درست فکرکن و ثروتمندشو

1
درس
1
فایل
82
دقیقه
119000 تومان

آنچه به‌راحتی از دیدتان پنهان می‌ماند و ازقضا مهم‌ترین شرط کسب ثروت نیز هست، درونِ ذهن شماست. همان فوت کوزه‌گری مهمی که سبب شده است تعداد ثروتمندان واقعی جهان از تعداد کسانی که خواهان ثروت هستند و برای آن تلاش می‌کنند، بسیار کمتر باشد.

همیشه وقتی کتاب‌هایی و یا دوره‌هایی با عنوان اینکه چطور انسان می‌تواند ثروتمند شود، منتشر می‌شود مشتریان زیادی دارد و پرفروش می‌شود چون انسان از سالیان دراز، از قرون‌وسطی دنبال این بوده که ثروتمند شود و زندگی بهتری داشته باشد. همیشه به دنبال رشد درآمد و دارایی بوده است. مثل کتاب‌هایی با عنوان جادوی بزرگ، ثروتمندترین فرد بابل و...این کتاب‌ها با این عناوین پرفروش است. یعنی مردم به دنبال افزایش ثروت خود هستند که هیچ ایرادی هم ندارد.

شاید بزرگ‌ترین تصور غلط در مورد ثروت این باشد که فکر کنیم فقط افرادی که میلیون‌ها دلار در حساب‌های بانکی خود دارند "ثروتمند" هستند. در حقیقت این‌گونه نیست. از هر سه نفر بخواهید ثروت را تعریف کنند، سه تعریف مختلف دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید ثروتمند باشید، باید مثل ثروتمندان فکر کنید. ثروت فقط پول نیست. خانواده، سلامتی، آرامش و معنویات شما همه ثروت هستند. بنابراین ثروت انسان با میزان حساب بانکی و متراژ خانه و وجه نقد تعیین نمی‌شود. تمام جنبه‌های شما، ثروت شمارا تشکیل می‌دهند.

پول، یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی بشر برای بقا است. بدون پول، نمی‌توانیم به نیازهای اولیه و مهم زندگی‌مان دست پیدا کنیم. اما پول علیرغم اهمیت بالای خود، همه‌چیز نیست و چه بسیاری از آدم‌های پولدار که با میلیاردها تومان پول، پولدار هستند، اما ثروتمند نیستند!

در دوره درست فکر کن و ثروتمند شو، محمدمهدی ربانی مدرس این دوره، ابتدا تعریف درستی از ثروت را ارائه می‌کند. سپس به تفاوت‌های ذهنیت افراد فقیر و ثروتمند اشاره می‌کند و تأکید می‌کند اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید ذهنیت شبیه افراد ثروتمند داشته باشید. باید ذهنیت خودتان را تغییر دهید، درنتیجه عملکرد شما تغییر خواهد کرد.

طبق گفته جیم ران: «اگر چیزی را که همیشه انجام می‌دهید حفظ می‌کنید، چیزی را که همیشه می‌گیرید، خواهید گرفت.» مهم نیست در چه جایگاهی هستید و چقدر ازلحاظ شغلی، درآمد، پول و … موقعیت خوب و یا بدی دارید! اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید ذهن ثروتمندی داشته باشید! هنگامی‌که دیدگاهتان تغییر کند، خواه‌ناخواه روی رفتار و نوع نگرش شما هم تأثیر مثبت می‌گذارد.

اگر پای داستان‌های افراد ثروتمند درباره اینکه چگونه ثروت عظیمشان را به دست آوردند، بنشینیم، متوجه الگویی قاعده‌مند خواهیم شد: به‌ندرت می‌توان فردی ثروتمند را پیدا کرد که موفقیتش را مدیون لحظه‌ای معجزه‌آسا باشد. در عوض آن‌ها طرز فکرشان را کلید موفقیت و سعادتشان می‌دانند.

میل به ثروتمند شدن، خوب زیستن، جایگاه عالی اجتماعی داشتن، محبوب و مقبول همگان بودن، توانایی و قدرت مالی عالی داشتن در همه افراد وجود دارد، ولی فقط افرادی به آن‌ها دست پیدا می‌کنند که اصول و مبانی موفقیت و ثروت آفرینی را می‌دانند و ذهن خود را به یک آهن‌ربای جذب تبدیل کرده‌اند.

طرز فکر ثروت یعنی هزینه کمتر، سرمایه‌گذاری عاقلانه و یافتن راه‌هایی برای بهبود وضعیت مالی با کمترین ریسک ممکن! خبر خوب این است که هرکسی با کمی اراده و تلاش قادر است که این طرز فکر را در خودش بپروراند. بهترین بخش ایجاد ذهنیت ثروت این است که می‌توانید بلافاصله با آموزش دوره درست فکر کن و ثروتمند شو و داشتن استراتژی و سپس اقدام کردن، ایجاد کنید.

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

نظرات درباره درست فکرکن و ثروتمندشو (8 نظر)

بسیار عالی
20671 - 4 ارديبهشت 1399
عالی بود
سمیرا جهانپور - 28 فروردين 1399
خداروشکر برای مربی توانمندی که به آگاهی و رشدمون کمک میکنه.بسیار عالی
سوسن قاسمی - 9 فروردين 1399
کمال و درست و تاثیرگذار بود
فرشید - 9 فروردين 1399
خیلی ممنون از هدیه عالی تون خیلی زیبا بود
13203 - 8 فروردين 1399
فوق‌العاده بود
23263 - 15 اسفند 1398
سلام عالی
8693 - 9 دي 1398
عالی
8057 - 2 مهر 1398
person
mail