چگونه یک کسب و کار را با خانواده یا دوستان مان آغاز کنیم؟

7
درس
23
فایل
88
دقیقه
90000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
خوش آمدید
1:26 - 4.3 مگابایت
play_arrow
پیش از تماشای این دوره
00:16 - 1.2 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

سازماندهی کسب و کارتان

play_arrow
انتظارات تان را با تعیین حدود نقش تان مشخص کنید
3:51 - 17.7 مگابایت
play_arrow
معیارهایی را تعیین کنید که کار و زندگی شخصی تفکیک می کنند
4:14 - 19.6 مگابایت
play_arrow
سازگاریها و سبکها را شناسایی کنید
4:19 - 20 مگابایت
play_arrow
تاثیرات مالیات را بشناسید
3:58 - 18.4 مگابایت
play_arrow
اگر کسب و کارتان در خانه تان است
3:42 - 17.1 مگابایت
play_arrow
راه خروجی داشته باشید
4:36 - 21.1 مگابایت

تعیین حاکمیت و مالکیت

play_arrow
مالکیت کسب و کار را تعیین کنید - خانواده
3:39 - 18.7 مگابایت
play_arrow
مالکیت کسب و کار را تعیین کنید - دوستان
4:02 - 18.7 مگابایت
play_arrow
مشخص کنید که چه کسی صاحب اختیار است
3:52 - 18 مگابایت
play_arrow
ملاحظات سهامداران
4:08 - 19.2 مگابایت
play_arrow
پول را نشانم بده
4:22 - 20.3 مگابایت

نکاتی برای تداوم روند مناسب

play_arrow
ارتباطات موثر
4:13 - 19.5 مگابایت
play_arrow
مدیریت اختلاف
4:30 - 20.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
با یکدیگر جشن بگیرید
3:45 - 18.4 مگابایت

همکاری با دوستان و خانواده

play_arrow
راهنمای نجات زوج متاهل
4:32 - 20.8 مگابایت
play_arrow
مدیریت موفق فرزندانتان
3:50 - 17.8 مگابایت
play_arrow
همکاری با دوستان
3:52 - 17.8 مگابایت

نواحی عیب یابی

play_arrow
نشانه های مشکل
18:03 - 4 مگابایت
play_arrow
رقراری تعادل بین نقش خود در خانواده و محل کار
4:00 - 18.5 مگابایت
play_arrow
طراحی روشهای حل مشکلات
4:16 - 19.8 مگابایت
play_arrow
مدیریت بحران خانوادگی
3:34 - 21.1 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
مراحل بعدی
1:31 - 6.9 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

وقتی از کسب‌وکار خانوادگی صحبت می‌کنیم، ویژگی اصلی آن درگیر شدن چند عضو یک خانواده در یک کسب‌وکار است. برای بسیاری از افراد «کسب‌وکارهای خانوادگی» معادل یک شرکت کوچک یا شاید متوسط است که به‌صورت محدود فعالیت دارد و با مشکلاتی مانند «چه کسی رئیس باشد؟»، سروکار دارد. اگرچه کسب‌وکارهایی که «مامان و بابا» ها راه می‌اندازند کم‌وبیش چنین ویژگی‌هایی دارند، اما نباید از قدرت غول‌های تجاری دنیا که مدیریت خانوادگی دارند، غافل شد. پژوهشی در دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال مبتنی بر بررسی ۱۴۹ کسب‌وکار خانوادگی با درآمدی بیشتر از یک میلیارد دلار، نشان داد: کسب‌وکارهای خانوادگی در دوران رونق اقتصادی نسبت به کسب‌وکارهای دیگر درآمد بیشتری خلق نمی‌کنند، اما در دوران رکود و بحران عملکرد بسیار بهتری دارند.

امروزه نقش کسب‌وکارهای خانوادگی بیش از هر زمان دیگری پررنگ شده است و اقتصاد کشورهای بسیاری از آسیا تا اروپا تحت تأثیر فعالیت این شرکت‌هاست. کسب‌وکارهای خانوادگی فعالیت‌های تجاری را با تعهدات عاطفی در خانواده تلفیق کرده و بستری برای رشد ایجاد کرده‌اند. اما راه‌اندازی موفقیت‌آمیز این نوع کسب‌وکارها نیز نیازمند توجه به نکات و فنونی است که در این دوره یاد خواهید گرفت.

کسب‌وکار خانوادگی از دو سنگ بنای «کسب‌وکار» و «خانواده» به وجود آمده است. این ترکیب، سبب ایجاد هم‌افزایی میان «کسب‌وکار» و «خانواده» خواهد شد و ازاین‌روست که اهمیت دوچندان دارد. مدیریت مناسب در هر یک از این سنگ بناها به‌صورت مستقیم بر دیگری تأثیر خواهد گذاشت و این ویژگی سبب می‌شود تا مفهوم جدیدی برای مدیریت کسب‌وکار خانوادگی شکل گیرد. صاحبان چنین کسب‌وکارهایی علاوه بر داشتن مهارت‌های مدیریتی و کارآفرینی باید از مهارت‌های زندگی مانند ارتباطات نیز در سطح عالی برخوردار باشند.

در دوره چگونه یک کسب‌وکار را با خانواده و یا دوستانمان آغاز کنیم، باب مک گانن با 14 سال سابقه در تجارت و همکاری با افراد خانواده و دوستانش، به شما کمک می‌کند وظایف خانوادگی‌تان و وظایف تجاری‌تان را به‌صورت مجزا تعریف کنید. او درباره انجام کارهایی صحبت می‌کند که از مزایای مالی تجارت خود بهره‌مند شوید. نکات مهمی را در رابطه با مدیریت تجارت خانوادگی‌تان مطرح می‌کند. با این دوره همراه باشید تا کسب‌وکاری بدون مشکل و موفق با اعضای خانواده خود داشته باشید.

تصمیماتی که خانواده‌ها در کسب‌وکارشان با آن‌ها درگیر می‌شوند، گاهی بسیار دردناک هستند و پیامدهای این تصمیمات می‌تواند هم برای آینده خانواده و هم برای آینده کسب‌وکار بسیار بزرگ باشد. راه‌اندازی هر کسب‌وکار موفقی شاید سخت و استرس‌زا به نظر برسد. مدیریت یک کسب‌وکار خانوادگی شاید حتی چالش‌برانگیزتر باشد. به کمک این دوره یاد می‌گیرید که چطور کسب‌وکار خانوادگی خود را به‌سوی موفقیت رهنمون کنید.

راه‌اندازی کسب‌وکار موفق خانوادگی، علاوه بر ایجاد درآمد برای اعضای خانواده، سبب بهبود روابط میان اعضاء و کاهش مسائل و مشکلات اجتماعی برای خانواده‌ها خواهد شد.

اساتید دوره

باب مک گانن

باب مک‌گانن برنامه‌ی مدیریت پروژه را در سه قاره راه‌اندازی کرد. او متخصص BMP و مشاور Prince2 است. باب مک‌گانن معاون رئیس Mindavation در ایالت متحده و مدیر Mindavation Pty Ltd در استرالیا است. هر دو سازمان‌های مشاوره‌ای با ارائه‌ی مشاوران، کارگاه‌ها و مربیگری بر افزایش قابلیت‌های کسب‌وکار در پورتفولیو، برنامه‎‌ها و فضای مدیریت پروژه تمرکز می‌کنند.
باب متخصص در برنامه استراتژیک و مدیریت پورتفولیو است و، همچنین، کمک کرده است تا ادارات مدیریت پروژه را در سه قاره متفاوت ایجاد کنند. او 25 سال از IT، مدیریت پروژه و تجربه تجریه و تحلیل پروژه دارد، 18 سال از آن را با شرکت IBM همکاری داشته است. تجربه مدیریتی او شامل برونسپاری فناوری، اندازه‌گیری و کیفیت تحویل IT، تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار و مدیریت پروژه کلی است. باب در سطح بین‌المللی کار کرده است و نقش مهمی در توسعه‌ی برنامه‌های تجاری بین‌المللی در استفاده در ایالات متحده و اروپا دارد. اخیراً، در مشاغل مشاوره‌ای با Medicare و Canberra مشغول به کار بوده است. او تیم‌های پروژه‌ای را حتی به تعداد 460 نفر مدیریت کرده است و یک بار، به عنوان مدیر تحویل IT برای IBM، پشتیبانی از American Express را انجام داده است. باب به عنوان یک مدیر پروژه حرفه‌ای، توسط موسسه مدیریت پروژه، مدیر پروژه اجرایی و با آی بی ام و مربی مدیریت پروژه خبره، برای شرکت بوئینگ ارائه شد. او، همچنین، گواهینامه شاغل را در روش مدیریت Prince2 دارد و مقالاتی را در سطح بین‌الملل منتشر کرده است.

نظرات درباره چگونه یک کسب و کار را با خانواده یا دوستان مان آغاز کنیم؟ (3 نظر)

سلام.خوبهستید؟چرانمیشهدورهرایکجادانلودکرد؟
اا - 22 آذر 1399
متشکرم
مریم رحمانی - 19 آذر 1399
عالی بود
مهدی جوهری - 19 آذر 1399
person
mail