استراتژی هایی برای ایجاد ثبات در دوران رکود اقتصادی

5
درس
20
فایل
68
دقیقه
79000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
آمادگی برای رکود
1:26 - 4.7 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
استراتژی‌هایی برای استفاده در رکود
4:10 - 13.1 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
استراتژی‌های مقاوم در برابر رکود
4:14 - 13.1 مگابایت

بررسی کلی رکودها

play_arrow
رکودهای منطقه‌ای
2:47 - 9.0 مگابایت
play_arrow
رکودهای صنعتی
3:25 - 11.0 مگابایت
play_arrow
رکودهای شرکتی
3:14 - 11.7 مگابایت
play_arrow
از کجا بفهمیم رکودی در راه است؟
3:14 - 10.6 مگابایت
play_arrow
آنالیز SWOT
4:12 - 13.5 مگابایت
play_arrow
متنوع‌سازی ریسک رئیس
3:25 - 10.9 مگابایت
play_arrow
شروع از پایین
3:33 - 11.2 مگابایت
picture_as_pdf
تحلیل SWOT شخصی
- 1 مگابایت

مقابله با رکود

play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 1 - آمادگی داشتن
3:57 - 12.2 مگابایت
play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 2 - تلاش بیشتر
3:45 - 12.1 مگابایت
play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 3 - مخفی شدن
3:30 - 11.2 مگابایت
play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 4 - فرار کردن
3:42 - 11.7 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
تغییر شغل در دو قدم
3:08 - 9.8 مگابایت
play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 5 - ساختن
3:50 - 12.3 مگابایت

سرمایه‌گذاری

play_arrow
استراتژی مقاوم در برابر رکود 6 - سرمایه‌گذاری
2:50 - 9.0 مگابایت
play_arrow
در کسب و کاری سرمایه‌گذاری کنید که کنترلش می‌کنید
2:59 - 9.6 مگابایت
play_arrow
در بازارهای عمومی سرمایه‌گذاری کنید
3:53 - 12.5 مگابایت

نتیجه‌گیری

play_arrow
کنترل دست شماست
2:04 - 6.6 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

اقتصاد در چرخه کسب‌وکار حرکت می‌کند و این یعنی اگر الآن رکودی نیست، بالاخره یک رکود اقتصادی خواهد آمد. بعضی‌ها تسلیم می‌شوند و شغلشان را از دست می‌دهند و یا در افسردگی غرق می‌شوند. این‌ها تلفاتی است که تعدادش میلیون‌ها نفر خواهد بود و آن‌ها به طرز بدی خواهند فهمید که چرا به علم اقتصاد "علم ملالت‌انگیز" می‌گویند. رکودها باعث ضررهای شخصی بزرگی می‌شوند و نه‌تنها برای سلامت روانی، بلکه برای سلامت فیزیکی هم این‌گونه است.

همهٔ ما شرکت‌های بزرگی را که نامشان سال‌ها در صدر صنایع می‌درخشیدند به یاد داریم که چطور در جریان گرداب بحران اقتصادی فراگیر، گرفتارشده و نام و اعتبارشان به تاریخ پیوسته است. بحران اقتصادی معمولاً اثرات پیوسته بر تمام صنایع دارد و از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط گرفته تا غول‌های صنایع؛ همه را با مشکل مواجه می‌سازد. برخی افراد فکر می‌کنند وقتی رکود اقتصادی رخ می‌دهد. هیچ کاری نمی‌توانند انجام بدهند یا خوش‌شانس هستند و کارشان را خوب انجام می‌دهند یا بدشانس می‌شوند و رنج می‌برند. اما درهرصورت از دست آن‌ها خارج است. در زمان بحران اقتصادی، نمی‌توان گفت هیچ صنعتی در امان خواهد ماند اما با برنامه‌ریزی منسجم و آمادگی مناسب، نه‌تنها می‌توان از آسیب‌های احتمالی پیش‌گیری کرد، بلکه می‌توان رشد کسب‌وکار در زمان بحران اقتصادی را نیز پیش‌بینی نمود.

در دوره استراتژی‌هایی برای ایجاد ثبات در دوران رکود اقتصادی، جیسون شنکر مدیرعامل Prestige Economics و مشاور در خصوص یافتن فرصت‌های رشد در زمان رکود اقتصادی، مهم‌ترین رازها را با شما در میان می‌گذارد. او در این دوره 6 استراتژی را یاد می‌دهد که به شما کمک خواهد کرد در زمان رکود اقتصادی ایمن باشید. همچنین با گذراندن این دوره می‌آموزید چگونه برای رکود اقتصادی آمادگی داشته باشید، چگونه مقابله کنید، از آن فرار کنید، پنهان شوید یا راه خودتان را بسازید و در زمان رکود سرمایه‌گذاری کنید.

موضوعات دور استراتژی‌هایی برای ثبات در دوران رکود اقتصادی عبارت‌اند از: در دوران رکود چه استراتژی‌هایی را استفاده کنیم، استراتژی‌های مقاوم در برابر رکود را بشناسیم. انواع رکودهای منطقه‌ای، صنعتی و شرکتی چگونه است. آنالیز SWOT چگونه است. در بازارهای عمومی و کسب‌وکاری که کنترلش راداریم، سرمایه‌گذاری کنیم.

مطالعاتی در سال 2015 توسط استادان دانشگاه استنفورد هاروارد انجام شد، نشان داد افرادی که نگران از دست دادن شغلشان هستند، احتمال مریض شدن آن‌ها 50 درصد بیشتر است. این مطالعه همچنین نشان داد که کار کردن برای ساعت‌های طولانی 35 درصد شانس مریض شدن شمارا بیشتر می‌کند و 20 درصد بیشتر احتمال دارد که در آن سال بمیرید. اما شما مجبور نیستید که یکی از آن افراد باشید که تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار می‌گیرد.

شما با گذراندن این دوره آماده می‌شوید و یک استراتژی و برنامه دارید و گزینه‌هایی رادارید که می‌دانید. شاید به سمت صنعت دیگری می‌روید، یا برای شهری جدید چمدان جمع می‌کنید، یا کسب‌وکاری را شروع می‌کنید که منحصراً برای خودتان است تا در رکود بعدی رشد کنید و نجات پیدا کنید. شما از این رکود رد می‌شوید و وقتی وضعیت خوب فرابرسد، برای استفاده از آن در موقعیت خوبی خواهید بود. هرچند رکود در راه باشد، اما شما می‌توانید کسب‌وکار، سرمایه و حرفه خودتان را در مقابل رکود مقاوم کنید.

یک استراتژی انتخاب کنید، مهارت سازی کنید و همیشه در حال یادگیری باشید. بنابراین هم در زمان بد و هم در زمان خوب می‌توانید موفق باشید.

اساتید دوره

جیسون شنکر

جیسون شنکر یک اقتصاددان، کارشناس امور مالی، سخنران‌ و نویسنده‌ی پیشرو است. جیسون رئیس The Futurist Institute و Prestige Economics است. از سال 2004 او یکی از سخنران‌های اصلی کنفرانس‌های حرفه‌ای و مهمان دائمی CNBC و CNN و Bloomberg Television بوده است. او بیش از 20 کتاب درمورد رهبری، امور مالی، اقتصاد و فناوری‌های نوظهور نوشته است که 11 کتاب او جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده‌اند. جیسون در زمینه روندهای آینده‌ فناوری، اقتصاد، بازارهای مالی و مدیریت ریسک به مدیران، سرمایه‌گذاران نهادی و دولت‌ها مشاوره می‌دهد. Bloomberg News جیسون را بخاطر دقتش در پیش‌بینی‌هایش، از سال 2011 در 25 زمینه مختلف، بهترین پیش‌بینی‌کننده معرفی کرده است.

person
mail