راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین بدون سرمایه زیاد

4
درس
23
فایل
104
دقیقه
900000 تومان

مقدمه

play_arrow
آنچه در این دوره می آموزید
2:32 - 11.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

چگونه سرمایه اولیه برای راه اندازی استارتاپ خود را تامین نماییم؟

play_arrow
چرا بیشتر ما شکست میخوریم
9:22 - 42.9 مگابایت
play_arrow
داستان ویدان
12:42 - 58.9 مگابایت
play_arrow
مدتی پس انداز کنید
4:43 - 21.5 مگابایت
play_arrow
با فروش به دوستان و خانواده شروع کنید
3:07 - 14.6 مگابایت
play_arrow
از دوستان و خانواده خود کمک مالی بخواهید
2:51 - 13.3 مگابایت
play_arrow
وام های کوچک
3:44 - 17.5 مگابایت
play_arrow
در مسابقات و چالش‌ها شرکت کنید
1:58 - 9.3 مگابایت
play_arrow
تهاتر
3:02 - 14.3 مگابایت
play_arrow
از خدمات کم هزینه استفاده کنید
2:30 - 11.4 مگابایت
play_arrow
کار دوم
1:31 - 7.2 مگابایت
play_arrow
اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی هزینه و درآمد
2:57 - 13.7 مگابایت
play_arrow
به دنبال مشتریان اولیه باشید
4:03 - 19.1 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
با رسانه‌ها رفیق شوید
2:05 - 9.9 مگابایت
play_arrow
از کار مرتبط بدون نیاز به سرمایه شروع کنید
3:02 - 14.3 مگابایت
play_arrow
پیش فروش
1:09 - 4.9 مگابایت
play_arrow
سرمایه‌گذار
4:03 - 18.8 مگابایت
play_arrow
چگونه سرمایه‌گذار پیدا کنیم؟
13:25 - 62.6 مگابایت
play_arrow
سرمایه‌گذار چه میخواهد؟
21:17 - 98.5 مگابایت

منابع تکمیلی

picture_as_pdf
جزوه
- 3.6 مگابایت
picture_as_pdf
فرم ارزیابی کارآفرین
- 0.9 مگابایت

قدم بعدی

play_arrow
آنچه در جلسه‌ی بعدی خواهید آموخت
2:46 - 5.5 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های داشتن یک تجارت آنلاین یا کسب‌وکار اینترنتی، تفاوت در هزینه‌ها و سرمایه در مقایسه با ایجاد یک کسب‌وکار سنتی یا آفلاین است.

برای بسیاری از مشاغل، مکان مناسب فعالیت باید حتماً دارای ویژگی‌های خاصی باشد. به‌عنوان‌مثال یک فروشگاه لباس به‌احتمال‌زیاد در یک کوچه محلی شانس چندانی برای موفقیت ندارد، چراکه افراد کمی از جلوی فروشگاه او گذر می‌کنند. بنابراین اگر صاحب آن کسب‌وکار بخواهد کار خود را ارتقاء دهد باید در مکانی پرترددتر فضای کاری خود را شکل دهد. تهیه یک ملک تجاری چه به‌صورت رهن و اجاره یا خرید ملک، بسیار گران‌قیمت خواهد بود و نیاز به سرمایه‌ی زیادی دارد. همچنین هزینه فراوانی برای تجهیز این مکان نیز باید صرف شود.

برخلاف شغل‌های سنتی که به فضایی فیزیکی و محدود احتیاج دارند که تشکیلات، محصولات و لوازم کار خود را در آن بگنجانند؛ با ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین مثل  یک فروشگاه اینترنتی، بدون محدودیت مکانی، می‌توانید به سفارش‌ها خود ترتیب اثر داده و کالاها را به تمام نقاط کشور ارسال کنید. همچنین، در کسب‌وکار آنلاین شما آزاد هستید که هرکجا دوست دارید به کارتان بپردازید. در خانه و یا حتی کنار دریا! بدون اینکه نیاز باشد هرروز در ترافیک و در هوای گرم یا سرد به سرکار بروید.

وقتی عزم خود را جزم کرده و  کسب‌وکار آنلاین یا استارتاپ خود را با سرمایه کم ایجاد می‌کنید و برای آن شروع به فعالیت می‌کنید، کم‌کم برای اقدامات بعدی نیاز به سرمایه پیدا می‌کنید. بعضی از افراد هستند که در این مرحله از مسیری که شروع به حرکت کردند خارج می‌شوند و ناامید دست از همه‌چیز می‌کشند. اما برای هر مسئله‌ای راه‌حلی وجود دارد و برای جذب سرمایه در کسب‌وکار هم روش‌هایی وجود دارد.

خب حالا نکته بسیار مهم اینجاست که چگونه باید از افراد یا شرکت‌هایی که حاضر هستند روی کسب‌وکارهای نوپا سرمایه‌گذاری کنند استفاده کنیم؟  این‌یکی از مسائلی است که بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا با آن درگیر هستند و نمی‌دانند چه اصولی را برای جذب سرمایه‌گذار باید رعایت کنند.

در این دوره قرار است به شما آموزش داده شود که چگونه با سرمایه کم کسب‌وکار آنلاین خود را استارت بزنید و از امکانات دور و اطراف خود چگونه استفاده کنید و همچنین چگونه سرمایه‌گذار را پیدا کنید و اصول جذب آن‌ها چگونه است؟

پس با ما همراه باشید و این قسمت از دوره صفرتا صد کسب‌وکار آنلاین را با دقت ببینید و به کار ببندید.

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

person
mail