رهبری در کسب و کار

1
درس
13
فایل
104
دقیقه
115000 تومان

مدیر عامل سابق استارباکس از دوران کودکی در محله ای کم بضاعت به رهبری شرکتی رسید که نوشیدن قهوه در کل دنیا را متحول کرد.

او بدون هیچ تحصیلاتی در زمینه کسب و کار، تنها به ارزش های خود تکیه کرد و یک فروشگاه زنجیره ای با 13 فروشگاه را به یک برند جهانی با بیش از 250 هزار نیرو تبدیل کرد. او در این مجموعه 90 دقیقه ای، درباره آن چه از رهبری کسب و کار و کارآفرینی آموخته می گوید.

اساتید دوره

هاوارد شولتز

هاوارد شولتز یکی از کارآفرینان و ارزش‌آفرینان بزرگ معاصر بوده که نامش با بزرگ‌ترین کافی‌شاپ زنجیره‌ای جهان، یعنی استارباکس، گره خورده است.

 

هاوارد شولتز (Howard Schultz) کارآفرینی آمریکایی است که بیش‌ از همه با دوره‌های فعالیتش در سِمَت‌های مدیریتی استارباکس شناخته می‌شود. او قبلا مالک سیاتل سوپرسونیکس (Seattle SuperSonics) بود و در هیئت‌مدیره‌ی اسکوئر (Square) نیز عضویت داشت. در سال ۱۹۹۸، هاوارد با همکاری دن لویتان شرکتی سرمایه‌گذاری بنام ماورن (Maveron) نیز تأسیس کرد. مجموعهٔ فعالیت‌های این کارآفرین بزرگ او را در فهرست ثروتمند‌ترین شهروندان آمریکا نیز قرار داد که البته، با سرمایه‌ای نزدیک به ۳ میلیارد دلار فاصله‌ی زیادی با بزرگانی همچون جف بزوس دارد.

 

هاوارد شولتز در دو دوره در مقام رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل استارباکس فعالیت کرد: دورهٔ اول از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ و دورهٔ بعدی از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸. در ژوئن۲۰۱۸، شولتز درنهایت از سِمَت ریاست هیئت‌مدیره بازنشسته شد. او در کنار کارآفرینی و تجارت، فعالیت‌های سیاسی متعددی هم انجام داده و اخیراً نیز اعلام کرده برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نیز آماده خواهد شد.

person
mail