کارگاه هوش هیجانی

1
درس
12
فایل
155
دقیقه
690000 تومان

هوش هیجانی ظرفیت درک و مدیریت احساسات میباشد. درک تفاوتها و احساسات متفاوت در افراد مختلف میتواند مزایای خیلی خوبی برای افراد، در محیط کار به همراه داشته باشد. این موضوع میتواند باعث شود یک همکاری بهتر در بین کارمندان و افراد
و همچنین ایجاد یک محیط کار سالم گردد.
با برخی آزمایشات به راحتی میتوان هوش هیجانی در افراد را اندازه گیری کرد. داشتن هوش هیجانی برای مدیران، کارکنان مدیریت و نظارت، خدمات به مشتری، بازاریابی و فروش بسیار مهم است. هوش هیجانی به افراد کمک میکند تا بهتر ارتباط برقرار کنند و در حل مسائل و مشکلات عملکرد بهتری ارائه دهند.
هوش هیجانی برای بقا و رشد مشاغل بسیار مهم تلقی میشود.برخی از مطالعات نشان میدهد که 60 درصد از شرکت های بزرگ دنیا برای استخدام افراد از آزمون های هوش هیجانی استفاده میکنند. هوش هیجانی یک توانایی اساسی برای روابط بین فردی و ایجاد روابط عاطفی میان افراد می باشد. هوش هیجانی در محیط کار به درک بهتر، بیان و مدیریت، روابط خوب و حل مشکلات کمک میکند.
با این تعاریف هوش هیجانی کمک میکند تا توانایی نظارت بر احساسات خود و دیگران را داشته باشیم و احساسات خود و دیگران را شناسایی، تعریف و پردازش کنیم. این ظرفیت برای تشخیص و تنظیم احساسات ممکن است به عنوان یک ابزار کمک کند تا به راحتی سر نخها را درک کنیم و روابط خود را به طور موثرتری مدیریت داشته باشیم تا خود و دیگران به اهدافی که می خواهیم برسیم. با توجه به مواردی که گفته شد، تأثیر هوش هیجانی در موفقیت فردی، اجتماعی، شغلی و حرفهای موضوعی انکارناپذیر است. درواقع با شناختی که نسبت به هوش هیجانی پیدا شده است، شناخت انسان نسبت به خود و نوع رفتار و مدیریت بر احساسها و هیجانها، او را به این نتیجه رسانده که برای رسیدن به موفقیت باید یه مواردی بیشتر از IQ  توجه کند. نتیجه یک مدیریت درست بر عواطف و احساسها، می تواند نتیجه عملکرد ذهن افراد را بهتر از قبل به نمایش بگذارد.
سرفصل های کارگاه یکروزه هوش هیجانی:
. فهم درست از هوش هیجانی
. تاثیرات بزرگ هوش هیجانی بر موفقیت
شغلی و شخصی
. مورد واقعی تاثیر EQ روی نتایج
. قدم های اجرائی برای رشد هوش هیجانی
. فاکتورهای موفقیت
. هوش اجتماعی
. نقاط قوت شخصیت
. اعتماد به نفس
. آزمون و آنالیز فرد به فرد شرکت کنندگان

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

نظرات درباره کارگاه هوش هیجانی (1 نظر)

سلام . بسیار دوره خوبی بود با تشکر از دکتر ربانی و تیم خوب ویدان
مجید - 18 شهريور 1399
person
mail