کتاب صوتی | اگر اول نباشی، آخر میشوی

1
درس
10
فایل
367
دقیقه
25000 تومان

همه ما تصور می‌کنیم که برای کسب درآمد بیشتر لازم است که شرایط اقتصادی ایده‌آل و بدون مشکل باشد. این باور چندان هم نادرست نیست. اما به دلایل مختلفی اقتصادها دچار رکود می‌شوند. بحران مالی سال 2008 که به دلیل ورشکستگی بانک‌ها شروع شد و بحران مالی سال 2020 که متاثر از ویروس کرونا و قرنطینه شدن کشورها بود، بسیاری از افراد را فقیر کرد. اما انسان‌های کمی نیز نبودند که با داشتن انطباق‌پذیری توانستند به ثروت‌های هنگفتی دست پیدا کنند. اتفاقا اگر به زندگی ثروتمندان در سراسر جهان نگاه کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از آن‌ها در زمان رکود، توانسته‌اند پیشرفت کنند.

این کتاب به ما می‌گوید که در دوران رکود چگونه می‌توانیم مسیری را طی کنیم که منجر به افزایش درآمدمان شود. معمولا افراد در مواجهه با رکود و بحران اقتصادی چهار رویکرد مختلف اتخاذ می‌کنند. برخی نسبت به این ماجرا بی‌تفاوت هستند، نگرش افراد سنتی نیز این‌گونه است که می‌گویند هیچ چیز در عمل تغییری پیدا نکرده و باید با همان اصول پیشین، کارها را انجام داد. گروهی دیگر نیز که به آن‌ها ضعیف‌النفس می‌گویند، صبر می‌کنند تا زمان بگذرد و به خودشان می‌گویند که نمی‌توانند کاری کنند، اما دسته چهارم افراد فاتح و پیشرویی هستند که رکود را فرصتی برای افزایش ثروت و قدرت خود می‌دانند. ما در این کتاب تلاش می‌کنیم تا بتوانیم مانند گروه چهارم عمل کنیم.

عموم افراد و کارآفرینان در هنگام وقوع رکود، محافظه‌کارتر می‌شوند و کمتر از گذشته ریسک می‌کنند. علاوه بر این به سراغ توسعه کسب‌وکار یا افزایش سهام خود نمی‌روند و حتی سعی می‌کنند تا سهام خود را با سرعت بفروشند تا کمتر ضرر کنند. افراد پیشرو در چنین شرایطی می‌توانند سهام شرکت‌های ارزشمند را با بهایی کمتر از ارزش واقعی‌شان به دست بیاورند و مالک آن‌ها شوند. اما چگونه می‌توان سهام‌های ارزشمند را شناسایی کرد؟ کتاب فوق چنین چیزی را به ما یاد خواهد داد.

اساتید دوره

گرنت کاردون

گرنت کاردون، نویسنده پرفروش روزنامه نیویورک تایمز است، که بیشتر به خاطر نام تجاری شخصی اش که در طول زمان در زمینه املاک و مستغلات و کسب و کار ایجاد کرده است، شناخته می‌شود.

مجله Forbes وی را در سال ۲۰۱۷ به عنوان تاثیرگذارترین اینفلوئنسر بازاریابی در دنیا اعلام کرد.

کاردون از افرادی نیست که ثروت خود را به ارث برده است، بلکه با تلاش کردن و زحمت کشیدن به آن رسیده است.
او نمونه ی بارزی است که اثبات می کند، وضعیت فعلی محدود به آنچه شما می توانید بدست بیاورید نیست.
کاردون با ارزش خالص ۳۰۰ میلیون دلاری خود، اکنون بر طبق نظر کارشناسان یک “الگوی نمونه” واقعی در دنیای املاک و مستغلات است.
در طی سالها او فعالیت های املاک و مستغلاتش را در کنار فروش دوره های آنلاین همراه کرد. وی با جذب مخاطبان گسترده در کانال یوتیوب خود، به شهرت رسید.

وی دو بار برای کتاب‌های 10X Rule (قانون ده برابر) و If You’re Not First, You’re Last (اگر اول نباشید، آخر می شوی) در صدر پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته است.
کتاب قانون ده برابر وی به عنوان یکی از شاخص‌ترین کتاب‌های دنیای کسب‌وکار و فروش در دنیا شناخته می‌شود.

person
mail