ایجاد تیم های موفق

6
درس
19
فایل
44
دقیقه
59000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
بردن تیم به سطح بالاتر
1:21 - 4.1 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

تیم‌های امروزی

play_arrow
تیم‌ها بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارند
2:16 - 7.3 مگابایت
play_arrow
مسیرهای خیلی سخت
2:20 - 7.3 مگابایت
play_arrow
بررسی عمیق‌تر توسعه گروه
2:40 - 8.5 مگابایت

انواع تیم‌های کاری

play_arrow
درک انواع کار تیمی
1:30 - 4.7 مگابایت
play_arrow
هماهنگی در کار تیمی
1:20 - 4.3 مگابایت
play_arrow
همکاری در کار تیمی
1:23 - 4.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
مشارکت کردن در کار تیمی
2:19 - 7.2 مگابایت

عوامل بحرانی

play_arrow
امنیت جسمانی
2:49 - 8.9 مگابایت
play_arrow
امنیت روانی
3:05 - 9.7 مگابایت
play_arrow
طرد شدن باعث درد می‌شود
2:43 - 8.5 مگابایت
play_arrow
تعلق داشتن مهم است
2:44 - 8.7 مگابایت
play_arrow
حس تعلق
2:56 - 9.2 مگابایت
play_arrow
هدف
2:10 - 6.8 مگابایت
play_arrow
اعتماد
2:43 - 8.7 مگابایت

ایجاد موفقیت

play_arrow
الگوی جدید تیم
2:44 - 8.5 مگابایت
play_arrow
تیم‌های مجازی و جهانی
2:43 - 8.5 مگابایت
play_arrow
استراتژی‌هایی برای رهبران تیم‌ها
2:11 - 6.8 مگابایت

نتیجه گیری

play_arrow
خلاصه
1:56 - 6.1 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های یک استارتاپ افرادی هستند که حول یک ایده دورهم جمع شده‌اند و یک تیم تشکیل داده‌اند. اهمیت تیم‌سازی و کار تیمی این روزها برای هر پروژه‌ای در هر زمینه‌ای بسیار بالاست و در موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه نقش کلیدی و تأثیرگذاری دارند. اما چگونه می‌توانیم یک تیم حرفه‌ای، باانگیزه و سخت‌کوش بسازیم؟ راه‌های ساخت تیم کارآمد و قوی چیست؟ برای بهبود ارتباطات و شبکه‌سازی و ساخت یک تیم قدرتمند و منسجم چه باید کرد؟

امروزه اکثر کارها در سازمان‌های مختلف در جهان، توسط تیم‌ها انجام می‌شود. درواقع تعداد تیم‌های سازمان‌ها نسبت به 5 سال قبل، دو برابر شده است. کارکنان تقریباً تمام‌ وقت خود را در تیم‌های مختلف صرف می‌کنند. تیم‌ها مهم‌ترین واحد در محیط کار امروزی هستند. اگر تیم‌ها را به‌درستی مدیریت کنیم، می‌توانیم افراد و سازمان را به جلو پیش ببریم، درغیراین صورت عملکرد سازمان تضعیف می‌شود و مهم‌ترین افراد خودش را از دست می‌دهد.

دکتر بریت آندرتا، نویسنده و مشاور که با شرکت‌هایی از همه بخش‌ها کار می‌کند، تا آن‌ها را به حداکثر پتانسیل خودشان برساند. در کتابش وجه تمایز تیم‌های دارای بهترین عملکرد را با بقیه به اشتراک گذاشته است. او در دوره ایجاد تیم‌های موفق، نیز دلایلی که برخی تیم‌ها موفق می‌شوند و برخی عملکرد ضعیفی دارند را با شما به اشتراک می‌گذارد. همچنین شرایط مهمی که برای تیم شما مهم است تا بهترین عملکرد خودش را داشته باشد، و توصیه‌هایی که می‌توانید از همین‌الان استفاده کنید و موفق‌تر باشید را آموزش می‌دهد. تیم‌های امروزی را توصیف می‌کند، انواع تیم‌های کاری را توضیح می‌دهد، عوامل بحرانی که یک تیم می‌تواند با آن مواجه شود را نام می‌برد و درنهایت چگونگی ایجاد موفقیت در تیم سازی را آموزش می‌دهد. اگر می‌خواهید تیم خودتان را به نهایت پتانسیل خودش برسانید، شروع به دیدن آموزش این دوره کنید.

حتماً این جمله معروف را شنیده‌اید، که "در تیم نباید هرکس فقط خودش را در نظر بگیرد" این جمله را "ورنن لاو" که یک بازیکن بیس‌بال بود، در سال 1960 گفت. اما این جمله اشتباه است. تیم‌هایی که بهترین عملکرد رادارند، یک واحد یکپارچه ایجاد می‌کنند که به کار تک‌تک اعضا احترام می‌گذارد و کاری می‌کند به خاطر کسی که هستند، احساس باارزش بودن و منحصربه‌فرد بودن بکنند. در تیم "من" وجود دارد. درواقع من‌های زیادی وجود دارند. محیط تیم نه‌تنها باید به این من‌ها احترام بگذارد، بلکه باید کاری کند که اعضا آن‌قدر احساس امنیت کنند که بهترین عملکرد خودشان را داشته باشند. وقتی این کار به‌درستی انجام شود، اعضای تیم احساس تعلق می‌کنند و گروه در مسیر رسیدن به بهترین عملکرد قرار می‌گیرد، عملکردی که از لحاظ عصب‌شناسی با بقیه متفاوت است.

 

پایه و اساس هر کسب‌وکاری، داشتن یک تیم قوی و باانگیزه است. تیم سازی مانند تشکیل خانواده است، خانواده‌ای که قرار است با استارتاپ‌شان زندگی کنند. وجود حامی مالی قدرتمند و ایده‌های عالی بسیار، جز با کمک افراد توانمند به نتیجه نخواهد رسید تاجایی‌که سرمایه‌گذاران نیز بر این عقیده‌اند: «ما روی تیم سرمایه‌گذاری می‌کنیم، نه ایده!». در یک تیم استارتاپی مثل یک تیم فوتبال، افراد با توجه به مهارتشان در جایگاه‌هایی متفاوت قرار می‌گیرند اما همگی در یک‌جهت و به‌سوی یک هدف عمل می‌کنند. بنابراین آنچه در هر تیمی اهمیت دارد «هم‌افزایی» است. درواقع، توانمندی‌های متفاوتِ افراد کمک می‌کند تا یک ایده از زوایای مختلفی مورد تحلیل قرار بگیرد و به بهترین شکل پردازش شود. درنهایت، تیم به نوآوری و ابتکار در ارائه محصولات یا خدمات خود خواهد رسید. به همین سبب است که «داشتن یک تیم خلاق و کار بلد» را دارایی یک شرکت نوپا می‌دانند.

اساتید دوره

بریت آندرتا

دکتر Britt Andreatta رهبر فکری بین المللی شناخته شده در رهبری و یادگیری است. او در زمینه رهبری، روانشناسی، آموزش و پرورش و علوم انسانی خود با استفاده از زمینه ی منحصر به فرد خود، درک عمیق از چگونگی باز کردن بهترین افراد را دارد و به سازمان ها کمک می کند تا به توانایی های خود برسند.

بریت حرفه ای با تجربه است که بیش از 25 سال تجربه مشاوره با شرکت های فورچون 100، کسب و کار، دانشگاه ها، و سازمان های غیر انتفاعی است.

 

person
mail