان و گیرا هستش. راهکارها کاربردی هستند و هر کسی تعدادی از این راهکارها را ناخودآگاه به کار میگیره. در کل دوره خوبی هست
جمشیدی - 2 آذر 1397
کسی دوره ای در مورد اینستاگرام میشناسه به من معرفی کنه
فرامزی - 2 آذر 1397
اپلیکیشن اندروید ویدان برای من باز نمیشه
هاشمی - 2 آذر 1397
من همه دوره ها رو نگاه کردم به جرات میتونم بگم این بهترین دوره است..
سراوانی - 2 آذر 1397
person
mail