مبانی هوش مصنوعی یادگیری ماشین

7
درس
20
فایل
80
دقیقه
99000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

معرفی

play_arrow
خوش آمدید
1:51 - 5.5 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

یادگیری ماشین چیست؟

play_arrow
چه چیزی به معنی یادگیری است
4:08 - 11.5 مگابایت
play_arrow
کار با داده
3:57 - 11.5 مگابایت
play_arrow
استفاده از یادگیری ماشین
4:02 - 10.3 مگابایت
play_arrow
تفاوت انواع یادگیری ماشین
3:56 - 9.9 مگابایت

روش های مختلف یادگیری ماشین

play_arrow
الگوریتم های نظارتی
3:58 - 9.4 مگابایت
play_arrow
الگوریتم های غیرنظارتی
4:20 - 12.1 مگابایت
play_arrow
الگوریتم های نیمه نظارتی
4:29 - 12.6 مگابایت
play_arrow
الگوریتم های تقویت شده
4:22 - 11.4 مگابایت

معروفترین الگوریتم های یادگیری ماشین

play_arrow
مشکلات استفاده از یادگیری ماشین
3:59 - 10.4 مگابایت
play_arrow
الگوریتم درخت تصمیم
4:34 - 8.3 مگابایت
play_arrow
الگوریتم نزدیکترین همسایگی
4:34 - 11.7 مگابایت
play_arrow
الگوریتم k-means
4:43 - 12.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
رگرسیون
4:23 - 10.4 مگابایت
play_arrow
الگوریتم نایو بیز
4:46 - 10.0 مگابایت

اعمال الگوریتم ها

play_arrow
دنبال کردن داده ها
4:34 - 11.7 مگابایت
play_arrow
متناسب سازی داده ها
3:38 - 10.5 مگابایت
play_arrow
انتخاب بهترین الگوریتم
3:59 - 10.5 مگابایت

چالش های معمول

play_arrow
چالش های یادگیری ماشین
4:19 - 12.1 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
گام بعدی
1:27 - 4.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

دنیای تکنولوژی و فناوری همه افراد را وادار به کنار آمدن با زندگی ماشینی کرده است. زندگی ماشینی که بتوان با آن رفتارها و وظایف انسانی را تطبیق داد. ظاهر شدن شبکه‌های اجتماعی و پیشرفت اینترنت موجب افزایش حجم داده‌ها در حد وسیع شده است. درواقع استخراج اطلاعات مهم از بین داده‌های بسیار زیاد، دستیابی به یک تصمیم و انتخاب بینش درست، یکی از تخصص‌های بسیار مهم برای ماندگاری و بقای کسب‌وکارهای امروزی محسوب می‌شود. هوش مصنوعی در این زمینه بسیار مؤثر عمل کرده و به ما در استخراج داده‌ها و داده‌کاوی هوشمند، کمک شایانی می‌کند.

هوش مصنوعی، مطالعه چگونگی آموزش رایانه‌ها، به‌گونه‌ای که رایانه‌ها بتوانند کارها را بهتر از انسان‌ها انجام دهند. یادگیری ماشین، شاخه‌ای از هوش مصنوعی و نوعی یادگیری است که در آن دستگاه می‌تواند به‌تنهایی و بدون اینکه برنامه‌ریزی شود، یاد بگیرد. درواقع یک اپلیکیشن از هوش مصنوعی است که توانایی یادگیری و بهبود خودکار از تجربه و آموزش را به سیستم می‌دهد.

یادگیری ماشین یکی از فعال‌ترین حوزه‌ها در هوش مصنوعی است و این به خاطر پیشرفت بیگ دیتا است. همچنین به خاطر پیشرفت‌های بزرگ در الگوریتم‌های یادگیری ماشین است. ما حالا ماشین‌هایی داریم که می‌توانند یاد بگیرند با خودروها رانندگی کنند، درباره داروهای جدید تحقیق کنند و حتی در بازی‌هایی که نیازمند استراتژی و خلاقیت بالایی هستند، بازیکن حرفه‌ای باشند. این توانایی‌ها فقط شروع کار هستند. ماشین‌ها در انجام دادن کارهایی که درگذشته فقط توسط انسان‌ها انجام می‌شد، پیشرفت زیادی کردند. ماشین‌ها در حال یادگیری هستند که چطور از طریق تطابق الگوها و تصمیم‌گیری استراتژیک، قضاوت بهتری داشته باشند.

در دوره مبانی هوش مصنوعی یادگیری ماشین، داگ روز، مفاهیم و تکنولوژی یادگیری ماشین را در سطح بالایی برای شما مرور می‌کند. در این دوره شما می‌بینید که ماشین‌ها چطور یاد می‌گیرند. برخی از پراستفاده‌ترین الگوریتم‌های یادگیری ماشین را خواهید دید و درنهایت ایده‌هایی خواهید دید از اینکه چطور بهترین الگوریتم را انتخاب کنید.

سازمان‌های زیادی از این تکنولوژی به نفع خودشان استفاده می‌کنند، و می‌گویند یکی از بزرگ‌ترین موانع، پیدا کردن کارمندانی هست که دانش درباره یادگیری ماشین داشته باشند. این دوره فقط برای دانشمندان داده نیست، بلکه برای مدیران، کارآفرینان و دانشجویان و افراد حرفه‌ای که می‌خواهند درک بهتری از یادگیری ماشین داشته باشند، طراحی‌شده است.

شما پس از مشاهده دوره هوش مصنوعی یادگیری ماشین، دیدگاهی درباره مفاهیم و تکنولوژی‌های یادگیری ماشین، به دست می‌آورید و می‌توانید از چند الگوریتم یادگیری ماشین برای یادگیری مجموعه داده‌های بزرگ استفاده کنید. همچنین می‌توانید با کمک این تکنولوژی تصمیمات بهتری بگیرید و بین داده‌های خود الگویی را تشخیص دهید و با کمک مدل ترکیبی برای بالا بردن دقت استفاده می‌کنید. پس بیایید ببینید این ماشین‌ها در جهان یادگیری ماشین چه‌کار کرده‌اند.

 

اساتید دوره

داگ روز

داگ روز به متخصصان فورچون 500 و مدیران پروژه نسل بعد می آموزد چطور چابک باشند و تغییر را رهبری کنند.

داگ روز متخصص مربیگری، آموزش و مدیریت تغییر سازمانی است. او بیش از 20 سال مشغول تحول سازمان ها از طریق تکنولوژی و آموزش است. او به چندین شرکت فورچون 500 کمک کرده فرایندهای کسب و کار خود را بهینه کنند و بهره وری و خروجی خود را افزایش دهند. آخرین کتاب او رهبری تیم های چابک نام دارد. همچنین چندین دوره آموزشی جذاب در دانشگاه های شیکاگو، سیراکیوز، اموری و ویرجینیا دارد.

داک مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دارد. متخصص معتبر مدیریت پروژه، متخصص چابک، متخصص اسکرام مستر، متخصص اسکرام، مربی فنی CompTIA و توسعه دهنده معتبر آپاچی هادوپ (CCHD) است

person
mail