تیم سازی و استخدام موفق

4
درس
24
فایل
120
دقیقه
490000 تومان

مقدمه

play_arrow
خوش آمدید
4:21 - 20 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

تیم سازی و استخدام موفق

play_arrow
با خودتان شروع کنید
5:04 - 22.7 مگابایت
play_arrow
به دنبال افراد اجرایی و تمام کننده کارها باشید
4:51 - 22.3 مگابایت
play_arrow
استارت آپ یعنی همکاری پیچیده
4:01 - 18.5 مگابایت
play_arrow
برای استارتاپ تیم نسازید
1:34 - 7.4 مگابایت
play_arrow
افراد با مهارت های مختلف را دور هم جمع کنید نه با مهارت‌های یکسان
6:14 - 29.0 مگابایت
play_arrow
افرادی را پیدا کنید که اهمیت خدمات به مشتری را درک میکنند
1:44 - 8.3 مگابایت
play_arrow
شخصیت، نه رزومه!
3:29 - 16.1 مگابایت
play_arrow
اهداف فردی آنها را بشناسید
2:22 - 11.2 مگابایت
play_arrow
روی پیدا کردن افراد مناسب انرژی فراوان بگذارید
2:31 - 11.9 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
از لینکدین استفاده کنید
3:35 - 16.7 مگابایت
play_arrow
تنوع
1:44 - 8.0 مگابایت
play_arrow
فرهنگ سازمانی
5:18 - 24.5 مگابایت
play_arrow
آموزش مداوم، مربیگری
2:16 - 12.0 مگابایت
play_arrow
هزینه جذب افراد نامتناسب
2:38 - 12.2 مگابایت
play_arrow
چه چیزی تیم سازی در یک استارتاپ را موفق می سازد؟
4:07 - 18.8 مگابایت
play_arrow
تیم سازی بدون پول
4:39 - 21.5 مگابایت
play_arrow
هنر ارتباطات
2:15 - 10.3 مگابایت
play_arrow
استفاده از مشاوران
2:01 - 9.3 مگابایت
play_arrow
تیم موسس یا بنیان گذار
8:52 - 40.8 مگابایت

منابع تکمیلی

picture_as_pdf
جزوه
- 2.0 مگابایت
picture_as_pdf
قرارداد کار
- 1.0 مگابایت
picture_as_pdf
خلاصه دوره تیم سازی و استخدام موفق
- 0.3 مگابایت

قدم بعدی

play_arrow
آنچه در جلسه بعدی خواهید آموخت
4:12 - 18.34 مگابایت

هیچ فردی نمی‌تواند به‌تنهایی همه وظایف یک کسب‌وکار را انجام دهد. او به حمایت دیگران و درعین‌حال راهنمایی آن‌ها نیاز دارد تا در هر کاری که انجام می‌دهد به بهترین نحو ظاهر شود. درصورتی‌که افراد با یکدیگر همانند یک تیم کار کنند، اهداف بسیار پیچیده به‌راحتی قابل حصول هستند.

مایکل جردن، یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های بسکتبال در مورد اهمیت کار تیمی و تیم سازی می‌گوید: با هوش و استعدادتان در یک مسابقه برنده خواهید شد اما با کار گروهی قهرمان مسابقات می‌شوید.

یک استارتاپ یا یک سازمان روی اعضا و یا به‌اصطلاح تیم خود می‌چرخد. اعضای مجموعه مثل یک چرخ‌دنده در یک سیستم مکانیکی بزرگ هستند. اگر یکی از این چرخ‌دنده‌ها خوب کار نکند کار سیستم مختل می‌شود. اینجاست که اهمیت کار تیمی در سازمان و یا استارتاپ دیده می‌شود. کار تیمی موفق می‌تواند یک مجموعه را قدرتمندتر و حرفه‌ای‌تر جلو ببرد. مشکلات را کمتر کند و مسیر رشد مجموعه و اعضای آن را هموارتر کند. بالعکس اعضای تیمی که باهم هماهنگ نباشند و درست کار نکنند می‌توانند یک کسب‌وکار خوب را از بین ببرند.

در دوره تیم سازی و استخدام موفق می‌آموزید چگونه یک تیم عالی بسازید؟ چگونه افراد برتر را جذب تیم خود کنید؟ چگونه با کارکنانتان قرارداد ببندید؟ نحوه استخدام اعضای تیم با عملکرد بالا چگونه است؟ چگونه به تیم خود انگیزه بدهید؟ چگونه یک تیمی داشته باشید که شمارا به موفقیت نزدیک کند.

اگر یک تیم خوب داشته باشید، حتی اگر ایده شما متوسط باشد، همفکری و تلاش و همکاری اعضای تیم شمارا به موفقیت می‌رساند. اما اگر یک ایده عالی داشته باشید، اما تیمتان نامناسب باشد، شکست خواهید خورد. از 20 دلیل شکست استارتاپ ها، سومین مورد آن، نداشتن تیم مناسب است. انتخاب تک‌تک اعضای تیم استارتاپ، سخت‌ترین کار یک استارتاپ است.

موفقیت یک کسب‌وکار، شدیداً به تیم و اعضای آن بستگی دارد. به بیانی دیگر هر کسب‌وکار، برای اینکه بتواند به موفقیت دست یابد، نیازمند یک تیم قوی و حرفه‌ای از همان ابتدای راه‌اندازی است؛ و برای تشکیل یک تیم حرفه‌ای، نیازمند افرادی با مهارت‌ها و دانش متفاوت است. قطعاً یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده انجام وظایف متفاوتی همچون ایده پردازی، تولید محتوا، حسابداری، بازاریابی و … بربیاید؛ شما در صورتی می‌توانید یک تیم استارتاپی موفق داشته باشید که افراد مستعد و علاقه‌مند با مهارت‌های گوناگون را در کنار یکدیگر و در قالب یک تیم داشته باشید و با تقسیم‌کار و ایجاد همکاری در بین اعضا هم به پیشرفت فردی اعضا و هم به پیشرفت کسب‌وکار خود کمک کنید.

 

داشتن تیم خوب ازنظر سرمایه‌گذاران نیز بسیار مهم است فرقی نمی‌کند که می‌خواهید سرمایه خود را از طریق وام، سرمایه‌گذار خطرپذیر و یا یک شتاب‌دهنده تأمین کنید؛ درهرصورت سرمایه‌گذار موردنظر شما در وهله اول به تیم شما نگاه می‌کند و درواقع روی تیم شما سرمایه‌گذاری می‌کند نه ایده شما. پس اگر ایده‌ای دارید و می‌خواهید آن را عملی کنید و اعتماد سرمایه‌گذاران را نیز به خود و ایده‌تان جلب کنید قبل از شروع حتماً به دنبال یافتن هم‌تیمی‌های خوب برای استارتاپ و کسب‌وکار خود باشید.

به وجود آوردن فضایی که منجر به کار تیمی حرفه‌ای شود کار چندان آسانی نیست اما اگر بتوانید مطالب گفته‌شده در دوره را به‌درستی انجام دهید، می‌توانید کار تیمی را در بین کارمندانتان نهادینه کنید و دیگر نگران بسیاری از کارها نباشید زیرا به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود.

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

person
mail