آموزش سیستم کانبان برای استارتاپ ها و تولید ناب

6
درس
20
فایل
62
دقیقه
79000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

درک اصول ناب

play_arrow
خوش آمدید
1:27 - 4.8 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
کانبان و تولید درست به موقع
4:00 - 13.8 مگابایت
play_arrow
کانبان و ظرفیت محدود
3:24 - 11.4 مگابایت
play_arrow
کانبان و مجموعه های کاری
3:23 - 11.4 مگابایت
play_arrow
نرم افزار
3:37 - 12.3 مگابایت
play_arrow
پنج ویژگی کانبان
3:06 - 10.6 مگابایت

سازمان ناب

play_arrow
نقشه جریان ارزش چیست
3:09 - 10.6 مگابایت
play_arrow
نقشه جریان ارزش درست کنید
3:15 - 11.1 مگابایت
play_arrow
سیستم کششی داشته باشید
3:45 - 13.1 مگابایت
play_arrow
تقاضا از تیم
3:27 - 11.7 مگابایت
play_arrow
تعیین ظرفیت
4:09 - 14.0 مگابایت

برد کانبان

play_arrow
تجسم جریان محصول
3:29 - 11.7 مگابایت
play_arrow
مدیریت ابعاد صف
3:25 - 12.1 مگابایت
play_arrow
محدوده کار در دست انجام
1:35 - 5.3 مگابایت
play_arrow
استفاده از نمودار جریان
2:59 - 10.1 مگابایت

تنظیم برد

play_arrow
سه دسته بندی خدمات
3:41 - 12.6 مگابایت
play_arrow
کارت های ویژگی ها
3:22 - 11.5 مگابایت
play_arrow
تخمین های سطح بالا
3:36 - 12.4 مگابایت

کار روی برد

play_arrow
مشکلات کانبان
4:02 - 13.7 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
قدم های بعدی
1:47 - 6.1 مگابایت

كانبان چيست؟

Kanban یک روش قدرتمند است که از تجسم کار استفاده می کند. کانبان بهترین انتخاب برای محیط های استارتاپی است چون با شرایط و حلقه های بازخورد سریع سازگار می باشد. با استفاده از Kanban شما باید بر روی تجسم کار در حال پیشرفت، نگه داشتن گردش کار به شکل ثابت و یادگیری از اشتباهات برای کاهش زمان چرخه های یادگیری تمرکز کنید.

کانبان یک سیستم زمان‌بندی برای رویکردهای تولید ناب و ساخت هم‌زمان است. سیستم کانبان توسط تای‌ایچی اونو، یک مهندس صنایع ژاپنی فعال در شرکت خودروسازی تویوتا، با هدف بهبود کارایی در تولید، توسعه داده شد.

کانبان یکی از روش‌های دستیابی به نگرش تولید به‌موقع است. این سیستم در واقع نام خود را از کارت‌هایی گرفته‌است، که در کارخانجات تویوتا، برای رهگیری فرایند تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه سیستم کانبان به‌عنوان ابزاری برای پشتیبانی در زمان اجرای سیستم‌های تولید، تبدیل شده‌است.

چرا کانبان به استارتاپ ها کمک می کند؟
یک استارتاپ با چالش های بسیاری مواجه است. Kanban یک راه حل مناسب برای چنین سازمان هایی است. کانبان اجازه می دهد استارتاپ ها بیشتر یاد بگیرند و بازدهی خود را بالا ببرند.

تیم هایی که از Kanban استفاده می کنند، خیلی سریع در مورد روند کاری خود، به اکتشافات ارزشمندی دست می یابند، اکتشافاتی که به طور چشمگیری سرعت رشد را بهبود می بخشد. پیشرفت سریع برای هر کسب و کاری مهم است، اما در یک استارتاپ می تواند موضوع مرگ یا زندگی باشد. استارتاپ ها به کمک Kanban می توانند به طور مستمر در حال پیشرفت باشند.

کانبان از بسیاری از جهات، خلاف شهود است. این سیستم متکی بر قوانین و روش های ساده است، و این قوانین به شما کمک می کنند یک تغییر سازمانی بزرگ را آغاز کنید. برد کانبان شاید یک نمودار ساده باشد که جریان کاری تیم را نشان می دهد. اما به شما کمک می کند تیم های چندعملکردی و خودسازماندهی شده بسازید، همکاری را تشویق کنید و بهره وری را افزایش دهید. کانبان کلید معرفی اصول ناب به سازمان است. ناب به تیم های شما کمک می کند فعالیت های خود را بهتر اولویت بندی کنند و با حذف هدررفت فرایندها، همواره در حال بهبود باشند. دراین دوره اصول اساسی ناب را بیاموزید و از برد کانبان برای کمک به تیم خود در اولویت بندی فعالیت ها استفاده کنید. درباره شروع فلسفه ناب، درست کردن برد، بهینه سازی جریان کاری و موارد بیشتر بیاموزید.

کانبان جریان ساده ای دارد. کار در حال انجام را محدود می کند به طوری که ارزش به سرعت و به طور منظم تولید می شود، بنابراین باعث بازدهی بیشتر کل سیستم می شود.

از آنجایی که هر تیم دارای فرایند مختص به خود برای تکمیل کار است، تخته کانبان به شما اجازه می دهد تا جریان کاری خود را بر روی آن پیاده کنید. در ادامه این پست از داناپ به توضیح 5 گام اصلی تکمیل تخته کانبان می پردازیم.

عناوین عبارتند از:

اصول ناب
کانبان و ظرفیت محدود
پنج ویژگی کانبان
شروع فلسفه ناب
ایجاد نقشه جریان ارزش
تجسم جریان محصول
استفاده از نمودار جریان تجمیعی
تنظیم و استفاده از برد کانبان
مشکلات کانبان

اساتید دوره

داگ روز

داگ روز به متخصصان فورچون 500 و مدیران پروژه نسل بعد می آموزد چطور چابک باشند و تغییر را رهبری کنند.

داگ روز متخصص مربیگری، آموزش و مدیریت تغییر سازمانی است. او بیش از 20 سال مشغول تحول سازمان ها از طریق تکنولوژی و آموزش است. او به چندین شرکت فورچون 500 کمک کرده فرایندهای کسب و کار خود را بهینه کنند و بهره وری و خروجی خود را افزایش دهند. آخرین کتاب او رهبری تیم های چابک نام دارد. همچنین چندین دوره آموزشی جذاب در دانشگاه های شیکاگو، سیراکیوز، اموری و ویرجینیا دارد.

داک مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دارد. متخصص معتبر مدیریت پروژه، متخصص چابک، متخصص اسکرام مستر، متخصص اسکرام، مربی فنی CompTIA و توسعه دهنده معتبر آپاچی هادوپ (CCHD) است

person
mail