مبانی هوش مصنوعی | ماشین های تفکر

8
درس
20
فایل
92
دقیقه
109000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه

play_arrow
خوش آمدید
2:04 - 6.5 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

هوش مصنوعی چیست

play_arrow
هوش مصنوعی را تعریف کنید
4:53 - 15.6 مگابایت
play_arrow
تاریخچه هوش مصنوعی
4:62 - 14.6 مگابایت
play_arrow
نقاط ضعف و قدرت هوش مصنوعی
4:59 - 15.9 مگابایت
play_arrow
هوش مصنوعی را برنامه‌ریزی کنید
5:03 - 16.6 مگابایت

ظهور یادگیری ماشین

play_arrow
یادگیری ماشین
5:04 - 16.4 مگابایت
play_arrow
شبکه‌های عصبی مصنوعی
4:32 - 14.4 مگابایت
play_arrow
پرسپترون‌ها
5:23 - 17.3 مگابایت

یافتن رویکرد مناسب

play_arrow
الگوهای تطابق
5:0 - 15.8 مگابایت
play_arrow
داده درمقابل استدلال
4:39 - 14.9 مگابایت
play_arrow
یادگیری غیرنظارتی
4:44 - 15.2 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
روش پس‌انتشار
4:28 - 14.2 مگابایت
play_arrow
رگرسیون
4:57 - 15.8 مگابایت

برنامه‌های متداول هوش مصنوعی

play_arrow
رباتیک
4:58 - 15.9 مگابایت
play_arrow
پردازش زبان طبیعی
4:47 - 15.2 مگابایت
play_arrow
اینترنت اشیا
4:15 - 13.6 مگابایت

ترکیب با سایر تکنولوژی‌ها

play_arrow
بیگ‌دیتا
4:28 - 14.4 مگابایت
play_arrow
علم داده
4:45 - 15.2 مگابایت

اجتناب از خطاها

play_arrow
خطاها
4:45 - 15.3 مگابایت

نتیجه‌گیری

play_arrow
قدم‌های بعدی
1:12 - 3.7 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

هوش مصنوعی چیست؟ آیا ربات‌ها همان هوش مصنوعی هستند که همه در موردشان صحبت می‌کنند؟ هوش مصنوعی چه‌کارهایی را انجام می‌دهد؟ آیا آینده نسل بشر درخطر است؟ هوش مصنوعی چگونه فکر می‌کند؟ اگر شما هم جزء کسانی هستید که واژه هوش مصنوعی به گوشتان خورده اما نمی‌دانید که هوش مصنوعی چیست و یا آشنایی شما با هوش مصنوعی از طریق فیلم‌های تخیلی است که دیده‌اید و درک درستی از هوش مصنوعی ندارید، این دوره قصد دارد تا مفهوم واقعی هوش مصنوعی و هر آنچه باید در موردش بدانید را به شما بگوید.

هوش مصنوعی یا artificial intelligence شاخه‌ای از علوم رایانه است که هدف اصلی‌اش آن است که ماشین‌های هوشمندی تولید کند که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است، را داشته باشد. هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه‌سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی درواقع ماشینی است که به‌گونه‌ای برنامه‌نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد.

هوش مصنوعی رشته فوق‌العاده‌ای است. اشتیاق زیادی را به وجود می‌آورد و افراد زیادی نظریه‌های قدرتمندی در این رابطه دارند. بعضی‌ها فکر می‌کنند هوش مصنوعی بزرگ‌ترین تهدید برای بشر است و بعضی‌ها فکر می‌کنند، مسیری به‌سوی بهترین موفقیت‌های ممکن است. هردو گروه موافق هستند که هوش مصنوعی در ابتدای راه خودش است. در حال حاضر می‌توانیم الگوهایی را تشخیص دهیم که یک دهه پیش، قابل‌دیدن نبود. در حال حاضر دانشمندان قادر هستند الگوهای بهتری برای آب‌وهوا و داروهای درمانی پیدا کنند. کسب‌وکارها از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی رفتار خرید مشتریان خود استفاده می‌کنند و نیازهای آن‌ها را بهتر درک می‌کنند و حتی کمک می‌کنند، مشتریانشان روز خود را بهتر مدیریت کنند. همچنین می‌توانید ببینید که چگونه تکنولوژی هوش مصنوعی بیشتر شبیه ما می‌شود. دستیارهای مجازی جدید می‌توانند، زبان ما را بهتر درک کنند و وقتی در ماشین هستیم برایمان جک تعریف کنند.

دوره مبانی هوش مصنوعی-ماشین های تفکر دید وسیعی درباره تکنولوژی‌هایی که اطراف هوش مصنوعی هستند به شما می‌دهد. شما تاریخچه هوش مصنوعی و همه ایده‌هایی که در این مسیر بودند را خواهید دید. همچنین می‌بینید که چگونه روش‌های مختلفی مانند استدلال نمادین، یادگیری ماشین و شبکه عصبی مصنوعی برای اهداف مدرن هوش مصنوعی به‌کاربرده می‌شوند. و درنهایت می‌بینید که چگونه روش‌های جدید مثل یادگیری عمیق به ماشین اجازه می‌دهند، جهان را طوری ببینید و درک کنید که انسان‌ها نمی‌توانند.

در این دوره داگ روز، مدرس دوره، دید کلی از تاریخ و تکنولوژی که در پشت هوش مصنوعی وجود دارد به شما می‌دهد. دوره مبانی هوش مصنوعی-ماشین های تفکر با مفاهیم اولیه مانند حل مشکلات و استدلال نمادین شروع می‌شود، سپس یاد می‌گیرید که چرا یادگیری ماشین، شروعی کند داشته است، اما بعدها تبدیل به موضوعی غالب در هوش مصنوعی می‌شود. سپس یاد می‌گیرید که چگونه شبکه عصبی مصنوعی می‌تواند با استفاده از یادگیری ماشین عمیق‌تر شود و الگوهای پیچیده‌تر را پیدا می‌کند. چگونه برخی از تکنولوژی‌ها را برای حل مشکلات پیچیده به کار ببرید.

این دوره برای مدیران و کارآفرینان و دانشجویان و افراد حرفه‌ای طراحی‌شده است که می‌خواهند بهتر درک کنند، چگونه هوش مصنوعی ممکن است رشته آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. شما خواهید دید، که چگونه هر روش برای یک چالش خاص بهتر کار می‌کند. این‌گونه شما می‌توانید بهترین روش را برای محصول، پروژه و یا آغاز حرفه‌تان انتخاب کنید. پس با مشاهده این دوره شروع کنید و درباره ماشین‌های تفکر یاد بگیرید.

اساتید دوره

داگ روز

داگ روز به متخصصان فورچون 500 و مدیران پروژه نسل بعد می آموزد چطور چابک باشند و تغییر را رهبری کنند.

داگ روز متخصص مربیگری، آموزش و مدیریت تغییر سازمانی است. او بیش از 20 سال مشغول تحول سازمان ها از طریق تکنولوژی و آموزش است. او به چندین شرکت فورچون 500 کمک کرده فرایندهای کسب و کار خود را بهینه کنند و بهره وری و خروجی خود را افزایش دهند. آخرین کتاب او رهبری تیم های چابک نام دارد. همچنین چندین دوره آموزشی جذاب در دانشگاه های شیکاگو، سیراکیوز، اموری و ویرجینیا دارد.

داک مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات دارد. متخصص معتبر مدیریت پروژه، متخصص چابک، متخصص اسکرام مستر، متخصص اسکرام، مربی فنی CompTIA و توسعه دهنده معتبر آپاچی هادوپ (CCHD) است

person
mail