دیجیتال مارکتینگ | اتوماسیون بازاریابی

4
درس
18
فایل
74
دقیقه
89000 تومان

پیش گفتار

play_arrow
آنچه در این دوره خواهیددید.
-
play_circle_outlinepause_circle_outline

مقدمه ای بر اتوماسیون بازاریابی

play_arrow
مقدمه
0:27 - 1.4 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
تعریف اتوماسیون بازاریابی
1:03 - 3.3 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
افزایش تعامل
2:22 - 7.1 مگابایت
play_arrow
گسترش قیف فروش
1:34 - 4.9 مگابایت
play_arrow
معاملات بیشتر
3:08 - 10.2 مگابایت
play_arrow
کسب درآمد بیشتر
1:01 - 3.3 مگابایت
play_arrow
پرورش مشتریان برتر
1:24 - 4.1 مگابایت

جذب و پرورش مشتری

play_arrow
مقدمه
0:37 - 1.7 مگابایت
play_arrow
جذب و پرورش
0:46 - 2.4 مگابایت
play_arrow
پروسه جذب مشتری
1:25 - 4.4 مگابایت
play_arrow
پرورش مشتری - ایجاد ارتباط
2:10 - 6.3 مگابایت
play_arrow
اطلاعات ضمنی و صریح
1:37 - 5.1 مگابایت
play_arrow
ارزیابی مشتریان بالقوه
3:43 - 11.4 مگابایت

کمپین های خودکار

play_arrow
شرط ها و سری ها
12:57 - 40.4 مگابایت
play_arrow
کمپین قطره ای
7:07 - 21.5 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline
play_arrow
کمپین پرورش
7:18 - 22.6 مگابایت

بهبود چرخه عمر مشتری

play_arrow
اندازه گیری و تخصیص
15:29 - 48.4 مگابایت
play_arrow
سفر مشتری
9:39 - 30.1 مگابایت
play_circle_outlinepause_circle_outline

اتوماسیون بازاریابی از مجموعه درس‌های دوره دیجیتال مارکتینگ می‌باشد.

اتوماسیون بازاریابی چیست؟ اتوماسیون بازاریابی موارد کوچکی که باید مکرر انجام بدهید و قبلاً انجام داده‌اید را باهم هماهنگ می‌کند. به شما کمک می‌کند تا مشتری‌های جدید را سریع‌تر پیدا کنید و مشتری‌های فعلی را حفظ کنید. باعث افزایش وفاداری در میان مشتری‌هایتان می‌شود و درنهایت مشتری‌های پربازده و سودآور را شناسایی می‌کند و باعث می‌شود تعامل بیشتری با آن‌ها داشته باشید. اتوماسیون بازاریابی طبق تعریفی ساده، استفاده از نرم‌افزارها و تکنولوژی برای ارتقا عملکرد امور فروش و بازاریابی با استفاده از روش‌های مختلف است و کارهای ساده را به‌طور خودکار انجام می‌دهد.

مت بیلی مسئول بخش اتوماسیون بازاریابی در مارکت موتیو و مدرس دوره اتوماسیون بازاریابی است. او در این دوره، در بخش اول، اصول اولیه اتوماسیون بازاریابی را آموزش می‌دهد. که شامل تعریف اتوماسیون بازاریابی و مزایای اتوماسیون بازاریابی است. در بخش دوم نیز تأثیر اتوماسیون بازاریابی بر بهبود رابطه شما با مشتریان بالقوه در جریان قیف فروش را بررسی می‌کند که شامل پروسه جذب و پرورش مشتری، نحوه ایجاد کمپین‌های خودکار و بهبود چرخه عمر مشتری می‌باشد.

چنانچه چرخه فروش در کسب‌وکاری، طولانی یا بسیار پیچیده شده باشد، نیاز به ایجاد ارتباطات تعاملی با کاربران در اولین نقاط تماس مشتریان به‌شدت احساس می‌شود. نزدیک شدن به کاربران و هدایت صحیح آن‌ها به داخل قیف فروش به کمک یک سرویس‌دهنده اتوماسیون بازاریابی، تنها راه کوتاه کردن چرخه فروش و بهبود وضعیت است.

یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (‌CRM) نمی‌تواند به‌تنهایی فرآیندهای میان بخش ارتباط با مشتری، فروش و مارکتینگ را به‌صورت اتوماتیک پیاده‌سازی کند. نقطه مشترک میان این تیم‌ها حضور مشتری و بهبود تعامل با آن‌هاست. اگرچه سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری و فروش عمده تمرکز خود را روی ارتباط با مشتری و بهبود این تعامل می‌گذارند اما یافتن گروه هدفی که احتمال بیشتری دارد تا به مشتری تبدیل شوند یا با احتمال زیادی در صورت برقرار نشدن ارتباطی سازنده، به مشتریان ناراضی تبدیل خواهند شد، فقط توسط یک سیستم اتوماسیون بازاریابی که تمامی رفتارهای کاربران را رصد می‌کند، امکان‌پذیر است.

ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده، ۶ برابر بازخورد بهتری نسبت به ایمیل‌های عمومی دارند. بااین‌حال، ارسال ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده به مشتریان به‌صورت دستی، کاری وقت‌گیر است. پلتفرم‌های اتوماسیون بازاریابی این وظیفهٔ مهم و پرتکرار را بر عهده می‌گیرند و این امکان را برای بازاریابان فراهم می‌کنند تا وقت خود را برای وظایف پر چالش و مهم‌تری صرف کنند.

۷۴٪ بازاریابان دیجیتال معتقدند استفاده از اتوماسیون در فرآیندهای بازاریابی توانسته است یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن‌ها یعنی کمبود وقت را به‌خوبی حل کند. اتوماسیون بازاریابی، گذر زمان را متوقف نمی‌کند بلکه با خودکار سازی فرآیندهای زمان‌بر و تکراری، روند انجام فعالیت‌های بازاریابی را سرعت می‌بخشد.

کسب‌وکارهایی که از خودکارسازی فرآیندهای بازاریابی استفاده می‌کنند، ترافیک بیشتری جذب می‌کنند، مشتریان بیشتری دارند، نرخ بازگشت کاربرانشان بالاتر است و مشتریان وفادارتری دارند.

آمارها نشان می‌دهند، استفاده بازاریابان دیجیتال از سرویس‌های اتوماسیون بازاریابی رو به افزایش است. علت این افزایش را می‌توان ساده بودن برقراری ارتباطات آنی با کاربران در گروه‌های کاربری (User Segments)، صرفه‌جویی در استفاده از منابع انسانی و فنی و امکان مدیریت یکپارچه فرآیندهای مارکتینگ دانست.

 

اساتید دوره

مت بیلی

مت دانشی وسیع درمورد بازاریابی و B2B و B2C برای شما به ارمغان میاورد. آموزش‌های او اهداف بازاریابی و فروش را با هم ادغام می‌کند تا یک استراتژی پویاتر، کارآمدتر و مؤثرتر بسازد.
او علاقه دارد بازاریاب‌هایی با اعتماد به نفس و سودآور آموزش دهد تا آن‌ها نیز شرکت‌های سودآور بسازند.
از سال 1998 تا به الان، مت در شرکت‌ها، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعددی به تدریس و ارائه پرداخته است. او به دلیل توانایی‌اش در ارائه مطالب پیچیده به شکلی ساده و طنزآمیز، یکی از معروف‌ترین سخنران‌های جهان است.
برخی از کتاب‌های او:
Internet Marketing an Hour a Day (Wiley/Sybex) 2011
Wired to be Wowed, 2014
Teach New Dogs Old Tricks, 2017

person
mail