رازهای خودشناسی

1
درس
4
فایل
43
دقیقه
59000 تومان

شاید شما هم جزء آن دسته افرادی باشید که دوست دارید رازهای افراد موفق و  برتر را بدانید، تا شما هم بتوانید، مانند آن‌ها رفتار کنید. اکثر افراد این سؤال را از خود می‌پرسند، چه روش‌هایی وجود دارند تا من بتوانم زندگی‌ام را بهتر کنم؟ یا اینکه چگونه می‌توانم به آرزوهایم برسم؟ این افراد موفق به شما کمک می‌کنند تا تمام مشکلاتتان را حل کنید. دقت داشته باشید کمکتان می‌کنند، چون هرکسی باید خودش برای حل مشکلاتش قوی باشد.

پروسه دمارتینی چیست؟ متد دمارتینی مجموعه‌ای از سؤالات مشخص است که اگر دارید روی خودتان کار می‌کنید، از خودتان می‌پرسید. و اگر روی مشتری کار می‌کنید، از مشتری می‌پرسید که باعث می‌شود، همان تجربیات و ادراک را با دیدگاهی متفاوت ببینید. این فرصت را می‌دهد که در گوشه‌ای پنهان، آشفتگی‌های روزانه را پیدا کنید. مجموعه‌ای از سؤالات مشخص، که برای از بین بردن ترس، خجالت، احساس گناه، غرور، حواس‌پرتی و حتی جنون و فوبیا استفاده می‌شود. هر چیزی که ذهن را از حضور داشتن، انگیزه و هدف داشتن و قدرتمند بودن، دور می‌کند. این سؤالات این احساسات منفی را از بین می‌برد و باعث می‌شود مردم دوباره باقدرت حضور پیدا کنند و سرنوشتشان را کنترل کنند و نه اینکه قربانی گذشته‌شان شوند.

دکتر جان دمارتینی سخنران، معلم، فیلسوف، نویسنده‌ای الهام‌بخش و ستاره فیلم راز است، او که از پیشروهای رفتارشناسی در دنیاست، کشف می‌کند که چگونه صاحبان مشاغل با درک ارزش‌های خود می‌توانند بالاترین عملکرد را داشته باشند.

دوره رازهای خودشناسی، در حقیقت مصاحبه‌ای با دکتر دمارتینی است. او در این مصاحبه به 22 سؤال خبرنگار پیرامون متد دمارتینی، توضیحاتی می‌دهد، همچنین درباره ارزش‌ها و همسو بودن آن‌ها با اهداف در موفقیت زندگی شخصی و کاری صحبت می‌کند.

سؤالاتی که دکتر جان دمارتینی، در این مصاحبه به آن‌ها پاسخ می‌دهد، به شرح زیر می‌باشد.

پروسه دمارتینی چیست؟  سپاسگزاری و قدردانی چه کمکی در به دست آوردن تعادل و شفافیت می‌کند؟  پس از مشخص کردن ارزش‌ها و الگوهایی که می‌خواهیم شبیه آن‌ها باشیم، چگونه می‌توانیم پیشرفت کنیم؟ صاحبان کسب‌وکار برای اعمال قوانین و به دست آوردن موفقیت، به چه نکات کلیدی برای موفقیت نیاز دارند؟ انگیزه بخشی چیست؟ چگونه بین انتظارات غیرواقعی و ساخت یک استاندارد بالا برای خودمان تمایز قائل شویم؟ در مورد مشخص کردن اهداف چه نکاتی وجود دارد که هم ما را به چالش بکشد و هم بدانیم می‌توانیم به آن‌ها دست پیدا کنیم؟ درباره ترس و وادار کردن خودمان به انجام کارهایی که معمولاً از انجام آن‌ها خوشحال نیستیم، چگونه می‌توانیم با آن‌ها به موفقیت برسیم؟ چگونه بفهمیم تصمیمات در کسب‌وکارمان ریسکی که به همراه دارد، واقعی است یا غیرواقعی؟ آیا افکار مثبت عنصری از موفقیت است؟ در زمینه کارآفرینی چگونه می‌توانیم با افکار منفی به‌ویژه استرس روبرو شویم؟ قانون جذب و نحوه استفاده از آن برای موفقیت چگونه است؟ نکات کلیدی برای موفقیت و ثروتمند شدن چیست؟ چگونه دمارتیی باوجود بیماری نارساخوانی توانسته است زندگی‌اش را تغییر دهد؟ منظور دمارتینی از "تسلط بر مقاومت و ماندگاری یعنی از چالش‌های مسیر برای رسیدن به هدف با آغوش باز استقبال کنیم" چیست؟ چرا باید تعداد کم و مفیدی از ارزش‌ها را انتخاب کنیم؟ آیا افرادی که فیزیک انسان را به چالش می‌کشند، مثلاً غذا یا آب نخوردن به مدت 70 سال، به خاطر باور درونی است که برای رسیدن به چیزی متعهد هستند؟ آیا می‌توانیم فیزیک قدیمی مغز را تغییر دهیم؟ آیا دمارتینی به یک یا چند حقیقت خاص باور دارد؟ آیا اولین قدم رهبر، متعهد کردن تیم برای موفقیت است؟ ارزش‌های دمارتینی چیست و چه اهدافی دارد؟

اساتید دوره

جان دمارتینی

دکتر جان دمارتینی سخنران، معلم، فیلسوف، نویسنده ای الهام بخش و ستاره فیلم راز.

دکتر دمارتینی از پیشروهای رفتارشناسی در دنیاست، وسعت دانش و تجربه اش برمی گردد به ۳۴ سال تحقیق و مطالعه بیش از ۲۸,۰۰۰ کتاب و مقاله در زمینه های مختلفی چون روانشناسی، فلسفه، عصب شناسی و فیزیولوژی. سالی ۳۰۰ روز در ۵۰ کشور مختلف دنیا سخنرانی دارد و ۴۰ کتاب نوشته است.

نظرات درباره رازهای خودشناسی (14 نظر)

ممنون از محتواهای خوبتون ،درلایو اخر فرمودین دویست تومن شارژ میشه اکانت اما از من صدتومن شارژ شده دلیل خاصی داره؟
2087030391 - 21 آبان 1400
بسیار عالی بود ممنون از دکتر ربانی. ذهن رو باز میکرد و نکات جدیدی می آموخت
31668 - 4 بهمن 1399
سلام ممنون از لطفتون نذرتون قبول حق
زهرا - 27 دي 1399
سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای ربانی بسیار سپاس گذارم بابت آموزش ها خوبتان موفق باشید
علی حیدری - 27 دي 1399
سلامخیلی خیلی دوره ی خوبی بود. ممنوووووننذرتون قبولکسب و کارتون پر رونق
63163 - 27 دي 1399
سلام و عرض ادب.از لطف و عنایتی که داشتید و که این نذر بسیار زیبایی که انجام دادید از مجموعه توانمند ویدان و جناب آقای دکتر ربانی گرامی تشکر و قدردانی میکنم.بسیار عالی و آموزنده بود.امیدوارم این راه و هدف ادامه دار باشد.
حمیدرضا میرزاخانی - 27 دي 1399
عالی بود
6915 - 27 دي 1399
ممنونم از لطف و کمک شما.
پیمان ظریفیان - 26 دي 1399
باعث افتخار بنده هست که توفیق شاگردی جناب استاد ربانی عزیز رو داشته باشم
منصور برهان - 26 دي 1399
با تشکر از آقای ربانی و آرزوی قبولی نذر شما.
یاسین - 26 دي 1399
سلام و ارادت خدمت آقای دکتر ربانی گرامی و مجموعه ویدان ، بینهایت سپاسگذارم.
920 - 8 شهريور 1399
سلام و عرض ارادت خدمت شما،ممنونم از هدایای شما
مهدی قمی - 7 شهريور 1399
سلام ، مثل همیشه آموزنده . ممنون
مهدی فلسفی - 7 شهريور 1399
سلام ویدان عزیز. چقدر خوشحالم که عضو ویدان هستم و هر روز کلی چیز جدید یاد میگیرم. این دوره رو خیلی دوست داشتم عالی بود.
نرگس لطفی - 31 فروردين 1399
person
mail