مدیریت منابع انسانی در بحران

4
درس
12
فایل
30
دقیقه
49000 تومان

بحران سازمانی عبارتست از پدیده ای که احتمال وقوع آن پایین است اما تاثیرگذاری زیادی بر قابلیت اجرایی سازمان دارد. در واقع عامل ایجاد بحران در سازمان و هم چنین روش های حل آن مبهم است و در هنگام مواجه با آن سریعاً باید تصمیمات مربوط به حل آن باید اتخاذ شود.

در شرایط بحران اقتصادی انتظار می رود که مدیران منابع انسانی نقش عقلایی و فعالی در تبدیل بحران به فرصت ایفا کنند. براساس مطالعات، مدیران منابع انسانی مجموعه اقدامات مختلفی را برای مقابله با بحران بکار می گیرند که به طور عمده نگاه کوتاه مدت داشته و به جای تسهیل دستیابی به مزیت رقابتی پایدار، تنها اجرای استراتژی های کاهشی را پشتیبانی می کند که آثار منفی بر روحیه و انگیزه کارکنان خواهد داشت.

نیروی انسانی یکی از مهمترین سرمایه سازمانی محسوب می شوند که نقش کلیدی در پیشرفت یا عدم پیشرفت سازمان ایفا می کند. اما سوال مهمی که مطرح می شود این است که در زمان مواجه با رکود اقتصادی به عنوان بحران سازمانی، چگونه باید با نیروی انسانی، برخورد کرد؟

زمانی که بحران رخ می دهد حیاتی است که کسب و کارها با کارکنان خود ارتباط داشته و یک پیام قوی و وحدت بخش ارسال کنند. منابع انسانی قبل، در خلال و بعد از بحران  نقشی محوری دارد. در این دوره، مشار منابع انسانی، کاترین ماتیس زوندل و متخصص APR، دیوید اوتز، توضیح می دهند که چطور یک پلن ارتباطی آماده کنید تا برای بحران آماده باشید، توصیه هایی درباره ارتباطات و هماهنگ سازی فعالیت ها در خلال بحران دارند، و نشان می دهند چطور بعد از رفع خطر به فعالیت ها ادامه دهید.

با آن ها همراه باشید و بیاموزید چطور ایمنی کارکنان را حفظ کنید، تضمین کنید که فرهنگ شما آسیب نمی بیند، برای دورکاری و تخصیص دوباره مشاغل آماده باشید، و آموزش ها و منابع مورد نیاز برای ادامه حرکت رو به جلوی سازمان بعد از چالش ها را فراهم کنید.

اساتید دوره

کاترین ماتیس

کاترین ماتیس مشاور و مربی حرفه ای است که به ساخت فرهنگ سازمانی مثبت کمک میکند.

شرکت او، سیویلیتی پارتنرز، مشاوره و آموزش در حوزه های ارتباطات داخلی، حل تعارضات، قلدری در محل کار، آزار جنسی، تنوع، ارتباط بین فرهنگی، محیط های کاری خصمانه و مهارتهای ارتباطی شخصی ارائه می دهد.

سیویلیتی پارتنرز افتخار کار با مشتریانی همچون سومین شرکت بزرگ انرژی دنیا، صلیب سرخ، نیروی دریایی آمریکا و ارتش آمریکا، و طیف گسترده از دانشگاه ها، بیمارستان ها، آژانس های دولتی، سازمانهای غیر انتفاعی، و کسب و کارهای خصوصی در صنایع مختلف را داشته است.

کاترین تحقیقات و برنامه های آموزشی خود را در سطح ملی و بین المللی ارائه کرده است. همچنین چندین حضور در خبرگزارهای مختلف کشور از جمله FOX، NBC و ABC را داشته و در رسانه هایی همچون MSNBS، مجله Inc، مجله کارآفرینی و USA Today از او نقل قول شده است. او یکی از مولفین کتاب BACK OFF! است که کن بلنچارد، استاد کسب و کار، آن را «جامع ترین و ارزشمندترین راهنمای این حوزه» می داند. کاترین همچنین مقالاتی برای طیف گسترده ای از مجلات در صنایع مختلف با موضوع منابع انسانی، رهبری، ایمنی، توسعه فردی، کمک به کارکنان و غیره نوشته است.

کاترین رییس سابق انجمن آموزش و توسعه آمریکا در سن دیگو بوده و اکنون استاد مدعو در دانشگاه ملی و دانشگاه ساوث وسترن است. مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته ارتباطات از دانشگاه ایالتی سن دیگو دریافت کرده است.

person
mail