هوش مالی

4
درس
17
فایل
270
دقیقه
250000 تومان

دوره هوش مالی یک دوره کاربردی است. این دوره دید شما را نسبت به پول و مسائل مالی تغییر می‌دهد.

امروزه پول به‌عنوان شاخص‌ترین سرمایه مادی و اقتصادی عمل می‌کند و نقش انکارناپذیری در زندگی افراد بازی می‌کند. پس قدرتش را نباید انکار کرد و باید سعی کنیم قوانین آن را خوب یاد بگیریم. شاید فکر کنید اگر پول داشتید تمام مشکلاتتان را حل می‌کردید. آیا تابه‌حال برایتان پیش نیامده که پول به دستتان رسیده باشد اما تمامش را خرج کرده‌اید و دوباره سر جای اول خود برگشته باشید. این همان چیزی است که نمی‌گذارد ثروتمند شوید. و هدف از دوره هوش مالی همین است که با قوانین هوش مالی و اقتصادی آشنا شوید.

هوش مالی و اقتصادی به شما یاد می‌دهد که چگونه سرمایه‌تان را در اختیار بگیرید و چگونه آن‌ها را مدیریت کنید، وگرنه مثل خیلی افراد بعد از گذشت اندک زمانی تمام سرمایه‌تان از دست می‌دهید. هوش مالی به شما یاد می‌دهد مثل پولدارترین آدم‌های دنیا زندگی کنید. پولدارترین آدم‌های دنیا کسانی نبوده‌اند که ارث پدر به آن‌ها رسیده و این‌گونه ثروتمند شده‌اند، بلکه خودشان تلاش کرده‌اند تا به این جایگاه برسند.

متأسفانه آموزش‌هایی که ما در دوران مدرسه و از خانواده خود درباره مدیریت پول یاد گرفته‌ایم، با واقعیت زندگی متفاوت است. متأسفانه مدارس ما را ازنظر مالی برای دنیای واقعی تربیت نمی‌کنند. معلمان خودشان ازنظر مالی خیلی موفق نیستند و خیلی علاقه‌مند نیستند راجع به پول صحبت کنند. همچنین در رابطه با پول حرف‌هایی زده می‌شود که واقعیت ندارند، مثل پول چرک کف دست است یا افراد پولدار آدم‌های خوبی نیستند و غیره. این جملات ترمزهای ذهنی هستند.

در دوره هوش مالی، محمدمهدی ربانی مؤسس پلتفرم آموزشی ویدان، هوش مالی را در چهار جلسه آموزش می‌دهد. در جلسه اول در رابطه با ترمزهای ذهنی صحبت می‌کند. اینکه چگونه ترمزهای ذهنی را رها کنیم که ابتدا ازنظر ذهنی ثروتمند شویم، سپس در دنیای واقعی پولدار و ثروتمند شویم. در جلسه دوم راجع به مبانی علمی مالی و اقتصادی آموزش می‌دهد. در دنیایی که قرار داریم، اهمیت هوش مالی و اقتصادی بسیار زیاد است. هوش مالی آموختنی است. مبانی مالی و اقتصادی که به درد موفقیت فردی می‌خورد در این جلسه آموزش داده می‌شود. در جلسه سوم یاد می‌گیرید چگونه از دید حسابداری به دید مالی برسید. با مفهوم ارزش زمانی پول آشنا می‌شوید، یاد می‌گیرید چگونه با در نظر گرفتن ارزش زمانی پول سرمایه‌گذاری کنید، با مفهوم تورم آشنا می‌شوید و اینکه چگونه سوار تورم شوید و از ارزش دارایی‌هایتان کسر نشود. در جلسه چهارم دوره هوش مالی راجع به واقعیت‌های موجود صحبت می‌شود. راجع به کسب‌وکارها صحبت می‌شود. اینکه چگونه در کنار کسب‌وکاری که دارید، یک کسب‌وکار ایجاد کنید. در این جلسه متوجه می‌شوید که هر ایرانی یک برند است. در این جلسه مثال‌های واقعی گفته می‌شود و از اهمیت دنیای اطلاعات صحبت می‌شود.

مطالب آموزشی این دوره حاصل تجربیات افراد موفق است. مطالب این دوره تئوری و آکادمیک نیست، بلکه حاصل الگوبرداری از افراد ثروتمند و موفق است. هیچ فرمول دانشگاهی وجود ندارد. حداقل 20 عادت افراد ثروتمند و موفق در این دوره آموزش داده می‌شود. این دوره کاملاً کاربردی است. با تکرار و تمرین عادت‌های افراد موفق می‌توانید موفق و ثروتمند شوید.

آموزش‌های دوره هوش مالی برای افرادی که هیچ سرمایه‌ای ندارند، برای افرادی که هیچ مدرک دانشگاهی ندارند، برای افرادی که تحصیلات عالیه دارند، برای افرادی که سرمایه‌دار هستند و در کل برای تمامی اقشار جامعه کاربردی و قابل بهره‌برداری است.

افرادی موفق می‌شوند که دانش مالی دارند، کسانی موفق می‌شوند که هوش اقتصادی دارند و فرصت‌ها را می‌بینند. افراد خوشبخت، دلیل خوشبختی‌شان فقط پول نیست، آن‌ها هم پول‌دارند و هم می‌دانند چگونه از پولشان استفاده کنند.

دانش مالی را کسب کنید، برنامه‌ریزی مالی کنید، تمرین کنید، حتماً آینده موفقی در انتظار شما خواهد بود.

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

نظرات درباره هوش مالی (16 نظر)

سلام . عالی بود
محمود خرمالی - 22 شهريور 1400
از دوره خوبتان واقعا ممنون
هادی شکیبا - 21 بهمن 1399
خیلی ممنونم بابت این دوره بینظیر
سیاوش فرتوت - 30 آذر 1399
احسنت جناب ربانی ، آقای رابرت کیوساکی هم خیلی کار ما ایرونی ها رو راحت کردند کتاب هوش مالی ایشون بهترین کتابی که تا حالا خوندم...
نوری - 14 آبان 1399
سلام چرانمیتونم فایلpdfرودانلودکنم؟
بهارلویی - 14 شهريور 1399
سلام دوره هوش مالی نذر محرم رایگان در ویدان برایم فعال نمیشود علتش را نمیدانم لطفا راهنمایی بفرمایید
مرضیه گروسی - 8 شهريور 1399
سلام ، بسیار خوشحالم از اینکه وقتم را در کنار شما و با یادگرفتن میگذرانم بسیار استفاده کردم ، نذرتان قبول و ممنون
مهدی فلسفی - 8 شهريور 1399
خدا قوت میگم بهتون آقای ربانی عزیز واقعا عالی بود
علی حیدری - 8 شهريور 1399
سلام و ارادت و خسته نباشید خدمت شما دوستان مجموعه ویدان،ممنونم از هدیه شما
مهدی قمی - 8 شهريور 1399
سلام و ارادت و خسته نباشید خدمت شما دوستان مجموعه ویدان،ممنونم از هدیه شما
مهدی قمی - 8 شهريور 1399
بسیار عالیدر واقع دوره های آقای دکتر ربانی از تمام دوره های خارجی ویدان با اختلاف چشمگیری بهتر هستند.
20671 - 4 ارديبهشت 1399
با سلام / با بررسی مجدد فایلها دانلود شد / بسیار متشکرم
سیدترابشکوهی - 26 فروردين 1399
با سلام / استاد در صحبت هاشون به جزوه اشاره می کنن ولی تو سایت وجود نداره !!! ****************کسایی که بهمن ماه هم دوره رو خریدن هم اعلام کردن جزوه نیستش ! *************یعنی الان 2 ماهه شما مطلع شدین که جزوه تو سایت نیست و اقدام نکردید ! ( یا اصلا قسمت
مشتری - 22 فروردين 1399
پاسخ : سلام - اگر دقت کنید در پایان فایلهای دوره ، دو فایل هست با فرمت PDF که جزوه های دوره هوش مالی هستن.
سپاس از خداوند به خاطر فرصتی که در اختیار من قرار داد تا حلقه گمشده موفقیتم را به کمک شما استاد بزرگوار پیدا کنم ، خیلی از شما ممنونم بابت مطالب ارزنده و تلاش موثرتون در اصلاح نگرش ما در رابطه با دانش اقتصادی و مالی . سپاس .
5103 - 29 بهمن 1398
نمی توانم بخرم
21505 - 26 بهمن 1398
سلام خدا قوت من پک هوش مالی تهیه کردم و استاد ربانی تو صحبت هاشون گفتن کتابچه این کتابچرو چطوری میتونم تهیه کنم.؟ایا به صورت pdfدر این پک قرار داده نشوده؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید
9753 - 20 خرداد 1398
person
mail