رهبری و حل مشکلات کسب و کار

1
درس
11
فایل
36
دقیقه
49000 تومان

آیا در کسب‌وکارتان با مشکل یا مسئله‌ای برخورد کرده‌اید؟ وقتی با یک مسئله پیچیده و مشکل برخورد می‌کنید، اولین عکس‌العمل شما چیست؟ چه راه‌حل‌هایی به ذهنتان می‌رسد؟ مشکلات بخش جدانشدنی هر کسب‌وکاری است. حل کردن مشکلات می‌تواند پراسترس باشد، اما نکته مثبت این است که اکثر مشکلات، قابل‌حل هستند.

 به چه چیزی مسئله می‌گویند؟ یک مسئله موقعیتی است که در آن با دشواری یا سرگشتگی مواجه می‌شویم. مسائل در شکل‌ها و ابعاد مختلفی ظاهر می‌شوند. مهارت حل مسئله اولین مهارت از مهارت‌های ده‌گانه زندگی است، که منعکس‌کننده یک رویکرد مثبت نسبت به زندگی و نقطه مقابل درماندگی محسوب می‌شود. حل مسئله به این معنی است که در برخورد با مشکلاتی که برایمان پیش می‌آید، به‌جای فرار کردن از مشکل یا نادیده گرفتن آن، مقابل مشکل بایستیم و آن را به نحو شایسته‌ای حل کنیم. باور زیربنایی این مهارت، اعتقاد فرد به توانایی خود در رفع درست مشکلات است. حل مسئله نیز مشابه مهارت تصمیم‌گیری، مستلزم چند فعالیت است. ابتدا باید این مشکل را به‌دقت تعریف کنید و سپس راه‌حل‌های متفاوت حل مشکل را مطرح کرده و موردبررسی قرار دهید و درنهایت مناسب‌ترین و مؤثرترین راه‌حل انتخاب و اجرا کنید.

داشتن مهارت حل مسئله تفاوت‌های بارزی را در یک حرفه خاص ایجاد می‌کند. یک بخش اساسی از نقش هر مدیر، یافتن راه‌حل برای مشکلات موجود و مشکلات بالقوه است. ازاین‌رو مدیری با اعتمادبه‌نفس در حل مشکلات، نقش بسزایی در حل این مشکلات دارد. بخش اعظم این اعتمادبه‌نفس را بهره‌مندی از یک فرایند خوب هنگام برخورد با مشکلات شکل می‌دهد. با یک فرایند خوب می‌توان، مشکلات را به‌سرعت و به‌طور مؤثر حل کرد. بدون این فرایند نیز راه‌حل‌ها بی‌تأثیر و بی‌فایده بوده و می‌تواند عواقب ناخوشایندی در پی داشته باشد.

در دوره رهبری و حل مشکلات کسب‌وکار، مایک فیگلیولو با تجربه حل تعدادی از چالش‌برانگیزترین مسائل شرکت‌های مولتی میلیاردی، فرایند 5 مرحله‌ای حل مسئله را آموزش می‌دهد، این فرایند که بسیار ساده و سرراست است، برای حل مسائل کسب‌وکارتان جواب می‌دهد و توسط شرکت‌های بزرگ مشاوره در سرتاسر جهان استفاده می‌شود.

در دوره رهبری و حل مشکلات کسب‌وکار یاد می‌گیرید، استراتژی‌هایی برای تعریف مسئله پیش‌آمده در کسب‌وکارتان پیدا کنید، همچنین با فرایند 5 مرحله‌ای حل مسئله، نحوه استفاده از ماتریس 2 در 2 برای اولویت‌بندی راه‌حل‌ها، تحلیل راه‌حل‌های موجود و متداول‌ترین دام‌های حل مسئله آشنا می‌شوید.

شما به‌عنوان کسی که کسب‌وکار خودش را دارد، هرروز با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، آشنایی با مراحل 5گانه حل مسئله می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر رشد کسب‌وکار شما داشته باشد. اگرچه شما درنهایت مسئله خود را پیدا می‌کنید، اما بسیاری از صاحبان کسب‌وکار، مهارت کافی در حل مسئله ندارند. این دوره شمارا با مراحل حل مسئله آشنا می‌کند، چیزی که برای موفقیت در کسب‌وکار و چیره شدن بر مشکلاتش اهمیت اساسی دارد. توانایی شما، در فهم مسئله، تعریف آن، پیدا کردن راه‌حل‌ها و انتخاب بهترین راه‌حل از میان راه‌حل‌های موجود است.

برای اینکه در حل مسئله خوب عمل کنید، باید این روش را در مسائل خودتان اعمال کنید. هرچه بیشتر از این روش استفاده کنید، راحت‌تر خواهید بود، سریع‌تر انجام خواهد شد و تأثیر بیشتری در حل مسئله شما خواهد داشت. زمانی که 5 مرحله این روش را با نظم و سخت‌گیری دنبال کنید، همیشه به یک نتیجه دقیق، قانع‌کننده و صریح می‌رسید. به کمک فرایند 5 مرحله‌ای می‌توانید، در عدم قطعیت‌ها و تغییرات روزانه در کسب‌وکارتان، به‌خوبی رهبری کنید.

اساتید دوره

مایک فیگلیولو

مایک فیگلیولو بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ThinkLEADERS ، LLC ، یک شرکت خدمات حرفه ای است که متخصص در توسعه رهبری است. او نویسنده One Piece of Paper: The Simple Approach to قدرتمند ، رهبری شخصی است و یک سخنران و وبلاگ نویس شناخته شده ملی است.

نظرات درباره رهبری و حل مشکلات کسب و کار (1 نظر)

عالی هستید امیدوارم‌هر لحظه به موفقیت بیشتر برسید از زحمات شما صمیمانه سپاسگزاریم
مهرانگیز جلالی پروین - 6 آذر 1399
person
mail