رمزگشایی از زبان بدن (Body language)

 • پنج شنبه 20 ارديبهشت 1403
 • 171
 • 1
 • 0.0
توضیحات دوره

برای خیلی از ما انسان‌ها تماشا کردن مردم خیلی جالب است. حتی اگر ما نتوانیم خوب بشنویم یا بفهمیم دقیقاً چه می‌گویند، دوست داریم فقط حرکاتشان را بررسی کنیم. بدن‌های ما مدام در حال برقراری ارتباط با همدیگر است. نیازی به ارائه پاورپوینت یا ایستادن روی سن نیست. به یک پروژکتور یا صفحه بزرگ نیازی نیست. ما می‌توانیم احساساتمان را در هرلحظه، هرجایی که هستیم، نشان بدهیم.

زبان بدن بخش مهمی از زندگی و زنده‌بودن است. و صدای عمل از صدای کلمات بلندتر است. وگرنه چرا ما وقتی با تلفن حرف می‌زنیم دستانمان را تکان می‌دهیم، درصورتی‌که کسی ما را از پشت تلفن نمی‌بیند. ما می‌دانیم که بعضی از احساسات به یک سری حرکات بدن وصل شده‌اند. گویا مغز ما این‌طور سیم‌کشی شده است. بدن دروغ نمی‌گوید. شما نمی‌توانید سرکسی کلاه بگذارید. مگر اینکه بازیگر خیلی ماهری باشید.

دوره رمزگشایی از زبان بدن که از سری فیلم‌های کارآفرینی است به شما یاد می‌دهد که زبان بدن افراد را رمزگشایی کنید. در این فیلم مستند متخصصان ارتباط غیرکلامی از تجربیات و داستان‌ها، علم زبان بدن و فواید دانستن و درک کردن ارتباطات غیرکلامی سخن می‌گویند. به‌عنوان‌مثال درک ارتباطات غیرکلامی به ابزار مهم دادگستری تبدیل‌شده است.

گاهی اوقات اشخاص برای رهایی از رنج و یا رسیدن به لذتی، اقدام به بیان صحبت‌هایی مخالف آنچه در ذهنشان هست می‌کنند. زبان بدن یا Body language درواقع تفسیر و توصیف حرکات بدن یک فرد است، که با کمک این توصیف شما می‌توانید به معنای واقعی حالت روحی و احساسی اشخاص پی ببرید. افراد در هنگام صحبت با شما همواره مجموعه‌ای از احساسات و تمایلات را با خود به همراه دارند که با کمی دقت در حالات چشم و نگاه کردن فرد، حالت دست و یا پاها، نحوه نشستن و یا ایستادن و … می‌توان به این احساسات پی برد، این رفتار غالباً به‌صورت ناخودآگاه در افراد به وجود می‌آید و شخص از وجود آن‌ها مطلع نیست.

زمانی که فرد یک تغییر و یا چالش احساسی را در خود پیدا کند این حرکات به‌وضوح بیشتر شده و بهتر نمایان خواهند شد. داشتن استرس، ترس از چیزی، دروغ گفتن، گفتن واقعیت، امیدواری، آماده بحث بودن، افسردگی، نیاز به‌تنهایی یا همدردی دیگران، اعتمادبه‌نفس و غیره، همگی به‌واسطه زبان بدن به‌راحتی قابل‌تشخیص است.

در نظر بگیرید فردی را تابه‌حال ملاقات نکرده‌اید و برای بار اول با او قرار ملاقات می‌گذارید و هنگامی که او را می‌بینید متوجه می‌شوید که حرف زدن او با رفتار و حرکات و زبان بدنش همخوانی ندارد. این یکی از فواید زبان بدن است که می‌توانید خود واقعی افراد را بشناسید.

اگر می‌خواهیم گفتگو و مذاکرات بهتر و موفقی داشته باشیم، اگر می‌خواهیم آرامش و اعتمادبه‌نفس را تجربه کنیم، باید به دنبال آموختن زبان بدن باشیم. زبان بدن به ما کمک می‌کند تا بتوانیم از بروز رفتارهایی که با گفتار ما تناقض دارد، جلوگیری کنیم و بر خود و اعمال و رفتارمان آگاه باشیم و همین کسب آگاهی، بسیار ارزشمند و مهم است و می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های فردی بیشتری برای ما بشود.

به‌طورکلی، زبان بدن توسط ذهن ناخودآگاه ما کنترل می‌شود و همیشه با آنچه می‌گوییم، مطابقت ندارد. افراد باهوش می‌توانند بر تفاوت‌های بین آنچه می‌گویید و آنچه بدن شما با حرکات می‌گوید، پی ببرند و حس واقعی شمارا حدس بزنند. برای اطمینان از این‎که افکار و عقاید خود را آن‌طور که می‌خواهید انتقال دهید، زبان بدن را یاد بگیرید و تمرین کنید تا حرکات شما با کلمات شما منطبق باشد.

درس های دوره
 • بخش اول

 • بخش دوم

دیدگاه کاربران (0)
49٬000تومان
 • 2ویدیو
 • 0فایل
 • 50دقیقه
اطلاعات کلی دوره
 • مدرس فیلم های کارآفرینی
 • تعداد درس‌ها 1 درس
 • زمان دوره 50 دقیقه
 • سطح دوره مبتدی