نامه نگاری و ارسال ایمیل در کسب و کار

6
درس
15
فایل
38
دقیقه
37000 تومان

ما در عصر پیام‌های کوتاه از قبیل پیامک و ایمیل زندگی می‌کنیم اما نامه و ایمیل به همان شکلی که بوده‌اند باقی‌مانده‌اند و شما اگر بتوانید نامه و ایمیل‌هایی بنویسید که خوانا، مختصر و متناسب باشند، در واقع نسبت به کسانی که این توانایی را ندارند یک امتیاز جلو هستید.

یکی از مهارت‌های مهم در دنیای کسب‌وکار، توانایی نگارش نامه‌های تجاری رسمی و ایمیل‌های کوتاه، واضح و مرتبط است.

این ویدان به شما می‌آموزد که چگونه بهترین ایمیل یا نامه‌ها را بنویسید و روابط بهتری با ارباب‌رجوع، همکاران و مشتریان برقرار کنید.

تام گلر، نویسنده و روزنامه‌نگار کارکشته ایست که به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را مشخص کرده، درباره موضوعتان تحقیق کنید و آن را برای مخاطبتان به‌روشنی بیان کنید. به‌علاوه از راهنمایی‌هایی که در زمینه نوشتن موجود است بهره برده و نوشته‌های خود را طوری بنویسید که قابل‌درک، مختصر و مناسب برای تمام خوانندگان باشد.

در این دوره او درباره‌ی موضوعات رسمی مثل موضوع نامه، مقدمه و پایان‌بندی صحبت می‌کند ولی مهم‌تر از این‌ها به شما می‌آموزد که چگونه پیامی درست و تأثیرگذار بنویسید.

بنابراین اول یاد خواهید گرفت که چگونه موضوع و بعد طرف مقابل خود را پیدا کنید و دوم چگونه پیامی بنویسید که این دو را به جریان بیندازد و در آخر شما یاد خواهید گرفت که چگونه بدون سمج بودن نامه‌یا ایمیل خود را پیگیری کنید.

تام گلر می‌گوید: «در این دوره فرض را بر این می‌گذاریم که آشنایی رضایت بخشی با زبان و سبک نگارشی خاص دارید. ما راجع به جزئیات تکنیکی مثل دستور زبان یا دیکته‌ی لغات صحبت نخواهیم کرد؛ بلکه بر همان دانش زبانی که دارید تمرکز می‌کنیم تا همان نتیجه‌ای را که می‌خواهیم به دست بیاوریم».

آموزش‌های تام گلر به‌صورت آزاد کاری بوده و بیشتر مشتریان او در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند. بنابراین نامه و ایمیل در حرفه‌ی او بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا بهبود نامه‌نگاری او سبب شد تا بتواند روابط بهتری با مشتریان، همکاران و سایر افراد داشته باشد.

این فرآیند به شما نیز کمک خواهد کرد.

موضوعات این دوره عبارت‌اند از:

مقدمه و نحوه‌ی استفاده از فایل‌های تمرینی،  شناخت اهداف،  تحقیق درباره‌ی موضوع نامه،  تحقیق درباره‌ی طرف معامله،  مشخص کردن لحن نوشتار،  رسیدن به اصل مطلب،  بحث درباره‌ی موضوعات دشوار،  نوشتن برای گیرا بودن،  ارسال نامه‌ی یادآوری مؤثر،  ادامه ارتباط با مخاطب

اساتید دوره

تام گلر

تام گلر بیش از 20 سال روی ارتباطات کار کرده و تمرکز اصلی او بر کسب و کار و تکنولوژی می باشد.
همچنین تام به عنوان نویسنده، سردبیر، روزنامه نگار، مدرس، مربی، طراح وب، هنرمند طرح یا لی اوت و مجری روابط عمومی فعالیت داشته است.

وی از سال 2006 با نشریات و مشتریان خصوصی، از جمله (ACM)، موسسه (IEEE) ، شرکت اپل، Nature.com و سان فرانسیسکو کرونیکل همکاری کرده است.

این مرد به دلیل کارهای متعدد موفق اش همیشه در حال سفر بود. او در سال 2016 از زادگاه خود آمریکا به هلند نقل مکان کرد. میتوانید از طریق  http://tomgeller.com با او در ارتباط باشید.

این ویدان به تمامی افرادی که می خواهند در دنیای امروز کسب و کار مهارت های لازم برای پیروزی را داشته باشند توصیه می شود.

دوره های پیشنهادی

نظرات درباره نامه نگاری و ارسال ایمیل در کسب و کار (3 نظر)

عالی
2362 - 22 شهريور 1399
جالب بود
ص ص - 17 فروردين 1399
دوره خوبی هست
1 - 7 آذر 1397
person
mail