ارتباطات موفق در تیم سازی

3
درس
13
فایل
46
دقیقه
61000 تومان

در چند سال اخیر همکاری به‌عنوان یکی از 5 مهارت اصلی موردنیاز برای کارفرما ذکرشده است. برای توسعهٔ کار و پیشرفت در هر زمینه‌ای شما باید بتوانید به‌طور گروهی با افراد مختلف کارکنید. از بهداشت و درمان گرفته، دولت، ورزش، آموزش، تکنولوژی، ارتش و خیلی زمینه‌های دیگر. در همه کارها فعالیت گروهی اهمیت دارد. چرا؟ چون تحقیقات نشان می‌دهند که نتایج یک گروه مؤثر خیلی بهتر از نتایج یک گروه دست‌وپاشکسته و یا یک فرد به‌تنهایی هست. ولی بااین‌وجود خیلی از گروه‌ها برای رسیدن به پتانسیلشان خیلی تلاش می‌کنند یا همان‌طور که مالکوم گلدویل می‌گوید: " نوع خطایی که باعث سقوط هواپیما می‌شود، معمولاً مربوط به‌اشتباه در کار گروهی و البته اشتباه در برقراری ارتباط است.

شاید شما هم شنیده باشید که در ایران کار تیمی و گروهی جواب نمی‌دهد، اما اگر پای حرف کارآفرینان غیر ایرانی هم بنشینید، متوجه خواهید شد که این مشکل در همهٔ تیم‌ها و سطوح سازمانی وجود دارد و ایران و خارج نمی‌شناسد. تیم سازی مهارت و تجربه بالایی می‌طلبد. برای اینکه بتوانید در تیم سازی موفق عمل کنید، لازم است با مهارت‌های تیم سازی مؤثر آشنا باشید.

یک سازمان یا یک مجموعه روی اعضا و یا به‌اصطلاح تیم می‌چرخد. اعضای مجموعه مثل یک چرخ‌دنده در یک سیستم مکانیکی بزرگ هستند. اگر یکی از این چرخ‌دنده‌ها خوب کار نکند کار سیستم مختل می‌شود. اینجاست که اهمیت کار تیمی موفق در سازمان و یا مجموعه به چشم می‌آید. کار تیمی موفق می‌تواند یک مجموعه را قدرتمندتر و حرفه‌ای‌تر جلو ببرد. مشکلات را کمتر کند و مسیر رشد مجموعه و اعضای آن را هموارتر کند.

حتماً کنجکاوید که بدانید یک تیم چگونه می‌تواند به نهایت پتانسیلش دست پیدا کند. راز یک تیم با عملکرد بالا چیست؟ ما به شما می‌گوییم، این است که اعضای این تیم به‌خوبی باهم ارتباط برقرار می‌کنند.

در دوره ارتباطات موفق در تیم سازی، دکتر دیزی لاولیس، مدرس این دوره، مشاور و پروفسور دانشگاه است. در این دوره با تمرینات یک تیم مؤثر آشنا می‌شوید. با مشکلات یک تیم ناکارآمد آشنا می‌شوید. شما می‌توانید از این مفاهیم در کار خودتان استفاده کنید. این تمرینات به شما اجازه می‌دهند تا این استراتژی‌ها را با برنامه‌ریزی صحیح در کسب‌وکار خودتان به کار بگیرید. زمانی که این دوره به اتمام می‌رسد شما و تیمتان یک سری استراتژی‌های مؤثر برای بهبود مهارت‌های ارتباطی و همکاری بهتر خواهید داشت و البته نتایج فوق‌العاده‌اش را هم خواهید دید.

برای بیشتر افراد کار کردن به‌طور تیمی سخت است. بیشتر تیم‌ها نهایت سعی‌شان را نمی‌کنند. اگر شما میزان همکاری و هماهنگی‌تان را در تیم بالا ببرید، آثار معجزه‌آسایی را خواهید دید. این مهارت‌ها باعث می‌شوند بقیه شمارا به چشم یک هم‌تیمی محترم و توانا ببینند و به شما اعتماد کنند تا دررسیدن به هدف مشترک کمکشان کنید.

چالش‌های کار گروهی مربوط به روابط و همکاری درون فردی و درون تیمی هستند. یک پدیده‌ای به نام طفره رفتن اجتماعی هست. زمانی که بعضی از افراد در تیم هیچ فعالیتی نمی‌کنند، چون می‌دانند یک نفر دیگر قرار است کارشان را انجام دهد. شما با اجرای بهترین تمرینات برقراری ارتباط بین هم‌تیمی‌ها می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. کاری که روی آن سرمایه‌گذاری کردید، ارزش بهتر شدن را دارد. پس دوره ارتباطات موفق در تیم سازی را با دقت ببینید و تمرینات آن را انجام دهید.

هدایت تیم، نیازمند زمان و انرژی است، اما تمام زحمات و تلاش‌هایی که برای تیم سازی موفق به کار می‌گیرید، موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای به دنبال خواهند داشت. پس تلاش کنید تیمی فوق‌العاده بسازید، فرهنگ تیمی دلخواه را در آن جاری کنید و آن‌چنان قوی عمل کنید که هر تیمی از تیم اصلی منشعب شد و پا گرفت، برایتان افتخارآفرین باشد.

اساتید دوره

دیزی لاولیس

دکتر دیزی لاولیس ، دوره های برقراری ارتباط و رهبری را تدریس می کند.

علایق حرفه ای او شامل ارتباطات مدیریتی ، ارتباطات بین فردی و حل تعارض ، برتری فراگیر ، رهبری ، ارتباطات بحران ، برنامه ریزی استراتژیک ، هنر متقاعد کردن و تاثیرگذاری می باشد.
لاوليس همچنين مشاور شركت و مربي اجرايي است و دکترای خود را از دانشگاه ویرجینیا گرفته است.

او دوره هایی را در دانشگاه دوک ، دانشکده تجارت کلی در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون ، مدرسه تجارت کنان-فلگلر در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل ، دانشگاه پرینستون ، دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه سونگکیون کوان در سئول ، کره جنوبی تدریس کرده است.

person
mail