هوش مالی و اصول رشد سودآوری در کسب‌وکار آنلاین

4
درس
15
فایل
120
دقیقه
900000 تومان

کسانی که می‌خواهند اینترنتی و از طریق فضای آنلاین کار کنند، کسانی که می‌خواهند درآمدزایی آنلاین داشته باشند، باید چه نکاتی را ازلحاظ مالی، فرابگیرند؟ چطور موفق شوند، تا جزء دسته افرادی که شکست می‌خورند، نباشند؟ متأسفانه اکثر افرادی که وارد کسب‌وکارهای جدید می‌شوند، شکست می‌خورند. مشکل راه‌اندازی کسب‌وکار جدید نیست، به خاطر این است که اطلاعاتشان کافی نیست. از طرفی، بسیاری از اشخاص شغل دارند، سخت تلاش می‌کنند و درآمد قابل قبولی کسب می‌کنند، اما چه می‌شود که درنهایت اوضاع خوبی ندارند؟ آن‌ها به علت فقدان برنامه‌ریزی مالی و عدم تنظیم بودجه شکست می‌خورند. متخصصان و کارشناسان مالی، دلیل این ناکامی‌ها را بی‌اطلاعی از امور مالی و اصول سرمایه‌گذاری می‌دانند.

با اطلاعات قدیمی و سنتی نمی‌توان در دنیای مدرن موفق شد، چون همه‌چیز در حال تغییر است، ما نیز باید تغییر کنیم، دانش و مهارت‌هایمان نیز باید تغییر کند. افرادی که به دنبال پول و ثروت هستند فکر می‌کنند، پولدار شدن یک جادو است یا روش‌ها و فرمول‌های جادویی دارد. اصلاً این‌گونه نیست، تنها چیزی که باعث می‌شود شما ثروتمند شوید، هوش مالی شماست که چقدر و چه میزان آن را شناخته‌اید و توانسته‌اید آن را تقویت کنید.

برای موفقیت باید هوش مالی واقعی را یاد بگیرید، باید دانش و مهارت مالی داشته باشید. گاهی اوقات به خاطر پیچیدگی امور مالی و فراری بودن از اعداد و ارقام و یا کم‌حوصلگی، فقط به ظواهر هوش مالی اهمیت می‌دهیم، اما هوش مالی واقعی این‌گونه نیست.

هوش مالی یعنی دانش و مهارت مالی داشته باشیم. یعنی خروجی‌های حسابداری را بفهمیم و آن‌ها را تحلیل کنیم و درک کنیم در چه وضعیتی قرار داریم، بدانیم چقدر هزینه کنیم؟ چه کنیم طول عمر کسب‌وکارمان را افزایش دهیم؟

وقتی راهی برای افزایش درآمد نداریم و یا برعکس پول و سرمایه لازم و کافی داریم، اما اطلاع کافی برای بهره‌برداری از آن را نداریم، به کمک هوش مالی می‌توان این مشکلات را برطرف کرد و به راه‌حل مناسبی در جهت درآمدزایی رسید.

حال که به اهمیت بسیار زیاد هوش مالی پی بردید، محمدمهدی ربانی در دوره هوش مالی و اصول رشد سودآوری در کسب‌وکار آنلاین، درباره هوش مالی اینترنتی صحبت می‌کند، همچنین اصول رشد سودآوری در کسب‌وکار آنلاین، تکنیک‌های رشد درآمد، حسابداری مدیریت، بودجه و اصول قیمت‌گذاری صحیح و نکاتی پیرامون اقتصاد را آموزش می‌دهد. نکته قابل‌توجه آن است که، مطالبی که تدریس می‌شود، کاملاً کاربردی است و عدم توجه به مطالبی که آموزش داده می‌شود، منجر به شکست کسب‌وکارها می‌شود.

شما با مشاهده دوره هوش مالی و رشد سودآوری در کسب‌وکار آنلاین، می‌توانید هوش مالی خود را تقویت کنید، استعداد خود را بشناسید و با استفاده از منابع و اطلاعات از استعداد خود بهره ببرید. پس از مشاهده این دوره، تصمیمات مالی شما هوشمندانه‌تر می‌شود و اقدامات صحیح‌تری جهت بهبود شرایط مالی خود انجام می‌دهید. در یک دوره کوتاه می‌توانید هوش مالی خود را چند برابر کنید.

همه می‌خواهند ثروتمند شوند، اما افراد کمی می‌توانند به این هدف برسند. قدرت در اطلاعات نهفته است.

 

اساتید دوره

محمد مهدی ربانی

او هشت سال پیش وقتی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه اصفهان بود، با سه تن از دوستانش یک پارکینگ در خیابان استاد مطهری اجاره می کنند و با سرمایه صفر مجله پنجره خلاقیت را تاسیس می کنند. او هم اکنون مدیرمسئول مجله است. این مجله هم اکنون یکی از موفق ترین رسانه ها در زمینه کارآفرینی در کشور است. این مجله یکی از اهدافی بوده که مدرس این دوره با استفاده از همین استراتژی ها در جوانی به آن دست یافته است. دکتر ربانی همچنین مدیرمسئول انتشارات نگاه نوین (مالک برند ثروتمندان خودساخته) است که کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات جزو پرفروش ترین کتاب های ایران هستند. حتما با کتاب اثر مرکب دارن هاردی آشنا هستید که اولین بار انتشارات ثروتمندان خودساخته آن را به مردم ایران معرفی کرد. محمد مهدی ربانی با اینکه علاقه زیادی به تدریس دارد و مدرس دانشگاه است، عقیده دارد که امروزه به افرادی نیز نیاز داریم که هم دانشگاهی باشند و هم در کف بازار، تجارت کنند تا دانش کاربردی را بتوانند به دیگران آموزش دهند. به همین دلیل او از 18 سالگی به کار ویزیتوری کتاب و دارو در داروخانه ها مشغول شد و هم اینک موسس داروسازی دیموند، یکی از نوآورترین داروسازی های کشور است. شرکت تینو که در زمینه اختصاصی استارتاپ ها مشغول به کار است، یکی دیگر از فعالیت های اجرایی اوست. به اندام دکتر کرمانی، سالم باش و ... استارتاپ هایی هستند که دکتر ربانی مستقیما در به وجودآمدن شان نقش داشته است. دکتر ربانی قبل از 30 سالگی، ده ها برنامه زنده تلویزیونی داشته و خدمت گذار عموم مردم ایران بوده است. ده ها مقاله و کتاب به صورت مکتوب به مخاطب خود ارایه داده است و ماموریت خود را کمک به دیگران برای رسین به اهداف خود می داند. او به صورت مستقیم در دانشگاه های داخلی و خارجی از جمله زوریخ و مادرید درس خوانده است و هم اکنون استاد ارشد آکادمی صادرات آلمان واقع در اشتوتگارت وابسته به دانشگاه اشتاین بایس است. او نماینده انحصاری موسسه آموزش عال سوئیس SSHE در ایران است. دکتر ربانی سالها بدون واسطه از اساتیدی مانند جک کنفیلد، برایان تریسی، جان دمارتینی، مک دونالد و ... تعلیم دیده است و جایزه های متعددی از آن ها دریافت نموده است.

person
mail