قانونی کردن کسب‌وکار آنلاین

4
درس
10
فایل
63
دقیقه
900000 تومان

چگونه اعتماد مشتریان را برای خرید اینترنتی جلب کنیم؟ بزرگ‌ترین دلیل خرید نکردن مشتریان از فروشگاه اینترنتی، عدم اعتماد است. برای کسب اعتماد مشتریان هدف کسب‌وکارتان چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

عدم اعتماد به دلایل مختلف ازجمله، ندیدن فروشنده و محصولات از نزدیک، قابل‌لمس نبودن اجناس، صحبت نکردن از نزدیک با فروشنده، ترس از ارسال نشدن محصولات پس از پرداخت هزینه و یا عدم تطابق ویژگی‌های ذکرشده با اصل محصول، ایجاد می‌شود.

هدف اصلی کسب‌وکار جذب مشتری و فروش محصول و خدمات است، بنابراین کسب اعتماد مصرف‌کنندگان، برای توسعه کسب‌وکار حیاتی است. یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های جلب اعتماد در خریدهای اینترنتی، دریافت مجوزهای لازم و ضروری برای کسب‌وکار اینترنتی است. داشتن این مجوزها به مخاطبین هدف احساس اطمینان و آرامش القا می‌کند. اینکه نهاد نظارتی وجود دارد، که در صورت عدم رضایت از خرید اینترنتی بتوان به آن‌ها رجوع کرد، سبب اعتمادسازی بیشتر می‌شود.

آیا تابه‌حال به دریافت مجوز برای کسب‌وکار اینترنتی خود فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید چه مجوزهایی برای کسب‌وکارتان الزامی است؟، چگونه و چه زمانی مجوز بگیریم؟، چگونه درگاه پرداخت بانکی بگیریم؟، چگونه درگاه پرداخت ارزی بگیریم؟، چگونه شرکت دانش‌بنیان شویم؟، چگونه شرکت خلاق شویم؟، مزایای شرکت دانش‌بنیان چیست؟، آیا می‌دانید داشتن یک مجوز برای کسب‌وکار اینترنتی شما چقدر می‌تواند مفید باشد؟، در دوره قانونی کردن کسب‌وکار آنلاین پاسخ این سؤالات را دریافت می‌کنید، همچنین به‌طور کامل، الزامات، چگونگی و مزیت‌های دریافت مجوز برای کسب‌وکار اینترنتی را یاد می‌گیرید.

برای اخذ هر مجوزی شما ابتدا باید سایت و اپلیکیشن فعال داشته باشید، نمی‌توان بر روی ایده یا تصورات ذهنی مجوز گرفت. ابتدا سایت و یا اپلیکیشن خود را راه‌اندازی کنید و سپس بر روی دامنه ثبت‌شده و وب‌سایت فعال که به نام صاحب کسب‌وکار است، درخواست مجوز نمایید.

استارتاپ‌ها در چند سال اخیر، رشد قابل‌توجهی را در کشور ما تجربه کرده‌اند و کسب‌وکارهای اینترنتی زیادی در این مدت ایجادشده‌اند، همسو با نرخ صعودی تعداد کسب‌وکارهای اینترنتی، شکایات و پرونده‌های حقوقی در این حوزه هم رو به افزایش است. هر کسب‌وکار اینترنتی بسته به نوع کار و طرح تجاری که دارد، مجوزها و قوانین خاصی به آن تعلق می‌گیرید، به‌عنوان‌مثال، یک کسب‌وکار اینترنتی در حوزه سلامت باید مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را دریافت کند.

عدم وجود مجوزهای لازم و ضروری می‌تواند تبعات سنگینی برای کسب‌وکارهای اینترنتی داشته باشد که شاید فیلتر شدن سایت از کم‌ترین تبعات آن باشد. به کمک دوره قانونی کردن کسب‌وکار آنلاین، می‌توان از تبعات سنگین ناشی از عدم آگاهی جلوگیری کرد.

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

person
mail