چگونه مسئولیت پذیری را جزئی از فرهنگ سازمان تان کنید؟

یکی از مواردی که یک رهبر عالی را از رهبر خوب متمایز می‌کند توانایی اعمال مسئولیت‌پذیری به سازمانش است.

در این ویدان، مارک فیگلیولو بنیانگذار و مدیر عامل شرکت LLC می‌خواهد بگوید که چطور با استفاده از قوانین مسئولیت‌پذیری می‌توانید عملکرد خود را بهبود ببخشید، انتظارات خود را از اعضای تیم مشخص کنید و در نهایت چگونه عملکرد همه‌ی سازمان را بهتر کنید؟

او تفاوت بین متعهد بودن و مسئولیت‌پذیری را برای شما توضیح می‌دهد و به شما می‌گوید که چگونه انتظارات خود را از اعضای تیم مشخص و چطور با استفاده از محرک‌ها پاداش دهید یا عواقبی در نظر بگیرید؟ و در نهایت چگونه نتایج کارهای روزانه را ثبت کرده و باارزش‌های شرکت هم‌تراز کنید و فرهنگ درست مسئولیت‌پذیری را در سازمانتان اعمال کنید؟

روند نگران‌کنندۀ رو به فزونی رفتارهای غیراخلاقی و عدم پذیرش مسئولیت اجتماعی در تصمیم‌گیری‌ها و سایر امور در سازمان‌ها، توجه اندیشمندان را به این موضوع جلب کرده است و مدیران و رهبران در پی رودررو شدن با چالش‌های فراوان درزمینۀ ادارۀ سازمان‌های مختلف، توجه بیشتری به فرهنگ‌سازمانی با اولویت مسئولیت‌پذیری اجتماعی مبذول داشته‌اند. فرهنگ مسئولیت‌پذیری در سازمان‌ها راهی به‌سوی سعادت انسانی و پیشرفت و موفقیت سازمانی است؛ زیرا مسئولیت‌پذیری علاوه بر ارائۀ دستورالعمل‌های اخلاقی در روابط افراد، دستیابی به اهداف سازمانی را دنبال می‌کند. امروزه دیگر تنها عوامل مادی، پیشرفت و موفقیت‌ سازمان را رقم نمی‌زنند، بلکه عوامل معنوی زیادی در این مهم دخیل هستند که یکی از آن‌ها مسئولیت‌پذیری است. مسئولیت‌پذیری به مجموعه‌ای از تعهدات و وظایفی اطلاق می‌شود که دربارۀ وظایف شغلی مطرح است که از افراد انتظار می‌رود آن‌ها را انجام دهند

بیایید تا باهم به این قوانین نگاهی بیندازیم و ببینیم چطور می‌توانید خودتان را به‌عنوان یک رهبر متمایز کنید؟

در دوره «چگونه مسئولیت پذیری را جزئی از فرهنگ سازمان تان کنید؟» خواهید آموخت:

نقش رهبران در فرهنگ مسئولیت‌پذیری: درک مسئولیت،  پذیرش مسئولیت،  از مسئولیت‌پذیری تا متعهد بودن،  مدل‌سازی رفتارها

نقش افراد و تیم‌ها: تعریف مسئولیت‌ها،  استفاده از محرک‌ها،  افراد را مسئول بدانید،  در قبال تیم خودتان مسئول باشید

نشان دادن مسئولیت‌پذیری‌تان در برندتان: ایجاد فرهنگ مسئولیت‌پذیری،  تقویت یک برند،  تقویت یک فرهنگ مسئولیت‌پذیر

نتیجه‌گیری: حرکت به‌سوی جلو و غلبه بر موانع،  قدم‌های بعدی

5
درس
14
فایل
33
دقیقه
33000 تومان

اساتید دوره

مایک فیگلیولو

مایک فیگلیولو بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ThinkLEADERS ، LLC ، یک شرکت خدمات حرفه ای است که متخصص در توسعه رهبری است. او نویسنده One Piece of Paper: The Simple Approach to قدرتمند ، رهبری شخصی است و یک سخنران و وبلاگ نویس شناخته شده ملی است.

دوره های پیشنهادی

نظرات درباره چگونه مسئولیت پذیری را جزئی از فرهنگ سازمان تان کنید؟ (1 نظر)

کوتاه و مختصر و مفید. خیلی خوب بود
18828 - 17 فروردين 1399
person
mail