تصمیم گیری های پیچیده در مدیریت

یکی از مهمترین مسائل پیش روی هر مدیر ساختار تصمیم گیری او است. در مواجهه با مسائل مختلف با سطح پیچیدگی متفاوت اکثر مدیران در تحلیل پیچیدگی مسئله دچار مشکل می شوند نمی توانند از تجارب خود به درستی استفاده کنند. گرچه بسیاری از مسائل در جهان مدیریت تکراری هستند و بر اساس تجارب گذشته می توان آنها را حل کرد اما در بسیاری از موارد شرایط و مولفه ها تغییر کرده و نمی توان بر اساس آنچه در گذشته رخ داده تصمیم درستی گرفت.
تصمیم گیری در دنیای بدون قطعیت، کاری دشوار است. وقتی با مشکلات پیچیده روبرو میشویم سه ابزار قدرتمند در اختیار داریم: شهود، منطق و داده ها. اما از آن جا که هر ابزار نواقصی دارد، مهم است بدانیدچطور از انها در کنار یکدیگر استفاده کنید. با پرسیدن سوالات درست، توجه به پیش داوری ها، طراحی روشی برای جمع آوری اطلاعات و آزمون فرضیه ها و استفاده از استدلال احتمالی برای انتخاب بهترین گزینه، میتوانید تصیمات دشوار را ساده تر کنید. این دوره ابزارها و تکنیک هایی ارائه می کند که برای بهبود مهارت های تصمیم گیری در گذر زمان و پشتیبانی از توانایی تیم خود برای اتخاذ تصمیم های گروهی پرریسک به آن نیاز دارید. بیاموزید چطور نقاط کور شناختی را تشخصی دهید، فرضیه های مستحکم داشته باشید، پذیرای راه حل های مختلف و متفاوت باشید، و از بین آن ها هوشمندانه انتخاب کنید.

این دوره شامل درسهایی است از:

لاورنس اچ. سامرز، اقتصاددان آمریکایی و استاد دانشگاه هاروارد

تیموثی گایتنر، رییس یک شرکت خصوصی در وال استریت

ماریا کونیکوا، مولف پرفروش نیویورک تایمز

مایکل اسلبی، رهبر جهانی درحوزه استراتژی رسانه ای دیجیتال، فناوری و تحلیل داده

اولیویا لیو بوری، بازیکن پوکر، مجری تلویزیونی و مدل

1
درس
5
فایل
25
دقیقه
39000 تومان

اساتید دوره

Big Think

Big Think یکی از بزرگترین تولید کننده ویدیوهای کوتاه با محوریت مهارت های نرم است.
Big Think یک پلتفرم رهبری فکر است که دیدگاه های متخصصین پیشروی دنیا را جمع آوری و تدوین کرده و در قالب محتوای کوتاه با فهم و پیاده سازی سریع و ساده ارائه می کند. از عصب شناس تا محقق و مدیرعامل، بیگ تینک محتوایی از بهترین و برجسته ترین افراد حاضر را برای کمک به پیشرفت شخصی و حرفه ای آماده می کند. ماموریت بیگ تینک، کمک به سریع تر شدن و باهوش تر شدن افراد برای رسیدن به موفقیت در اقتصاد قرن بیست و یکمی است

person
mail