رهبری فروش

2
درس
11
فایل
540
دقیقه
1790000 تومان

هرچند عبارت رهبر فروش و مدیر فروش، اغلب به‌جای هم و معادل یکدیگر به کار می‌روند. اما تفاوت بسیاری میان این دو نقش وجود دارد. رهبران فروش، فروشنده‌های خود را به‌سوی یک چشم‌انداز، راهبری و هدایت می‌کنند. آن‌ها توانایی اثرگذاری، انگیزه بخشی، الهام بخشی به دیگران به‌منظور سهیم کردنشان در فرایند تحقق این چشم‌انداز را، دارند. رهبران همیشه مدیر نیستند و مدیران هم همیشه رهبر نیستند، اما هردو از الزامات توفیق سازمان محسوب می‌شوند. رهبر فروش موفق، چشم‌اندازهای تازه‌ای را ارائه می‌دهد، که سازمان را قادر می‌سازد تا در نقاط قوت خود درست بازی کند و بر نقاط ضعف خود غلبه کند. از فرصت‌ها استفاده کند و بر موانع غلبه کند، و همگی در جهت رسیدن به اهداف مهم سازمان، گام بردارند.

ازجمله چالش‌هایی که یک رهبر فروش با آن‌ها مواجه می‌شود، می‌توان به تفاوت اعضای تیم فروش و نیاز به انگیزه بخشی به آن‌ها برای بهبود عملکردشان، استرس، فشار کاری بیش‌ازحد، حفظ ارتباط با مشتریان قدیمی، جذب مشتریان جدید و انتخاب و استخدام فروشنده جدید، اشاره کرد.

بر عهده گرفتن رهبری یک تیم حرفه‌ای فروش، نیازمند ذهنیت استراتژیک، برنامه‌ریزی راهبردی، برقراری ارتباطات کارآمد و شفاف، یادگیری و یاددهی و همچنین بسیاری از مهارت‌های تخصصی دیگر در مبحث مدیریت فروش است. افزون بر این موارد، می‌توان هدف بسیاری از سازمان‌ها و کسب‌وکارهای کوچک را در قالب افزایش فروش سودآور و خلق ارزش تجاری از طریق رفع نیازهای بازار و برقراری روابط بلندمدت با مشتریان در نظر گرفت؛ که رهبر فروش در رسیدن به این هدف، نقش بسیار قابل‌توجهی دارد.

محمدمهدی ربانی با 15 سال سابقه تدریس و مشاوره در زمینهٔ فروش و بازاریابی، در دوره رهبری فروش، به سؤالات شما پاسخ می‌دهد. چرا شما یک رهبر هستید؟ وظایف رهبران فروش چیست؟ فرمول ثروت چیست؟ ریشه عدم موفقیت رهبران چیست؟ اشتباهات مهلک رهبران فروش چیست؟ شبکه‌سازی چیست؟ رهبری تیم‌ها برای خلق نتایج مثبت چگونه است؟ رهبران اثربخش چه‌کارهایی انجام می‌دهند؟ انواع سبک رهبری چگونه است؟ فرمول رسیدن به فروش بالا چیست؟ چگونه به فروشندگان خود کمک کنیم که خود را شارژ کنند؟ عوامل موردنیاز برای جلوگیری از نارضایتی چیست؟ محمدمهدی ربانی برای تأمین محتوای این دوره، بیش از یک سال، تحقیق و بررسی انجام داده است، تا محتوای این دوره، کاملاً کاربردی و اجرایی باشد و پس از گذراندن این دوره بتوانید، تکنیک‌های این دوره را در محل کارتان پیاده‌سازی کنید.

شما با مشاهده دوره رهبری فروش، به رهبر فروش موفق، تبدیل خواهید شد. می‌توانید فروشندگان حرفه‌ای مناسبی را انتخاب و استخدام کنید. می‌توانید اتحاد و همبستگی را میان تیم فروشتان، رشد دهید. می‌توانید یک مصاحبه استخدامی درست انجام دهید. می‌توانید به اعضای تیم فروش خود انگیزه دهید. می‌توانید هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی صحیحی در فروش داشته باشید و می‌توانید فروشندگان را به‌درستی ارزیابی کنید. هماهنگی رهبران فروش با مدیران فروش، تأثیر عمیقی بر بهره‌وری، رضایت کارکنان، رضایت مشتریان و درآمد سازمان دارد.

دوره رهبری فروش، به مدیران عاملی که خود شخصاً فعالیت فروش را رهبری می‌کنند، مدیران بازاریابی و فروش، کارآفرینانی که می‌خواهند فروش خود را افزایش دهند و افرادی که تصمیم دارند در آینده نزدیک، مدیر فروش شوند و از درآمد بالایی برخوردار گردند، پیشنهاد می‌شود. گاهی تنها نیازمند یک مهارت اضافی هستید، تا تبدیل به یک رهبر در دنیای فروش شوید.

عالی‌ترین تکنیک‌ها و راهکارهای فروش موفق را یاد بگیرید، تا بتوانید با کسب درآمد حلال، زیباترین آینده را خلق کنید. فروش یک هنر است و شما می‌توانید با آشنایی با قوانین فروش، از خودتان یک هنرمند در زمینهٔ فروش بسازید.

 

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

نظرات درباره رهبری فروش (2 نظر)

این کورس حتی برای کسانی که کسب و کار ندارن هم من توصیه میکنم،چون باعث میشه با آمادگی کامل و تسلط بر مهارت های استخدام و رهبری کارشون رو آغاز کنند.ممنونم از ویدان برای این کورس جامع و در عین حال فوق العاده
مانی - 2 بهمن 1399
عالی بود. بسیار دقیق و ساده توضیح دادن. ممنون از دکتر ربانی با تدریس خوبشون
سید حمید - 13 فروردين 1399
person
mail